Trumpo atstovo teigimu, muitai „duoda vaisių“ Pereiti į pagrindinį turinį

Trumpo atstovo teigimu, muitai „duoda vaisių“

2025-04-08 21:24

Aukščiausiojo rango JAV prekybos atstovas antradienį stojo ginti tarifų, kuriuos prezidentas Donaldas Trumpas įvedė daugeliui pasaulio šalių, pranešdamas JAV Senato nariams, kad, norėdamos susitarti, į jį kreipėsi beveik 50 šalių.

Jamiesonas Greeris.
Jamiesonas Greeris. / Scanpix nuotr.

Jamiesonas Greeris Kongrese pasirodė tuo metu, kai Respublikonų partijos nariai skambina pavojaus varpais dėl D. Trumpo eskaluojamo prekybos karo, o Volstrytas po istorinio akcijų kainų kritimo reikalauja paaiškinti, koks bus tolesnis prezidento planas.

JAV prekybos atstovas tvirtino, kad pasirinkta strategija „jau dabar duoda vaisių“.

„Į mane asmeniškai kreipėsi beveik 50 šalių, norėdamos aptarti naująją prezidento politiką bei būdus pasiekti abipusį susitarimą“, – kreipdamasis į Senato finansų komitetą kalbėjo jis.

Keletas šalių, įskaitant Argentiną, Vietnamą ir Izraelį, pasisiūlė sumažinti savo muito tarifus, paaiškino J. Greeris, tuo tarpu automobilių gamintojai atsisako planų atleisti darbuotojų, o bendrovės paskelbė Jungtinėse Valstijose ketinančios investuoti 4 trilijonus dolerių.

Metinis prezidento prekybos politikos svarstymas dažnai būna senamadiškas ir nuobodus reikalas.

Tačiau šiemet jis sulaukė daugiau dėmesio, mat praėjusią savaitę D. Trumpas pristatė naują bazinį 10 proc. muitą ir papildomus iki 50 proc. siekiančius tarifus, kurie bus taikomi dešimtims šalių, į Jungtines Valstijas eksportuojančioms daugiau nei iš jų perka.

J. Greeris senatoriams sakė, kad per pastaruosius 30 metų, tai yra nuo to laiko, kai įsigaliojo trišalė laisvosios prekybos sutartis su Meksika ir Kanada, šalies gamybos pramonė prarado penkis milijonus darbo vietų bei buvo uždaryta 90 tūkst. gamyklų.

Amerikos „didelio ir niekur nedingstančio prekybos deficito“ klausimo per vieną dieną neišspręsi, perspėjo jis.

„Tačiau judame teisinga kryptimi“, – senatoriams sakė jis.

„Mes turime atsisakyti ekonomikos, grindžiamos išimtinai finansų sektoriumi ir vyriausybės išlaidomis, ir tapti ekonomika, kurios pagrindą sudaro tikrų prekių ir paslaugų gamyba“, – pridūrė J Greeris.

Vyresnieji Respublikonų partijai atstovaujantys Senato nariai pažadėjo duoti D. Trumpui laiko ir pažiūrėti, kuo baigsis šis žaidimas su muitais, tačiau labai norėtų matyti pažangą prekybos derybose, kurios, jų manymų, turėtų padėti rinkoms aprimti.

Pasigendama „aiškios žinios“

Tris dienas kritusios akcijų kainos Volstryte antradienio rytą šoktelėjo iki aukštesnio lygio, rinkose viliantis, kad šalims pavyks susitarti dėl prekybos.

Judame teisinga kryptimi.

Tačiau eiliniai įstatymų kūrėjai vis dar nerimauja dėl to, koks bus muitų poveikis, ir reikalauja daugiau informacijos apie šią strategiją, o kai kurie iš jų netgi siekia panaikinti D. Trumpo įgaliojimus didinti importo mokesčius.

Respublikonas senatorius Chuckas Grassley‘is abejų partijų narių remiamas siekia, kad būtų numatyta, jog bet kokius muitus prieš 60 dienų turėtų patvirtinti Kongresas, nors yra mažai vilties, kad Kongreso nariai nuspręstų balsuoti dėl šio pasiūlymo.

Keturi Respublikonų partijai atstovaujantys Senato nariai kartu su senatoriais iš Demokratų partijos nubalsavo priimti simbolinę rezoliuciją, kuria būtų panaikinti D. Trumpo Kanadai nustatyti muitai, tačiau įstatymo galios ši rezoliucija neturi.

Pats D. Trumpas pirmadienį atmetė galimybę padaryti kokią nors pauzę įgyvendindamas savo agresyvią pasaulio prekybos politiką bei pagrasino Kinijai įvesti papildomą 50 proc. muitą, mat ši Jungtinėms Valstijoms nustatė atsakomųjų tarifų.

Jis taip pat atmetė galimybę sudaryti prekybos sutartį su Europos Sąjungą, o savo prekybos politikos kritikus išvadino „silpnais ir kvailais“, žadėdamas vetuoti mažiausiai septynių respublikonų remiamą Ch. Grassley‘io įstatymo projektą.

Buvo planuojama, kad demokratai pareikalaus iš J. Greerio daugiau informacijos apie muitų poveikį kainoms ir plačiajai ekonomikai.

Aukščiausiojo rango Demokratų partijai atstovaujantis finansų komiteto narys Ronas Wydenas užsipuolė Baltuosius rūmus, pasigesdamas „aiškios žinios“ apie tai, kaip D. Trumpas pasirinko šalis, kurioms buvo įvesti muitai, ir kaip ilgai jis ketina juos taikyti.

Jis užsiminė, kad D. Trumpas turbūt tyčia mėgina sukelti ekonomikos krachą, kad sumažėtų palūkanos ir turtingiesiems taptų pigiau imti paskolas.

J. Greerio pasirodymas buvo pirmasis iš dviejų metinių prezidento prekybos politikos svarstymų. Trečiadienį jį apklaus Atstovų rūmų būdų ir priemonių komitetas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Mikalda

Tuo apsišiksite nuo tų vaisių. Importinės prekės ženkliai pabrangs, jų iš viso ims trūkti, infliacija šaus į kosmosą ir paprasti žmonės dėl to, kad nuvertėjo doleris ir jie nieko nebeiperka, jums visiems kiaušus nuraus. Ruoškitės
0
0
Kęstas

Kas dabar atrodo keista, netrukus taps akivaizdus dalykas. Stebėsimės, kad leidome, pigesnes darbo jėgas turinčioms, šalims pakeisti tas darbo jėgas robotais ir ilgai bombarduoti mūsų rinkas jų pigiomis prekėmis. Vokietija ir jos palydovė Lietuva vietoj pertvarkos pasirinko deindustrializaciją ir militarizaciją. Tai yra jų teisė. Kaip rodo nesėkmingas Bideno nuotykis Ukrainoje, militarizacija yra aklavietė. Kitaip negalėjo būti branduolinės pusiausvyros ir visur, taip pat ir Rusijoje, patriotizmo iškilimo metu. Vokietijos ir Lietuvos deindustrializacija lemia, kad rinkoje neturime ką parduoti, todėl nebelieka pinigų maistui, trąšoms ir pesticidams pirkti, tai veda prie masinio bado, kaip Afrikoje. Tai irgi Vokietijos ir Lietuvos teisė pasirinkti tokį kelią. ("Mokslas, studijos ir ekonomika" ... Teikia „Blogger“)
1
0
Respect jei tiesa

Ne kažką apsirengęs matyt neima kišiniovo
0
0
Visi komentarai (3)

Daugiau naujienų