Per rusų ministro pirmininko Michailo Mišustino vizitą Hanojuje Rusija ir Vietnamas antradienį pasirašė susitarimą dėl branduolinės energijos, kuriuo siekiama stiprinti dviejų ilgamečių sąjungininkių ryšius.
Ekonomikos ir inovacijų ministerija siūlant sušvelninti buvusios Vyriausybės įvestus dvejopos paskirties prekių eksporto lėktuvais į trečiąsias šalis ribojimus, be kita ko, įpareigojant eksportuotojus kontroliuoti, ar šios prekės nepasiekia Rusijos, užsienio reikalų ministras Kęstutis Budrys sako, jog šalies įmonės turės prisiimti didesnę atsakomybę ir griežčiau tikrinti, kur keliauja jų prekės.
Dėl Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos pasisakymo apie Kaliningradą įsiutę rusų propagandistai jau plūsta ne tik prezidentą, bet ir pratrūko grasinimais Lietuvai. Dūmos nariai ragina vėl okupuoti Baltijos šalis. Anot Lietuvos vadovų, tai rodo, kad rusai pakrikę, apimti desperacijos dėl Ukrainos ir Kaliningrade nesijaučia šeimininkai. Išmanantieji propagandos veikimo principus ragina rusų grasinimus analizuoti ir visiškai juokais nenuleisti.
Pirmasis atkurtos Lietuvos valstybės vadovas Vytautas Landsbergis sako, kad raginimai Ukrainai derėtis su karą prieš ją pradėjusia Rusija primena situaciją prieš 34 metus Lietuvai siekiant Vakarų valstybių pripažinimo.
Kinijos ir Rusijos prekyba pernai pasiekė rekordinį lygį, pirmadienį parodė oficialūs duomenys, atspindintys tvirtus šalių ekonominius ryšius, nepaisant Vakarų sankcijų Maskvai.
Rusijai Tolminkiemyje, Kaliningrado srityje, pervadinus lietuvių literatūros pradininko Kristijono Donelaičio muziejų, prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad ši vieta su rusų kultūra neturi nieko bendro.
Teismas Sibire nuteisė vyrą, apkaltintą pinigų Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms pervedimu, devyneriems laisvės atėmimo metams, pirmadienį pranešė regioninis Federalinės saugumo tarnybos (FSB) biuras.
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šeštadienį apdovanojo karį aukščiausiu šalies apdovanojimu už drąsą po to, kai plačiai išplatintame vaizdo įraše matyti, kaip jis plikomis rankomis nužudo ukrainiečių priešininką.
Švedija sekmadienį pranešė, kad po neseniai įvykdyto povandeninių kabelių sabotažo Baltijos jūroje, skirs iki trijų karo laivų ir stebėjimo lėktuvą svarbiausiai infrastruktūrai ir Rusijos „šešėliniam laivynui“ Baltijos jūroje stebėti.