Prieš Sočio žiemos olimpiadą - galimos islamistų atakos

Rusijos islamistų kovotojų lyderis Doku Umarovas trečiadienį paskelbtame vaizdo įraše ragina džihadistus rengti atakas prieš įvairius taikinius, tarp kurių paminėjo 2014 metų Sočio žiemos olimpines žaidynes.

„Žinome, kad ant mūsų protėvių kaulų, ant daugybės, daugybės musulmonų, kurie mirė ir yra palaidoti mūsų teritorijoje prie Juodosios jūros, kaulų, jie šiandien planuoja rengti olimpines žaidynes. Mes, mudžahidai, bet kokiomis įmanomomis priemonėmis turime neleisti, kad tai įvyktų“, - D.Umarovas sako pranešime, kuris buvo paskelbtas portale kavkazcenter.com.

Rusija tikisi, kad Sočio olimpiada padės reklamuoti pažangą ekonomikoje ir socialinėje srityje, kurią šalis padarė vadovaujant prezidentui Vladimirui Putinui.

Tačiau Sočis yra šalia Rusijos Šiaurės Kaukazo - itin neramaus regiono, kuriame po Sovietų Sąjungos subyrėjimo Maskva dukart kariavo su Čečėnija ir kurio respublikose, tarp jų Dagestane, smurto išpuoliai tebėra kasdienybė.

Rusijos pareigūnai pareikalavo sustiprinti Sočio žaidynių saugumą po balandį įvykdytų sprogdinimų Bostono maratone, dėl kurių kaltinami du broliai čečėnai, kurį laiką gyvenę Rusijoje.

Tuo tarpu D.Umarovas laikomas didžiausiu Maskvos priešu, kai jis perėmė vadovavimą padrikam sukilėlių judėjimui, tęsiančiam atakas prieš Rusijos taikinius ir reguliariai įsitraukiančiam į susirėmimus su federalinėmis pajėgomis.

Rusijos pareigūnai jau ne kartą buvo paskelbę apie šio barzdoto sukilėlių lyderio žūtį, tačiau jis vėliau vėl pasirodydavo vaizdo įrašuose, prisiimdamas atsakomybę dėl ypač žiaurių išpuolių.

D.Umarovas yra prisiėmęs atsakomybę dėl 2010 metais įvykdytų sprogdinimų Maskvos metropolitene, nusinešusių per 40 žmonių gyvybių, taip pat dėl 2011 metais įvykdyto sprogdinimo Maskvos Domodedovo oro uoste, per kurį žuvo 37 žmonės.

Naujausiame vaizdo įraše D.Umarovas argumentavo, kad jo ankstesnis raginimas siekti paliaubų Rusijos valdžios buvo suprastas kaip silpnumo ženklas.

„Šiandien privalome įrodyti esantiems Kremliuje, kad mūsų gera valia nėra mūsų silpnybė“, - pareiškė jis.

„Dėl šios priežasties raginu kiekvieną iš jūsų ... Kaukazo teritorijoje visomis išgalėmis stengtis ... užkirsti kelią tiems šėtoniškiems šokiams ant mūsų kaulų“, - sakė D.Umarovas, turėdamas omenyje Sočio olimpiadą.NAUJAUSI KOMENTARAI

arvydas damijonaitis

arvydas damijonaitis portretas
Ičkerijoje nužudyta 250 000 čečėnų,tame tarpe 40 000 vaikų,miestas Groznij 400 000 gyv sugriautas.Su lietuviais okupantai rusai darė tą patį – žudė: 17 amžiaus viduryje,1654-1655 m, Lietuvoje laukinių rusų maskolių ordos isiveržė į Lietuvą,buvo išžudyta 70 proc., apie 2 milijonus, beginklių Lietuvos gyventojų, fantastinio grožio sostinė Vilnius buvo sudegintas, sugriautas iki pamatų („Tvanas“). Pagarbiai Arvydas Damijonaitis

motas

motas portretas
Visus surinkti ,ir i Antarktida pomidorus auginti.

rimta paraiška

rimta paraiška portretas
To ir reikėjo tikėtis,kad prieš pat olimpiadą Šiaurės Kaukazo pogrindis suaktyvės.Labai rimta D.Umarovo paraiška ir galvos,dantų,sąnarių bei stuburo skausmas Putinui,kuris turėjo paleisti iš rankų net tokį rimtą kozirį kaip Snoudenas,ir nuryti kartėlį,kai amerikiečių žurnalistai dėl to pašaipiai išvadino jį "popieriniu tigru".
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių