- Raimondas Čiuplys, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Kyjivas ketvirtadienį pranešė, kad ministro pirmininko Denyso Šmyhalio vadovaujama maždaug 100 asmenų delegacija kitą savaitę vyks į Šveicariją dalyvauti tarptautiniame susitikime dėl Ukrainos atstatymo.
Ukraina siunčia „labai aukšto lygio delegaciją“, žurnalistams Berne sakė Kyjivo ambasadorius Šveicarijoje Artiomas Rybčenka ir pridūrė, kad nuo Rusijos invazijos pradžios tai bus didžiausia delegacija, išvyksianti iš Ukrainos.
Ji bus viena iš kelių dešimčių delegacijų, dalyvausiančių liepos 4–5 dienomis Šveicarijos pietiniame Lugano mieste vyksiančioje Ukrainos atstatymo konferencijoje, kurią kartu rengia Kyjivas ir Bernas.
Konferencija buvo suplanuota gerokai prieš Rusijos įsiveržimą į Ukrainą vasario 24 dieną. Iš pradžių buvo numatyta joje aptarti reformas Ukrainoje, tačiau vėliau paskelbta, kad pagrindinė susitikimo tema bus karo nuniokotos šalies atstatymas.
Konferencijos tikslas – ne sutarti dėl konkrečios finansinės pagalbos, o nustatyti atstatymo proceso, kurį ketinama pradėti dar vykstant karui, principus ir prioritetus.
„Veiksmų gairės“
„Luganas bus viena pirmųjų, o gal ir pirmoji platforma, kurioje bus kalbama apie Ukrainos atstatymą... veiksmų gaires“, – sakė A. Rybčenka.
Iš pradžių buvo numatyta, kad Ukrainos lyderis Volodymyras Zelenskis atvyks į Luganą ir kartu su Šveicarijos prezidentu Ignazio Cassisu (Injacijumi Kasisu) pirmininkaus susitikimui, tačiau dabar skelbiama, kad jis dalyvaus tik virtualiai.
A. Rybčenka sakė, kad Ukrainos įstatymai draudžia prezidentui, „svarbiausiam atsakingam asmeniui“, išvykti iš šalies karo metu.
Be A. Šmyhalio, į Luganą vyks dar šeši Ukrainos vyriausybės ministrai, įskaitant šalies diplomatijos vadovą Dmytro Kulebą, taip pat keli parlamentarai ir sričių vadovai.
A. Rybčenka sakė, kad delegacijos išsiuntimas yra sudėtingas uždavinys.
Pasak ambasadoriaus, anksčiau buvo galima per dvi valandas nuskristi iš Ukrainos į Šveicariją lėktuvu, tačiau dabar tam reikia pusantros ar dviejų dienų kelionės traukiniu, lėktuvu ar automobiliu.
Be to, delegacijos nariams vyrams nuo 18 iki 60 metų amžiaus reikia gauti specialų leidimą išvykti iš šalies karo metu, pridūrė A. Rybčenka.
Iš viso į Luganą delegacijas atsiųs 38 šalys ir 14 tarptautinių organizacijų, dalyvaus aštuoni vyriausybių vadovai, įskaitant Lenkijos ir Čekijos, pranešė organizatoriai.
Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen) taip pat patvirtino, kad atvyks.
Konferencijoje bus siekiama nustatyti veiksmų planą, kaip spręsti didžiulius Ukrainos atstatymo iššūkius.
Kyjivas pristatys savo viziją, o šalys bandys apibrėžti atstatymo prioritetus ir pagrindinius principus, įskaitant tai, kad šiam procesui turi vadovauti Ukraina ir kad jis turi būti vykdomas kartu su reformomis.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
ERR: Estija nebeįsileidžia Rusijos piliečių su Estijos Respublikos išduotomis vizomis
Nuo rugpjūčio 18 d. apribotas Estijos vizų išdavimas Rusijos piliečiams, ir į Estiją nebus įleidžiami RF piliečiai su Estijos Respublikos išduotomis vizomis, kurių kelionės tikslas – turizmas, verslas, sportas ar kultūra, prane&...
-
Rusija reikalauja išduoti vizą S. Lavrovui
Rusija reikalauja, kad JAV išduotų vizas užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo vadovaujamai Rusijos delegacijai dėl dalyvavimo JT Generalinėje Asamblėjoje Niujorke, rašo UNIAN. ...
-
Lvive susitiks V. Zelenskis, R. T. Erdoganas ir A. Guterresas
Jungtinių Tautų vadovas Antonio Guterresas (Antoniju Guterišas) ketvirtadienį Lvive susitiks su Ukrainos ir Turkijos prezidentais; susitikimas rengiamas praėjusį mėnesį pasiekus susitarimą, leidusį atnaujinti grūdų gabenimą laivais per Juod...
-
Vašingtonas: Kinija vis dažniau pasitelks prievartą Taivano atžvilgiu
Jungtinės Valstijos mano, kad Kinija didins savo karinę, diplomatinę ir ekonominę prievartą Taivano atžvilgiu, ketvirtadienį pareiškė Vašingtono vyriausiasis pasiuntinys Rytų Azijoje, Pekinui surengus beprecedenčio masto pratybas aplink...
-
Sirija neigia, kad laiko nelaisvėje JAV žurnalistą A. Tice'ą
Sirijos vyriausybė trečiadienį paneigė, kad laiko nelaisvėje kokius nors JAV piliečius, įskaitant žurnalistą Austiną Tice'ą (Ostiną Taisą), prieš dešimtmetį pagrobtą Damaske. ...
-
Vokietijos teismas atmetė žiniasklaidos reikalavimą dėl G. Schroederio susitikimų įrašų1
Vokietijos federalinė kanceliarija neprivalo atskleisti žurnalistams, kokius susitikimus buvęs kancleris Gerhardas Schroederis, kuris yra tarptautiniu mastu stebimas dėl savo ryšių su Rusija, surengė nuo 2019 metų, trečiadienį nusprendė Berlyn...
-
NATO vadovas ragina Serbiją ir Kosovą deeskaluoti konfliktą2
NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas ragina Kosovą ir Serbiją deeskaluoti tarpusavio konfliktą. ...
-
Tvyrant įtampai Balkanuose, Briuselyje rengiamos Serbijos ir Kosovo derybos
Regioninės varžovės Serbija ir Kosovas ketvirtadienį ruošiasi susėsti derybų, kurios, kaip tikisi tarpininkai iš Europos Sąjungos, padės sumažinti augančią įtampą Balkanuose, kur Rusija, tęsiantis karui Ukrainoje, bando dar labiau p...
-
Žinomas Kremliaus kritikas įspėja dėl „vizų karo prieš rusus“
Europos Sąjungoje (ES) kilus debatams dėl kelionių draudimo Rusijos piliečiams, žinomas Kremliaus kritikas Vladimiras Milovas įspėjo dėl „vizų karo prieš rusus“. ...
-
Rusija derasi su palestiniečiais dėl karinio bendradarbiavimo2
Rusija derasi su palestiniečiais dėl bendradarbiavimo karinėje ir žvalgybos srityse, informuoja agentūra „Reuters“. ...