Škotijos lyderė pradeda kampaniją už naują balsavimą dėl nepriklausomybės

Škotijos pirmoji ministrė Nicola Sturgeon (Nikola Sterdžen) antradienį pradėjo savo kampaniją už antrą referendumą dėl nepriklausomybės, įrodinėdama, kad Škotijai ekonomiškai būtų geriau nepriklausyti Jungtinei Karalystei.

N. Sturgeon, Škotijos nacionalinės partijos (SNP) lyderė, sakė, kad dabar tinkamas metas vėl svarstyti Škotijos pasitraukimą iš JK.

„Po visko, kas įvyko – „Brexito“, COVIDo, Boriso Johnsono (Boriso Džonsono) – laikas paskelbti kitokią ir geresnę viziją“, – sakė ji, pristatydama pirmąjį iš vyriausybės dokumentų su išdėstomais argumentais už nepriklausomybę.

Per 2014 metų referendumą Škotija 55 proc. balsų atmetė nepriklausomybę.

N. Sturgeon yra sakiusi, kad nori iki 2023 metų pabaigos surengti naują balsavimą dėl nepriklausomybės. Tam reikėtų JK ministro pirmininko B. Johnsono vyriausybės pritarimo, bet jis nepalaiko naujo referendumo ir sako, kad šis klausimas buvo išspręstas per balsavimą 2014-aisiais.

Tačiau N. Sturgeon teigia, kad padėtis nuo to laiko pasikeitė, visų pirma dėl JK išstojimo iš Europos Sąjungos – tokiam žingsniui dauguma žmonių Škotijoje nepritarė.

„Jei 2014-aisiais būtume žinoję viską, ką dabar žinome apie JK pasirinktą kelią, Škotija, neabejoju, būtų balsavusi „taip“, – interviu transliuotojui BBC sakė N. Sturgeon.

Pasak jos, ji pernai Škotijos pirmąja ministre buvo perrinkta su „aiškiu įsipareigojimu suteikti Škotijos žmonėms pasirinkimą tapti nepriklausoma šalimi“.

Antradienį ji sakė, kad Škotijos parlamentas turi „neginčijamą demokratinį mandatą“ rengti tokį balsavimą. N. Sturgeon partija vadovauja nepriklausomybės šalininkų daugumai Škotijos parlamente, drauge su Škotijos žaliųjų partija.

N. Sturgeon paragino B. Johnsono vyriausybę išleisti specialų įsakymą, sudarantį sąlygas surengti teisiškai įpareigojamą referendumą dėl nepriklausomybės. Ji pridūrė, kad yra pasirengusi aptarti su B. Johnsonu sąlygas.

B. Johnsono biuras dar kartą atmetė tokius bandymus.

„JK vyriausybės pozicija yra tokia, kad dabar ne laikas kalbėti apie dar vieną referendumą“, – sakė B. Johnsono atstovas.

„Mes įsitikinę, jog Škotijos žmonės nori, kad jų vyriausybės dirbtų drauge ir pagrindinį dėmesį skirtų tokiems klausimams kaip pasauliniai pragyvenimo išlaidų iššūkiai, kaip karas Europoje ir jų šeimoms bei jų bendruomenėms svarbūs klausimai, ir [to] tikisi“, – pridūrė jis.

Kaip Velsas ir Šiaurės Airija, Škotija turi savo parlamentą ir vyriausybę, vykdo savo politiką visuomenės sveikatos, švietimo ir kitose srityse. Tačiau JK vyriausybė Londone kontroliuoja tokias sritis kaip gynyba ir fiskalinė politika.

N. Sturgeon pristatė pirmąjį iš Škotijos vyriausybės „Naujos Škotijos statymo“ dokumentų ir jame sakoma, kad Škotijos dydžio kaimyninės nepriklausomos Europos šalys yra turtingesnės ir teisingesnės.

N. Sturgeon teigia, kad sprendimų priėmimas Londone sulaiko Škotijos potencialą, ir pridūrė: „Mūsų ministras pirmininkas neturi demokratinio autoriteto Škotijoje ir moralinio autoriteto niekur JK.“

Opozicinės partijos kritikuoja N. Sturgeon dėl nepriklausomybės akcentavimo nesirūpinant kitais klausimais, įskaitant atsigavimą po COVID-19 pandemijos ir pragyvenimo krizę. Jie sako, kad dar vienas referendumas skaldys visuomenę ir duos priešingus nei reikia Škotijai rezultatus.

„Kitų piktų referendumo debatų blaškymo ir trikdymo šiuo metu Škotijai reikia mažiausiai“, – sakė škotų konservatorius Donaldas Cameronas (Donaldas Kameronas).

 NAUJAUSI KOMENTARAI

TEISINGAS ŽINGSNIS

TEISINGAS ŽINGSNIS portretas
Škotijai reikia atsijungti ir kuo greičiau. Ar gali toks daržų baidyklė nuvesti Angliją gerbūvio keliu? Šiandien Anglija tapo JAV teroristų sąjungininku ir šiknalaižiu.

Anonimas

Anonimas portretas
Nemanau kad reikėtų atsijungti nuo JK Škotijai.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių