Šiaurės Korėjos lyderis sustabdė karinius planus prieš Pietų Korėją

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas (Kim Čen Unas) sustabdė planus dėl karinių veiksmų prieš Pietų Korėją, trečiadienį pranešė valstybinė žiniasklaida.

Atrodytų, kad Kim Jong Unas tokiu būdu staiga sumažino įtampą, Šiaurės Korėjai praėjusią savaitę pasienyje susprogdinus ryšių su Pietų Korėja biurą, simbolizavusį abiejų šalių draugiškų santykių atkūrimą, o kariškiams paskelbus, kad kariuomenė imsis priemonių prieš Seulą. Be to, pastarosiomis savaitėmis stalinistinė valstybė paskelbė virtinę tulžingų priekaištų Seului dėl Pietų Korėjoje esančių perbėgėlių balionais ar plūduriuojančiais buteliais į Šiaurės Korėją siunčiamų propagandos prieš Pchenjano režimą skrajučių.

Tarp kariuomenės veiksmų buvo sugrįžimas į Šiaurės Korėjos rajonus, iš kurių buvo pasitraukta pagal abiejų Korėjų projektus, sargybos postų atkūrimas abi šalis skiriančioje Demilitarizuotojoje zonoje (DMZ) ir pratybų suintensyvinimas.

Tačiau Šiaurės Korėjos oficialioji naujienų agentūra KCNA paskelbė, kad Kim Jong Unas antradienį pirmininkavo Centrinės karinės komisijos preliminariam susitikimui, per kurį buvo „sustabdyti kariniai veiksmų planai prieš Pietų“ Korėją.

Šiaurės Korėja trečiadienį taip pat pradėjo šalinti garsiakalbius pasienyje, kuriuos ėmė įrenginėti vos prieš dvi dienas, norėdama transliuoti propagandą prieš Seulą, remdamasi neįvardytais šaltiniais pranešė Pietų Korėjos naujienų agentūra „Yonhap“.

Be to, Pchenjano propagandos leidiniai pašalino internete paskelbtus Pietų Korėjos atžvilgiu kritiškus straipsnius, pranešė Suvienijimo ministerija Seule, kuri yra atsakinga už ryšius su Šiaurės Korėja.

Numanomi taikinamieji Pchenjano veiksmai yra neįprasti; jų imtasi po to, kai, pasak analitikų, Šiaurės Korėja bandė sukurstyti krizę pusiasalyje, kad išgautų nuolaidų.

Pietų Korėjos Susivienijimo ministerija nurodė „atidžiai ir rūpestingai“ nagrinėjanti KCNA pranešimą, kuriame sakoma, kad minėtas susitikimas įvyko kaip vaizdo konferencija. Ministerijos nuomone, tokia forma Šiaurės Korėjoje pasitelkta pirmą kartą.

Seulas neįprastai griežta kritika sureagavo į Pchenjano sprendimą nugriauti ryšių biurą ir Kim Jong Uno sesers Kim Yo Jong (Kim Jo Čen) pareikštą Pietų Korėjos prezidento Moon Jae-ino (Mun Džejino) pasmerkimą. Pasak Seulo, jis „nebetoleruos“ Šiaurės Korėjos „neracionalių veiksmų ir žodžių“.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių