Tūkstančiai žmonių susirinko į A. Navalno laidotuves: „Mes tavęs nepamiršime!“

Tūkstančiai gedėtojų penktadienį Maskvoje susirinko į Rusijos opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno laidotuves, praėjus dviem savaitėms po mirties Arkties kalėjime.

Daugelis nešė gėles ir šūksniais reiškė palaikymą 47 metų kovotojui su korupcija, paskatinusiam masinius protestus prieš prezidentą Vladimirą Putiną, tuo metu, kai karstas su jo palaikais buvo atgabentas į cerkvę, kurioje įvyko trumpos atsisveikinimo pamaldos.

Jo mirtį plačiai pasmerkė Vakarų šalių lyderiai, o A. Navalno šalininkai apkaltino V. Putiną žmogžudyste ir bandymu sutrukdyti jį viešai ir oriai palaidoti.

Kremlius, kuris neigė bet kokį savo vaidmenį ir atmetė kaltinimus kaip „isteriją“, perspėjo dėl „nesankcionuotų“ protestų per laidotuves.

A. Navalno kūnas iš pradžių buvo paguldytas atvirame karste perpildytoje Marjino Dievo Motinos ikonos „Numalšink mano liūdesį“ cerkvėje pietinėje Maskvoje, o ceremonijoje dalyvavo jo tėvai.

Iš karto po pamaldų karstas buvo uždarytas, todėl daugelis gedėtojų, norėjusių praeiti pro jį ir atiduoti paskutinę pagarbą, negalėjo to padaryti. Po to karstas buvo nuvežtas į Borisovo kapines, esančias netoli Maskvos upės pakrantės, kur aplink kapą buvo padėti keli dideli vainikai.

„Mes tavęs nepamiršime!“ ir „Atleisk mums!“ – šaukė kai kurie gedėtojai, kai karstas buvo atvežtas laidoti.

Tokie žmonės kaip jis neturėtų mirti: sąžiningi ir principingi, pasirengę aukotis.

„Ko jie bijo?“

Nuo A. Navalno mirties prie jam skirtų memorialų buvo sulaikyta apie 400 gedėtojų, pranešė žmogaus teisių organizacija „OVD-Info“, ir baimintasi, kad per laidotuves, kuriose buvo matyti gausios policijos pajėgos, bus dar daugiau sulaikymų.

„Bet kokie nesankcionuoti susibūrimai pažeidžia įstatymus, o juose dalyvaujantys asmenys bus patraukti atsakomybėn“, – pasak naujienų agentūros TASS, sakė Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

„Ko jie bijo? Kodėl tiek daug automobilių?“ – AFP sakė viena gedėtoja Ana Stepanova, buvusi prie cerkvės.

„Jie patys labai bijo, – kalbėjo ji. – Žmonės, kurie čia atėjo, nebijo. Aleksejus taip pat nebijojo. Tokie žmonės kaip jis neturėtų mirti: sąžiningi ir principingi, pasirengę aukotis“.

Tarp gedinčiųjų prie cerkvės buvo matyti Prancūzijos, Vokietijos ir JAV ambasadoriai, taip pat kai kurie paskutiniai laisvi nepriklausomi Rusijos politikai.

„Neturi ką pasakyti“

Opozicionieriaus našlė Julija Navalnaja anksčiau sakė, kad baiminasi, jog laidotuves gali sutrikdyti tolesni suėmimai. „Dar nežinau, ar laidotuvės bus taikios, ar policija suims tuos, kurie atėjo atsisveikinti su mano vyru“, – šią savaitę Europos Parlamente sakė J. Navalnaja, dėl vyro mirties apkaltinusi V. Putiną.

V. Putino atstovas spaudai D. Peskovas jos ir kai kurių Vakarų lyderių kaltinimus pavadino „vulgariais“, o laidotuvių dieną pareiškė, kad „neturi ką pasakyti“ mirusiojo šeimai.

A. Navalnas išgarsėjo savo antikorupcine kampanija, atskleidęs, jo teigimu, besaikį papirkinėjimą V. Putino administracijos viršūnėse.

Kai kurie gedėtojai teigė, kad A. Navalnas padarė didžiulę įtaką jų pačių politiniam aktyvumui.

Jo dėka aš pradėjau dalyvauti politikoje... Jis buvo pirmasis viešas asmuo, kurio klausiausi“, – sakė 26 metų Denisas, labdaros organizacijos savanoris.

„Žmogus mirė, bet jo idėjos gyvuos toliau dėka tų, kurie čia susirinko“, – sakė 22 metų archeologė Aliona, atėjusi atiduoti pagarbos mirusiam politikui.

 



NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Okiek komentarų garbinančių žudiką surinkti juos kaip žiurkeswir ištremti pas tą žudiką ,į rusyną.

Anonimas

Anonimas portretas
Baisi gėda rusų žmonėms.

Zmogus

Zmogus portretas
Musu valdzia man atrodo lygiai tokia pati banditu gauja
VISI KOMENTARAI 28

Galerijos

Daugiau straipsnių