Rusija karinį krovinį Sirijai gali gabenti oro transportu

Rusija gali nuspręsti lėktuvais skraidinti kovinių sraigtasparnių ir priešlėktuvinės gynybos sistemų krovinį Sirijai, kai nepavyko jo nugabenti laivu, trečiadienį sakoma pranešime.

Vakarai nori, kad Rusija nutrauktų karinį bendradarbiavimą su Sirija, aštrėjant Damasko režimo ir sukilėlių konfliktui, bet Maskva sako privalanti laikytis anksčiau pasirašytų sutarčių.

Vienai Didžiosios Britanijos draudimo kompanijai panaikinus karinį krovinį Sirijai gabenusio krovininio laivo „Alaed“ draudimą, šis buvo priverstas pasukti namo ir savaitgalį įplaukė į Rusijos Murmansko uostą.

„Tuos tris “Mi-25„ sraigtasparnius ir priešlėktuvinės gynybos sistemas galima lengvai nugabenti į Siriją oro transportu“, - naujienų agentūrai „Interfax“ sakė šaltinis kariuomenėje, nenorėjęs skelbti savo pavardės.

„Rusija turi vykdyti savo įsipareigojimus. Bet viskas priklausys nuo to, ar mes galėsime atlaikyti spaudimą iš Vakarų, kurie nori, kad mes nutrauktume karinį bendradarbiavimą su Sirija“, - sakė šaltinis ir pridūrė, kad sprendimas šiuo klausimu bus priimtas netrukus.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas patvirtino, kad laivas „Alaed“ gabeno tris kovinius sraigtasparnius, kurie po remonto buvo grąžinami Damaskui.

Pasak jo, praėjusią savaitę laive dar buvo gabenamos priešlėktuvinės gynybos sistemos, tačiau apie jų tipą ir kiekį ministras informacijos nepateikė.

Rusija aprūpina Siriją tam tikrais priešlėktuvinės gynybos kompleksais, tačiau, kaip pranešama, iki šiol nepardavė jai pažangesnės priešlėktuvinių raketų sistemos „S-300“, kurios, spaudžiama Vakarų, anksčiau nepardavė ir Iranui.

Verslo žinių dienraštis „Vedomosti“ antradienį pranešė, kad šiais metais Rusija nusprendė netiekti Sirijai „S-300“ kompleksų, nepaisant 105 mln. JAV dolerių vertės sutarties, kurią Damaskas pasirašė su sistemos gamintojais 2011 metais.

Kariuomenės ekspertai mano, kad laivas „Alaed“ Sirijai plukdė paprastesnį rusišką zenitinių raketų kompleksą „Buk-M2e“.

Sugrįžęs į Murmanską laivas pakeitė Kiurasao vėliavą į Rusijos.

Rusija kol kas nepatvirtino, ar laivas dar kartą mėgins pasiekti Sirijos krantus, ar toliau plauks į Vladivostoko uostą Tolimuosiuose Rytuose, kaip buvo numatyta anksčiau.


Šiame straipsnyje: RusijaSirija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių