Prieš teismą stojo neįgalus kinas, savadarbiu sprogmeniu šiemet liepos 20 dieną sukėlęs sprogimą Pekino tarptautiniame oro uoste ir iki šiol jaučiantis jo padarinius.
Per sprogimą kairės rankos netekęs Ji Zhongxingas (Dzi Džongsingas), vilkintis pižamą, geltonais neštuvais antradienį buvo atgabentas į Pekino teismo salę, matyti iš nuotraukų socialinio tinklo tinklaraštyje, kurias paskelbė teismo pareigūnai.
Per visą maždaug tris valandas trukusį teismo posėdį kaltinamasis išgulėjo neštuvuose.
34-erių Ji Zhongxingas yra kaltinamas „sprogimo sukėlimu“, tačiau teisėjams jis sakė, kad sprogmenį detonavo netyčia, nenorėdamas leisti policininkams jį atimti, nurodoma tinklaraštyje.
Kaltinamasis taip pat sakė pats negaminęs užtaiso ir pridūrė, kad „giliai apgailestauja“ dėl savo veiksmų, todėl prašo teismo „suteikti jam dar vieną galimybę“.
Dėl silpnos teisiamojo sveikatos į salę jį atlydėjo dvi slaugytojos, kurios posėdžio metu girdė jį vandeniu.
Ji Zhongxingas iš šalies rytuose esančios Šandongo provincijos atvyko į Donguano miestą šalies pietuose dirbti motociklininku, kur, kaip pranešama, 2005 metais jį smarkiai sumušė policininkai ir dėl to jis liko neįgalus.
Jeigu teismas pripažintų jį kaltu, jam gresia mažiausiai treji metai nelaisvės. Kada bus skelbiamas nuosprendis, teismas nepranešė.
Sprogimas oro uoste parodė, kad žmonių nepasitenkinimas žemuose sluoksniuose išsikerojusiu piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi gali sukelti problemų pareigūnams, sako apžvalgininkai.
Prieš sprogimą Ji Zhongxingas išdalino skrajutes, kuriose aprašė savo pastangas priversti pareigūnus teisme atsakyti už įvykdytą išpuolį ir perspėjo keleivius laikytis nuo jo atokiau.
Po nesėkmingos kovos už kompensaciją jis „prarado bet kokią viltį dėl visuomenės“, pranešė Honkongo televizija „Phoenix“.
Kinijos interneto vartotojai iš karto po incidento ir dabar antradienį pareiškė paramą Ji Zhongxingui.
„Visuomenė ir vyriausybė privalo prisiimti atsakomybę už šią socialinę tragediją“, – rašė vienas interneto vartotojų Kinijos socialiniame tinkle „Sina Weibo“.
„Ši visuomenė yra per daug šalta, į ką gi galima kreiptis?“ – klausė kitas.
Sociologų duomenimis, per metus Kinijoje įvyksta daugiau nei 180 tūkst. protestų, kurių dalyviai reiškia savo nepasitenkinimą beveik viskuo: ir pareigūnų korupcija, ir aplinkos tarša, nors vyriausybė skiria didžiules sumas „stabilumui palaikyti“.
Tačiau teisinės priemonės siekti teisingumo Kinijoje yra gana ribotos.
Teismai yra priklausomi nuo politikų ir korumpuoti, o pati sistema, pagal kurią piliečiai gali teikti skundus tiesiogiai vyriausybės departamentams, yra neefektyvi, neretai būna suimami patys skundus pateikę gyventojai.
Iškart po sprogimo oro uoste Ji Zhongxingas buvo areštuotas ir nuvežtas į ligoninę, kur teko amputuoti jo kairę ranką, sakoma Honkongo televizijos pranešime.
Naujausi komentarai