Ekonomikos žlugimas
Remiantis keliomis jo ketureilių interpretacijomis, Nostradamas pranašavo didelio finansinio streso laikotarpį 2025 metais. Šie posmai buvo susieti su galimu pasauliniu ekonomikos žlugimu, kurį lydės didelis darbo vietų praradimas, bankrotai ir socialiniai neramumai. Nors šie posmai yra migloti ir atviri interpretacijoms, tikintieji atkreipia dėmesį į eilutes, kurios užsimena apie pasaulinį nestabilumą, teigdami, kad didžioji ekonomika gali būti sužlugdyta politikos, kuri trikdo tarptautinę prekybą.
Ši spekuliacija sustiprėjo dėl pastarųjų ekonomikos įvykių, ypač chaoso, kurį sukėlė D. Trumpo plataus masto tarifų režimas. Pasaulio rinkoms patiriant staigų nuosmukį, kai kurie svarsto, ar Nostradamo žodžiai tampa realybe.
Rinkos žlugimas ir D. Trumpo tarifų pasekmės
Anksčiau šią savaitę pasaulio akcijų rinkos smuko po D. Trumpo paskelbimo apie visuotinį tarifą visam importui į Jungtines Valstijas. Ši politika, kurią jo administracija pavadino „Išlaisvinimo diena“, buvo susieta su dar didesniais, konkrečioms šalims taikomais tarifais.
Gindamas savo veiksmus, D. Trumpas „Truth Social“ rašė: „Mes turime didžiulius finansinius deficitus su Kinija, Europos Sąjunga ir daugeliu kitų. Vienintelis būdas šiai problemai išspręsti yra tarifai, kurie dabar į JAV atneša dešimtis milijardų dolerių. Jie jau galioja ir tai yra gražus dalykas.“
Poveikis buvo staigus. Per kelias dienas JAV akcijų rinka prarado beveik 6 trln. dolerių vertės.
Palyginimai su Didžiąja depresija ir ekspertų perspėjimai
D. Trumpo požiūris buvo palygintas su 1930 m. Smooto-Hawley tarifų aktu, kuris, daugelio ekonomistų nuomone, pablogino Didžiąją depresiją, išprovokuodamas atsakomuosius tarifus ir sugriaudamas pasaulinę prekybą. „Didelis verslas nesijaudina dėl tarifų, nes žino, kad jie čia liks“, – internete rašė D. Trumpas. „Tačiau jie sutelkia dėmesį į didelį, gražų sandorį.“
Vis dėlto perspėjimai tampa vis garsesni. JAV Federalinio rezervo sistemos pirmininkas Jerome'as Powellas įspėjo, kad tokios protekcionistinės strategijos gali sukelti „didesnę infliaciją ir mažesnį augimą“. Investiciniai gigantai, tokie kaip „JP Morgan“ ir „Goldman Sachs“, padidino savo pasaulinės recesijos prognozes atitinkamai iki 60 proc. ir 35 proc.
Šiame fone Nostradamo raštai vėl atidžiai nagrinėjami. Nors jis niekada neminėjo D. Trumpo pavardės, jo posmai apie finansinius neramumus, socialinius neramumus ir žlungančias imperijas kai kurių yra interpretuojami kaip bauginančiai artimi šiandienos realybei.
(be temos)
(be temos)
(be temos)