Pareigūnas: Vokietija leido gamintojams siųsti tankus „Leopard 1“ į Ukrainą

Vyriausybės atstovas penktadienį pranešė, kad Vokietija išdavė leidimą siųsti tankus „Leopard 1“ į Ukrainą, Kyjivui tikintis gauti pažangesnę ginkluotę kovai su Rusijos pajėgomis.

Berlynas jau praėjusią savaitę pareiškė, kad Kyjivui suteiks 14 „Leopard 2“ iš savo karinių atsargų, tačiau gamintojai taip pat yra pasirengę atsiųsti jau turimus tankus.

„Galiu patvirtinti,.. kad eksporto licencija buvo išduota“, – paklaustas apie „Leopard 1“ per reguliarią spaudos konferenciją teigė vyriausybės atstovas Steffenas Hebestreitas (Štefenas Hebeštraitas), tačiau atsisakė pateikti daugiau informacijos.

Jis sakė, kad artimiausiomis dienomis ir ir savaitėmis tikriausiai paaiškės daugiau detalių.

„Leopard 1“, pradėtas naudoti septintajame dešimtmetyje, yra pažangesnio „Leopard 2“, kurį plačiai naudoja visos Europos kariuomenės, pirmtakas.

Vokietijos žurnalas „Der Spiegel“ pranešė, kad sprendimas susijęs su 29 „Leopard 1“, kurie yra saugomi gamintojos sandėliuose.

„Sueddeutsche Zeitung“ pranešė, kad du gamintojai šiuo metu nori atnaujinti „Leopard 1“ ir išsiųsti juos Ukrainai, tačiau susidūrė su problemomis dėl šaudmenų įsigijimo.

Praėjusį mėnesio pabaigoje Berlynas po kelias savaites trukusio Kyjivo ir jo Vakarų sąjungininkų spaudimo pagaliau sutiko siųsti Ukrainai galingus Vokietijoje pagamintus „Leopardus“.

Pagal galiojančius Vokietijos įstatymus Berlynas privalo pritarti tankų eksportui net ir tais atvejais, kai kitos juos įsigijusios šalys nori juos reeksportuoti.

Nors pastarosiomis savaitėmis daugybė Vakarų šalių pažadėjo Ukrainai išsiųsti karinės technikos, tačiau Kyjivas prašo pažangesnių „Leopardų“, kurie laikomi labai svarbiais norint įveikti Maskvos pajėgas.


Šiame straipsnyje: karas UkrainojetankaivokietijaLeopard 1tankai Leopard 1

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių