„Taika prasideda nuo kiekvieno iš mūsų: nuo to, kaip žvelgiame į kitus, klausomės kitų, kalbame apie kitus“, – sakė jis žurnalistams, susirinkusiems didžiulėje Vatikano Pauliaus VI audiencijų salėje.
„Labai svarbu, kaip komunikuojame: turime atmesti žodžių ir vaizdų karą, turime atmesti karo paradigmą“, – kalbėjo jis.
„Todėl leiskite man šiandien pabrėžti Bažnyčios solidarumą su žurnalistais, įkalintais už tiesos ieškojimą ir skelbimą, ir kartu pareikalauti juos paleisti“, – teigė popiežius.
„Bažnyčia (...) žavisi drąsa tų, kurie gina orumą, teisingumą ir žmonių teisę gauti informaciją, nes tik žmonės, turintys prieigą prie informacijos, gali laisvai rinktis“, – kalbėjo Leonas XIV.
„Šių įkalintų žurnalistų kančios yra iššūkis tautų ir tarptautinės bendruomenės sąžinei, raginantis mus visus saugoti brangią žodžio ir spaudos laisvės dovaną“, – teigė pontifikas, praėjusią savaitę tapęs 1,4 mlrd. pasaulio katalikų vadovu.
Žiniasklaidos teisių stebėsenos grupės „Žurnalistai be sienų“ (RSF) gruodžio 1-osios duomenimis, 2024-aisiais buvo sulaikyta 550 žurnalistų.
Leonas XIV, kuris prieš tapdamas popiežiumi pats aktyviai naudojosi socialiniais tinklais, taip pat priminė žurnalistams jų atsakomybę.
„Nuginkluokime komunikavimo priemones, tenebūna jose jokių išankstinių nusistatymų, piktumo, fanatizmo ir neapykantos; apvalykime jas nuo agresijos“, – teigė jis.
„Mums reikia ne griausmingos, raumeningos komunikacijos, bet komunikacijos, gebančios įsiklausyti, išgirsti bebalsių silpnųjų balsą. Nuginkluokime žodžius ir padėkime nuginkluoti Žemę“, – sakė popiežius.
Jis taip pat pridūrė, kad tų, kurie praneša apie konfliktus, neteisybę ir skurdą, prašo „sąmoningai ir drąsiai rinktis taiką skatinantį komunikacijos kelią“.
(be temos)