Opozicionieriui A. Navalnui siūlo skirti 6 m. nelaisvės (atnaujinta)

Rusijos prokuroras penktadienį pareikalavo skirti šešerius metus laisvės atėmimo iškiliam Rusijos opozicijos lyderiui Aleksejui Navalnui byloje dėl valstybės lėšų grobstymo, kurią aktyvistas vadina politiškai motyvuota.

„Šešeri metai įprasto režimo pataisos darbų kolonijoje ir milijono rublių (80 tūkst. litų) bauda“, - A.Navalnas parašė socialiniame tinkle „Twitter“ iš teismo salės vidurio Rusijos mieste Kirove, prokurorui skaitant kaltinimus.

„Manau, kad valstybės pasiūlyta bausmė yra teisinga ir proporcinga įvykdytam nusikaltimui bei valstybės patirtai žalai, - teismui sakė prokuroras Sergejus Bogdanovas. - Ji taip pat taps pamoka kitiems, ketinantiems vykdyti tokio pobūdžio nusikaltimus.“

Prokuroras kiek anksčiau pareiškė teismui, jog A.Navalnas turėtų būti pripažintas kaltu „ir suimtas teismo salėje“, kai bus paskelbta nutartis.

Tikimasi, kad vėliau penktadienį A.Navalnas pateiks savo galutinius argumentus ir kad bus paskirta teismo nutarties paskelbimo data.

Charizmatiškas 37 metų aktyvistas kaltinamas padaręs pusės milijono JAV dolerių žalą Kirovo regionui, dalyvaudamas viename sandoryje dėl medienos pardavimo 2009 metais, kuomet jis dirbo neapmokamu vietos gubernatoriaus konsultantu.

Tačiau A.Navalnas, planuojantis vėliau šiais metais siekti Maskvos mero posto, ir jo šalininkai šią bylą laiko dalimi Kremliaus pastangų nutildyti prezidento Vladimiro Putino kritikus.

Teisininko išsilavinimą įgijęs A.Navalnas pats vadovavo savo gynybai ir ne kartą mėgino įrodyti, kad jo bylos centre atsidūrusiame sandoryje nukentėjusiųjų nebuvo. Jis taip pat argumentavo, kad jo vaidmuo tame sandoryje buvo labai ribotas.

Liberaliai stovyklai artimas Kirovo gubernatorius Nikita Belychas, politikos veteranas, davė parodymus teisme kaip gynybos liudininkas.

A.Navalnas greitai iškilo kaip žvaigždė prieš V.Putiną nukreiptuose gatvių protestuose, įsiplieskusiuose Maskvoje 2011 metų pabaigoje. Jis sugebėdavo pritraukti didžiules minias, sakydamas vienas iš aštriausių kalbų prieš buvusio Sovietų Sąjungos KGB šnipo valdymą, besitęsiantį jau 13 metų.

Jis įvardijo valdančiąją partiją „Vieningoji Rusija“ kaip „sukčių ir vagių partiją“, o šis didžiulio populiarumo sulaukęs apibūdinimas netgi tapo debatų tema Kremliaus kontroliuojamoje televizijoje.

A.Navalnas taip pat įgijo platų sekėjų ratą internete, rašydamas savo tinklaraštyje apie korupciją ir įkūręs judėjimą, siekiantį atskleisti labiausiai akis badančius įstatymų leidėjų ir ministrų vykdomo lėšų švaistymo pavyzdžius.

Didėjant jo įtakai kai kurie analitikai prognozavo A.Navalnui ilgą politinę ateitį, o jis pats neatmetė galimybės ateityje siekti prezidento posto.

Tačiau pirmiausiai jis nusitaikė į Maskvos mero postą per pirmalaikius rinkimus, kurie vyks rugsėjo 8-ąją.

Dabartinis Kremlių palakantis meras Sergejus Sobjaninas tebėra triuškinamas tos kampanijos favoritas, o A.Navalno ambicijos gali būti staigiai sužlugdytos, jeigu jis būtų pripažintas kaltu dėl valstybės lėšų grobstymo.

Net lygtinis nuosprendis užkirstų kelią A.Navalnui kandidatuoti, kol sukaks bausmės terminas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

s

s portretas
besansu, zmones nuvers putina is karto.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių