- Miglė Giri, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Du Europos lyderiai pirmadienį atvyko į Seulą derybų su Pietų Korėjos prezidentu Yoon Suk-yeolu (Jun Sukjolu) ir turi aptarti Ukrainos, prekybos susitarimų, Šiaurės Korėjos uždraustų ginklų programų klausimus.
Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininkas Charles'is Michelis (Šarlis Mišelis) ir Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen) po dalyvavimo Didžiojo septyneto (G-7) viršūnių susitikime Japonijoje pirmą kartą lankosi šalia esančioje Pietų Korėjoje.
„Tikimasi, kad ES ir Pietų Korėja pareikš tvirtą bendrą paramą taisyklėmis grindžiamai tarptautinei tvarkai“, – sakoma EVT pareiškime.
Be to, tikimasi, kad vadovai aptars nuolatinius Šiaurės Korėjos balistinių raketų paleidimus, jos vykdomą branduolinę programą ir Seulo pastangas įtikinti Pchenjaną atsisakyti branduolinių ginklų, teigiama pareiškime.
Prieš aukščiausiojo lygio susitikimą EVT pirmininkas apsilankė prie Šiaurės Korėją ir Pietų Korėją skiriančios vadinamosios Demilitarizuotosios zonos (DMZ), kuri yra viena budriausiai saugomų sienų pasaulyje.
Ch. Michelis socialiniame tinkle „Twitter“ sakė: „Laisvės troškimas visada bus stipresnis. Šiaurės Korėjos branduolinis ginklavimasis kelia grėsmę taikai regione.“
U. von der Leyen Seule susitiko su Europos verslo bendruomene ir pažadėjo toliau stiprinti, anot jos, ypatingą ES ryšį su Pietų Korėja, plečiant bendradarbiavimą strateginėse srityse, įskaitant švarią energiją ir mokslinius tyrimus.
Lyderiai taip pat apsilankė Seulo nacionalinėse kapinėse, kur pagerbė Pietų Korėjos karo aukų atminimą.
Yoon Suk-yeolo biuras teigė, kad ES vadovų vizitas yra „galimybė sustiprinti praktinį bendradarbiavimą ekonomikos, sveikatos apsaugos, mokslo ir technologijų srityse, pagilinti bendradarbiavimą regioniniais ir pasauliniais klausimais“.
Ukrainos klausimas
Londono Karaliaus koledžo tarptautinių santykių profesorius Ramonas Pacheco Pardo (Ramonas Pačekas Pardas) tvirtino, kad aukščiausiojo lygio susitikime prioritetas bus reaguoti į Rusijos invaziją Ukrainoje.
Pietų Korėja, devintoji pagal dydį pasaulyje ginklų eksportuotoja, yra siuntusi humanitarinę pagalbą Ukrainai ir pardavusi tankų bei haubicų Lenkijai – Kyjivo, kovojančio su Rusijos invazija, sąjungininkei.
Seulas nuo seno laikosi politikos netiekti ginklų aktyvių konfliktų zonoms, nors Yoon Suk-yeolas yra užsiminęs, kad tai gali pasikeisti.
Prezidento kanceliarija praėjusį mėnesį perspėjo, kad Seulo sprendimas, ar siųsti karinę pagalbą Kyjivui, priklausys nuo Rusijos veiksmų.
Jos teigimu, vienas didelis išpuolis prieš civilius gyventojus gali pakreipti pusiausvyrą.
Iki šiol Europa palankiai vertino, anot jos, Pietų Korėjos ryžtingą atsaką į invaziją, įskaitant netiesioginį ginklų tiekimą Ukrainai per trečiąsias šalis, naujienų agentūrai AFP sakė R. P. Pardo.
„Taigi, žvelgiant iš ES perspektyvos, aukščiausiojo lygio susitikime bus aptarti naujausi įvykiai, susiję su invazija, taip pat bus prašoma Seulo tiesiogiai suteikti letalios ginkluotės Ukrainai“, – teigė jis.
Sekmadienį Yoon Suk-yeolas G-7 susitikimo kuluaruose surengė derybas su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu. Praėjusią savaitę Yoon Suk-yeolas Seule susitiko su V. Zelenskio žmona Olena Zelenska.
Per susitikimą su V. Zelenskiu Hirošimoje Yoon Suk-yeolas Ukrainos prezidento prašymu pažadėjo papildomą neletalinę pagalbą Ukrainai, įskaitant išminavimo įrangą ir greitosios pagalbos automobilius, pranešė Pietų Korėjos prezidento kanceliarija.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Londone įvyko proeuropietiškų pažiūrų gyventojų eitynės už sugrįžimą į ES
Šimtai žmonių, mojuojančių Europos Sąjungos vėliavomis, šeštadienį mitingavo Londono centre ir ragino Jungtinę Karalystę vėl prisijungti prie bloko. ...
-
Kremliaus kritikas V. Kara-Murza išvežtas į Sibiro pataisos koloniją
Rusijos opozicijos politikas Vladimiras Kara-Murza, nuteistas kalėti 25 metus dėl kaltinimų išdavyste ir Rusijos kariuomenės menkinimo, atvyko atlikti bausmės į griežto režimo Sibiro kalėjimą, sekmadienį pranešė jo advokatas. ...
-
Rusija: Vakarų valstybės, remdamos Ukrainą, faktiškai kovoja prieš Maskvą
Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas šeštadienį pareiškė, kad Vakarų valstybės, remdamos Ukrainą, de facto kovoja prieš Maskvą, Kyjivui pareiškus, kad pasiekė naujų laimėjimų. ...
-
J. Bidenas pasiskiepijo atnaujinta COVID-19 vakcina8
JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) pasiskiepijo atnaujinta COVID-19 vakcina, taip pat nuo gripo, šeštadienį pranešė jo gydytojas. ...
-
Antrasis nuo Rusijos blokados laivas su ukrainietiškais grūdais pasiekė Stambulą
Jūrų eismą stebinčių svetainių duomenimis, sekmadienį Turkiją per Juodąją jūrą pasiekė antroji ukrainietiškų kviečių siunta, nepaisant Rusijos grasinimų pulti visus laivus, plaukiančius į Ukrainos Juodosios jūros uostus arba i&scaron...
-
Dešimtys tūkstančių žmonių susirinko į popiežiaus aukotas mišias Marselyje1
Dešimtys tūkstančių žmonių šeštadienį susirinko Marselio stadione, kur popiežius Pranciškus aukojo mišias. ...
-
Mirė Italijos eksprezidentas G. Napolitano
Italijos politikai penktadienį pagerbė buvusio šalies prezidento Giorgio Napolitano (Džordžo Napolitano), kuris mirė būdamas 98 metų, atminimą. ...
-
Vakarai jau pavargo remti Ukrainą? (eksperto komentaras)21
Lenkija pastaruosius pusantrų metų piktu žvilgsniu nužiūrėdavo bet kurią Europos šalį, kuri sudvejodavo dėl paramos Ukrainai. Lenkijos parama Ukrainai taip pat yra viena didžiausių, skaičiuojant paramos vertę nuo šalies bendrojo vida...
-
Žiauri realybė slaugos namuose: nugydomiems pacientams gresia ankstyva mirtis29
Danija garsėja išplėtota gerovės valstybe, tačiau ją užgriuvo didžiulė lavina kritikos ir iš inspektorių, ir iš politikų. Per naujausius patikrinimus senelių slaugos ir globos namuose aptikta rimtų pažeidimų – ten senel...
-
Popiežius Pranciškus: migrantai neužplūdo Europos, jie ieško svetingumo22
Popiežius Pranciškus šeštadienį paragino Europos vyriausybes labiau rūpintis Viduržemio jūrą kertančiais migrantais, sakydamas, kad tie, kurie rizikuoja savo gyvybe jūroje, ne braunasi, o ieško svetingumo. ...