M. Rubio apie tai pranešė praėjus kelioms dienoms po to, kai JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) kritikavo Pietų Afriką dėl žemės reformų, kuriomis siekiama ištaisyti apartheido epochos nelygybę.
Įraše socialiniame tinkle „X“, kuris atkartojo D. Trumpo retoriką, M. Rubio pareiškė, kad boikotuos vasario 20–21 dienomis Johanesburge vyksiančias G-20 užsienio reikalų ministrų derybas.
„Pietų Afrika daro labai blogus dalykus. Nusavina privačią nuosavybę. Naudojasi G-20, kad skatintų „solidarumą, lygybę ir tvarumą“, – savo pranešime rašė M. Rubio.
„Kitaip tariant: DEI ir klimato kaita“, – teigė JAV atstovas, turėdamas galvoje įvairovę, lygybę ir įtrauktį. D. Trumpas nepaliaujamai tai puola nuo tada, kai praėjusį mėnesį grįžo į Baltuosius rūmus.
„Mano darbas – siekti Amerikos nacionalinių interesų, o ne švaistyti mokesčių mokėtojų pinigus ar pataikauti antiamerikietiškumui“, – teigė M. Rubio.
Pietų Afrikos užsienio reikalų ministras Ronaldas Lamola ketvirtadienį atmetė M. Rubio teiginius. Jis sakė, kad „naujasis žemės reformos įstatymas nenumato savavališko žemės ir (arba) privačios nuosavybės atėmimo“.
Jis teigė, kad minimas teisės aktas panašus į ilgamečius JAV įstatymus, leidžiančius federalinei vyriausybei įsigyti nuosavybę visuomenės reikmėms.
R. Lamola pridūrė, kad Pietų Afrika yra „suvereni ir demokratinė šalis, įsipareigojusi gerbti žmogaus orumą, lygybę ir teises“.
„Mūsų pirmininkavimas G-20 neapsiriboja tik klimato kaita, bet ir teisingu požiūriu į globaliųjų Pietų šalis, užtikrinant visiems vienodą pasaulinę sistemą“, – teigė jis.
Pietų Afrikos prezidentas Cyrilas Ramaphosa (Sirilas Ramafosa) anksčiau šią savaitę atmetė D. Trumpo teiginius, kad Pietų Afrika konfiskuoja žemę, ir sakė, kad yra pasirengęs paaiškinti savo žemės reformos politiką JAV kolegai.
Antradienį C. Ramaphosa išreiškė susirūpinimą dėl JAV prezidento skleidžiamos, jo žodžiais, dezinformacijos kartu su artimu D. Trumpo sąjungininku Elonu Musku (Ilonu Masku), kuris gimė Pietų Afrikoje ir yra turtingiausias pasaulio žmogus.
Pietų Afrikoje žemės nuosavybė yra ginčytinas klausimas, nes praėjus trims dešimtmečiams po apartheido pabaigos didžioji dalis žemės ūkio paskirties žemės vis dar priklauso baltiesiems. Vyriausybė spaudžiama įgyvendinti reformas.
Jei į susitikimą neatvyktų didžiausia pasaulio ekonomika – Jungtinės Valstijos – tai būtų didelis smūgis G-20, kuris turėtų atstovauti didžiausioms pasaulio ekonomikoms.
Susitikimas galėjo suteikti pirmąją galimybę M. Rubio susitikti su savo kolega iš Rusijos, užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu, D. Trumpui siekiant diplomatinių veiksmų dėl karo Ukrainoje.
Naujausi komentarai