V. Putinas ragina „demilitarizuoti“ Ukrainą

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas antradienį paragino „demilitarizuoti“ Ukrainą, gavęs parlamento leidimą naudoti kariuomenę už šalies ribų.

„Jeigu vadinamieji partneriai pumpuos šiuolaikinius ginklus dabartinei Kijevo valdžiai, tuomet pagrindinis tikslas yra šiandieninės Ukrainos tam tikro laipsnio demilitarizacija, – sakė V. Putinas. – Tai vienintelis objektyviai kontroliuojamas faktorius, kurį galima stebėti ir į kurį galima reaguoti.“

Anot V. Putino, geriausia išeitis iš susidariusios padėties būtų, jei Kijevas atsisakytų savo planų stoti į NATO.

„Remiantis tuo, apie ką kalba daugelis, taip pat ir Vakarų sostinėse, geriausias būdas išspręsti šį klausimą būtų toks, kad mūsų kolegos Vakarų šalyse nesusikompromituotų – kad šiandieninė Kijevo valdžia pati atsisakytų stojimo į NATO. Iš esmės – realizuotų neutraliteto idėją“, – V. Putinas sakė žurnalistams.

V. Putinas pirmadienį sakydamas ilgą kalbą pareiškė, kad Ukrainos siekis įstoti į NATO kelia tiesioginę grėsmę Rusijos saugumui.

„Mums žinoma Jungtinių Valstijų vadovybės pozicija ir žodžiai, kad aktyvūs koviniai veiksmai Ukrainos rytuose nepanaikina galimybės šios šalies įstojimui į NATO, jeigu ji sugebės atitikti Šiaurės Atlanto aljanso kriterijus“, – pridūrė V. Putinas.

„Ir tuo pačiu vėl ir vėl [Vakarai] stengiasi įtikinti mus, kad NATO – taiki ir griežtai gynybinė sąjunga. Esą jokių grėsmių Rusijai nėra. Vėl siūlo patikėti žodžiais, bet tokių žodžių tikrąją kainą mes gerai žinome“, – kalbėjo jis.

Šiuos komentarus V. Putinas išsakė kelios minutės prieš paskelbdamas, jog Rusija pripažins Rytų Ukrainoje įsitvirtinusių prokremliškų separastistų įkurtų Donecko ir Luhansko „liaudies respublikų“ nepriklausomybę. Kiek vėliau jis per ceremoniją Kremliuje kartu su šių separatistinių darinių lyderiais pasirašė įsakus dėl jų suvereniteto pripažinimo.

Nuo 2014 metų Rytų Ukrainoje besitęsiantis separatistinis konfliktas tarp Kijevo provakarietiškos vyriausybės ir Maskvos palaikomų separatistų jau nusinešė daugiau kaip 14 tūkst. žmonių gyvybių.

Vakarų šalys anksčiau perspėjo, jog jeigu Maskva pripažins šias teritorijas, tai bus „šiurkštus tarptautinės teisės pažeidimas“.

Vakarai kaltina Rusiją, sutelkusią prie sienų su Ukraina daugiau kaip 150 tūkst. karių, planuojant pulti šią šalį. Maskva savo ruožtu neigia ketinanti pradėti invaziją.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Zita

Zita portretas
Manau kad ,pasaulis be karo .kaip kūdikis be mamos .Jus Jauni pradėkite, nuo smegenų.Taip toji moteris kuri ,pasakė kad Rusai buvo kaip ir visos tautos gera .Bet kur Religijos ten ir smegenu plovimas ....Tiek Amerika tuek Rusija kurios turi pranašumo .Nedaryti tokio karo kuri pralaimes visas pasaulis.Ir tokie apie mus tyliu.....@Tai va Rusai gere rusai gers kol zemele apsivers .Kaip zemele apsivers rusai pradejo pirmi lakti jie ir kariaus .Koruocija ginklai pinigai .Klanai Mafija Teismai POLITIKA .NACIONALIZMAS .VA KOKIA VISUOTINE KLAIDA DARO ZMOGUS .NIEKO PUTINAS JAU NEPADARYS KIEK KAS jau dare .Kartos ismirs Va ir kariaus Zombiai su.Žvaigždemis ir senai sunaikintomisbranduolinemis galvutemis .Nafik tada jie Virusui sukurti negali vakcinos .Todel kad pinigai niekada gerio nenese .jie sugadino zmogui tobuleti ir ilgiau isgyventi sioje planetoje .Ir kaip man buvo 5 eri as galvojau kad ateiviai mus kaip koncervus suvalgys Bet pasirodo .Kad Valstybes valgo savus ir dar per mažai .

Klaipėda

Klaipėda portretas
Rusai su putinu priešakyje labai dideliais istorikais pasidarė. Nuolat valkioja Klaipėdą, Vilnių. Ar tai, kad mus okupavo rusai 1940, tai Klaipėda ir Vilnius pasidarė labiau lietuviški nei prieš 100 ar 500 metų, kur jau seniai gyvena baltai ir jau tikrai ne slavai.

varnas

varnas portretas
gal psihui liliputui vis dėl to laikas imti ir nosi nekišti ne ten kur ne jo yra orbita, juk rusija savo žemina tegul aktivina ir žemelapio nejudina ką nuo seno žmones irašė istorijoj, nera teises judinti ir užgrobti, ir po to savo nesąmone kurti juk gali tik toki bajeri kurti nesveiki žmones o juk ten dumoj kremliui sėdi nesveiki ir fokusus kursto iš blakiu žemelapius perrašo, liliputas turi savo privogta indeli iš žmonijos rusijos tapai meška ir dabar esi iš šaikos leningrado purvinos hebrites gatviu monstro liliputo berniuko huliganelio išėjai iki kokio aukšto monstro bet mano manimu tu čia ne tas tikras putinas kuris buvo jelcino statytas ,to jau seniai nera mires o iš kur tu atsirades esi, purvinos tavo mintis ir purvinas tavo protas paskui tamsta velkasi dar vienas bulbašas smauglys kuri jau seniai baltarusijoj paliko nošali , bet matai nepasidoda save pripažysta debilas, o antras toks toki pažino ant alaus pavadino, judas du viename,
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių