S. Cichanouskaja ragina JT Saugumo Tarybą aptarti padėtį Baltarusijoje

Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja penktadienį paragino Jungtinių Tautų Saugumo Tarybą sušaukti posėdį padėčiai jos šalyje aptarti.

„Ragino JT sušaukti Saugumo Tarybos posėdį ir įtraukti Baltarusiją į darbotvarkę, nes šalies politinei krizei greitai sukaks šeši mėnesiai, – S. Cichanouskaja sakė per JT Saugumo narių virtualų pasitarimą. – Pasauliui būtina atkreipti dėmesį į šią krizę, nes ji gali peraugti į kai ką blogiau.“

Baltarusiją iki šiol krečia masiniai protestai dėl rugpjūčio 9-osios prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas autoritarinis lyderis Aliaksandras Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų.

Opozicija ir Vakarų demokratijos tvirtina, kad šie rinkimai buvo suklastoti, ir jų nugalėtoja laiko politikos naujokę Sviatlaną Cichanouskają, kovoje dėl prezidento posto pakeitusią savo įkalintą vyrą.

Protestuotojai reikalauja A. Lukašenkos atsistatydinimo, politinių kalinių paleidimo ir naujų rinkimų.

S. Cichanouskaja, kuri šiuo metu yra pasitraukusi į Lietuvą, taip pat paragino JT palaikyti Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Maskvos mechanizmo ataskaitoje pateiktas rekomendacijas. „Tai atvers kelią sukurti sąlygas politiniam dialogui, padėsiančiam surengti laisvus ir teisingus rinkimus“, – sakė ji.

Opozicionierė prašė JT „atvirai kalbėti, kad Baltarusija turi nutraukti smurtą ir įstatymų nepaisymą, įskaitant žiniasklaidos cenzūrą, tinklalapių blokavimą, interneto išjungimus ir žurnalistų akreditacijos atšaukimą“.

S. Cichanouskaja citavo Baltarusijos žurnalistų asociacijos duomenis, kad praeitais metais šalyje buvo atlikta 470 nepriklausomų žurnalistų sulaikymų, iš viso 97 žurnalistams skirtas administracinis areštas, 50 žiniasklaidos priemonių tinklalapių buvo užblokuoti, o 15 reporterių šiuo metu yra pateikti išgalvoti kaltinimai.

„Žiniasklaidos priemonės patiria režimo spaudimą, ir tai tėra dalis platesnio represijų Baltarusijoje paveikslo: buvo sulaikyta daugiau kaip 32 tūkst. žmonių, apie 900 pareikšti įtarimai politiškai motyvuotose baudžiamosios bylose. Fiksuota 400 kankinimų atvejų, apie kuriuos pranešta Jungtinėms Tautoms, aštuoni aktyvistai žuvo nuo jėgos struktūrų pareigūnų smurto“, – pridūrė S. Cichanouskaja.

Per virtualų pasitarimą taip pat pasisakė opozicijos įkurtos Koordinacinės tarybos Nacionalinės antikrizinės valdybos (NAV) vadovas Pavelas Latuška. Jis pabrėžė, kad Baltarusijoje 189 asmenys laikomi politiniais kaliniais.

„Man ir visiems Koordinacinės tarybos nariams suprantama, kad be tarptautinio įsikišimo represijos nesiliaus“, – sakė jis ir išreiškė paramą S. Cichanouskajos raginimui įtraukti Baltarusijos klausimą į JT Saugumo Tarybos posėdžio darbotvarkę ir išanalizuoti Minsko režimo veiksmus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ponia namų šeimininke,

Ponia namų šeimininke, portretas
Prie ko čia JT saugumo taryba. Baltarusijos žmonės renka Prezidentą, o ne kažkokia taryba. Varyk greičiau pas Lukašenka ir prašyk pasigailėjimo. Kitaip - tavo dainelė jau sudainuota. Tik lieka paskutinis klausimas - kiek metelių belangės tau pritiksėjo...

Kiek

Kiek portretas
dar šitą Sorosine erke terorizuos savo tautą ........

Faktas

Faktas portretas
ES tapo padugnių, išdavikų ir politikos teroristų irštva
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių