Pereiti į pagrindinį turinį

Rinkimai neapsiėjo be skandalų

2013-04-15 18:28
Rinkimai neapsiėjo be skandalų
Rinkimai neapsiėjo be skandalų / Scanpix nuotr.

Vakar Venesuelos rinkėjai balsavo šalies vadovo rinkimuose. Deja, skandalų neišvengta. Opozicija kaltino valdžią, kad ši pažeidinėja įstatymus, o valdžia pareiškė, jog užkirto kelią išpuoliui per rinkimus.

Pozavo su D.Maradona

Opozicija įsiuto, kad pasibaigus rinkimų agitacijos laikui šalies prezidentas Nicolásas Maduro kartu su futbolo žvaigžde Diego Maradona per nacionalinę televiziją pozavo prie buvusio šalies vadovo Hugo Chávezo kapo.

D.Maradona dalyvavo ir paskutiniame N.Maduro mitinge sostinėje Karakase, o prie H.Chávezo kapo juodu emocingai apsikabino.

Pasibaigus agitacijos laikotarpiui buvo parodytas ir N.Maduro interviu apie 2002 m. H.Chávezo organizuotą perversmą, kurio metinės buvo minimos šalyje.

Opozicijos vedlys Henrique Caprilesas pareiškė, kad taip buvo pažeistas rinkimų įstatymas. Politikas piktinosi, kad „dabartinės valdžios atstovai piktnaudžiavo turimais įgaliojimais“.

Tviterio paskyroje H.Caprilesas pridėjo, kad „valdžia gėdingai laužo įstatymus“.

Kritika ir priekaištai

Savo valią Venesuelos lyderio rinkimuose galėjo pareikšti apie 19 mln. šalies gyventojų.

Balsavimas buvo elektroninis. Planuojama, kad išrinktas šalies vadovas prisieks balandžio 19 d. Kadencija truks iki 2019 m.

Remiantis apklausomis, opozicijos lyderiui H.Caprilesui iki rinkimų pavyko sumažinti varžovo persvarą.

Balsavimo dieną šalyje buvo sustiprintas saugumas. Sostinės Karakaso gatvėse patruliavo kariuomenė. Tiesa, N.Maduro žadėjo, kad, nepaisant rinkimų baigties, jis pripažins rezultatus.

„Jei aš laimėsiu, aš nuolankiai priimsiu šį iššūkį, jei pralaimėsiu – su tokiu pačiu nuolankumu priimsiu rezultatą, – kalbėjo prezidento pareigas laikinai einantis N.Maduro. – Taika – tai, ko mes norime. Norime taikos bei pagarbos demokratijai ir vertybėms.“

Tačiau H.Caprilesas pareiškė, kad visa rinkimų kampanija, jo nuomone, buvo neteisinga.

„Kandidatas iš valdžios naudojosi prezidento lėktuvu, kariuomene ir ministerijomis. Venesuelos naftos bendrovė mokėjo į N.Maduro kampanijos iždą, nacionalinė televizija jį palaikė“, – piktinosi opozicijos vedlys.

Organizuoti neramumai?

Tačiau ir N.Maduro turėjo kuo skųstis. Jis pabrėžė, kad rinkimų kampanija buvo nešvari. Esą jis buvo nepagrįstai juodinamas.

O šalies viceprezidentas Jorge Arreaza rinkimų išvakarėse pareiškė, kad vyriausybei pavyko sustabdyti organizuotus neramumus, kurie turėjo destabilizuoti rinkimus.

Pasak viceprezidento, saugumo pajėgos sulaikė du kolumbiečius, nors jis nepatikslino, ką konkrečiai jie organizavo.

Tiesa, per televiziją buvo parodytos kolumbiečių fotografijos, taip pat jų turėta amunicija: 50 šautuvų apkabų ir sprogmenys.

„Mes sugebėjome užkirsti kelią išpuoliams, kuriais siekta destabilizuoti padėtį šalyje per rinkimus ir po jų, – rėžė J.Arreaza, velionio H.Chávezo žentas. – Tai geros naujienos. Galėsime taikiai balsuoti.“

N.Maduro kovą kaltino JAV, kad šios planuoja išpuolį prieš H.Caprilesą. Tiesa, Vašingtonas kaltinimus kategoriškai paneigė.

Profesorius Victoras Mijaresas iš Simóno Bolívaro universiteto Karakase pabrėžė: „Manau, tai rinkimų kampanijos dalis. Norima, kad žmonės matytų, jog valstybė pajėgi atremti grėsmes.“

Tiesa, provyriausybiški analitikai nebuvo taip skeptiškai nusiteikę.

„Yra įrodymų, kad užsienio jėgos, ypač CŽV ir sąjungininkai, bando kištis į Venesuelos vidaus reikalus“, – sakė Adanas Gonzalezas, vieno nacionalinio leidinio apžvalgininkas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų