Kuboje bus atleisti milijonas valstybės tarnautojų

Kubos valdžia paskelbė, jog ketina sumažinti maždaug milijoną darbo vietų valstybės sektoriuje, kad padėtų šalies ekonomikai išsiropšti iš gilios krizės, rašo britų visuomeninio transliuotojo BBC naujienų svetainė.

Šiandien Kubos komunistinė vyriausybė kontroliuoja beveik visas nacionalinės ekonomikos sritis ir yra darbdavė maždaug 85 proc. visų darbingų salos gyventojų.

"Mūsų valstybė negali ir neturi remti gamybos, paslaugų įmonių ir kitų bendrovių, kurių biudžetas pernelyg išpūstas ir kurios patiria nuostolių, kenkiančių mūsų ekonomikai", - sakoma Darbo federacijos pareiškime.

"Įsidarbinimo variantai bus išplėsti naujų formų užimtumu ne valstybiniame sektoriuje, tarp jų ir kooperatyvuose, taip pat pas individualius verslininkus, kur per artimiausius metus bus priimta į darbą tūkstančiai žmonių", - sakoma dokumente.

Valdančioji komunistų partija davė suprasti, kad griežtos taisyklės, apribojančios privačių formų kapitalą šalyje, bus sušvelnintos, individualios verslo veiklos licencijų bus išduodama daugiau.

Jau esamoms privačioms bendrovėms bus leista pačioms priimti į darbą darbuotojus.
Dabar tik nedidelė dalis kubiečių dirba sau: pavyzdžiui, kaip taksistai, kirpėjai ar nedidelių šeimos restoranų savininkai.

Didelė dalis ekonomikos klesti šešėlyje: žmonės uždarbiauja slaptai, neturėdami oficialaus valdžios leidimo.

Kubos Valstybės Tarybos pirmininkas Raulis Castro dar rugpjūtį pareiškė, kad būtina amžinti valstybės vaidmenį ekonomikoje.

"Mes turime kartą ir visiems laikams padaryti galą tam, kad Kuba - vienintelė šalis pasaulyje, kur galima gyventi nedirbant", - sakė jis.

Kubos ekonomika per pastaruosius dvejus metus išgyvena sunkią krizę, nes smarkiai sumažėjo eksporto prekių, tarp jų nikelio, paklausa ir gerokai sumažėjo turistų srautas.
Šalies būklei taip pat turi įtakos Jungtinių Valstijų paskelbtas prekybos draudimas, galiojantis jau 48 metus.

Neseniai interviu JAV žurnalui Kubos lyderis Fidelis Castro, kuris dėl silpnos sveikatos buvo priverstas vadovavimą šaliai perduoti broliui Rauliui, pripažino, kad Kubos socialistinis ekonomikos modelis negyvybingas.


Šiame straipsnyje: KubaFidelis CastroRaulis Castro

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių