Huangas Qi vadovavo internetiniam portalui „64 Tianwang“, pavadintam pagal kruviną 1989 metų birželio 4 dienos susidorojimą su Tianmenio aikštėje susirinkusiais protestuotojais. Portale buvo rašoma apie tokias jautrias temas, kaip žmogaus teisės Kinijoje ir vietinė korupcija. Žemyninėje Kinijoje šis portalas yra užblokuotas.
Mes reikalaujame, kad Kinija nedelsiant paleistų Huang Qi ir leistų jam pasiekti savo šeimos narius.
Pirmadienį „kibernetinis disidentas“ Huangas Qi buvo apkaltintas valstybinių paslapčių nutekinimu ir informacijos apie valstybines paslaptis perdavimu užsienio subjektams, jam buvo paskirta griežta bausmė – viena sunkiausiu bausmių nuo to laiko, kai 2012 metais į vadžią atėjo dabartinis Kinijos prezidentas Xi Jinpingas – dvylika metų kalėjime.
„JAV atstovai yra giliai susirūpinę dėl aktyvisto Huango Qi bausmės sunkumo, – pareiškime teigė Valstybės departamento atstovė Morgana Ortagus. – Mes reikalaujame, kad Kinija nedelsiant paleistų Huang Qi ir leistų jam pasiekti savo šeimos narius, prašome, kad aktyvistui būtų suteikta medicininė priežiūra ir advokatas“.
Atstovė taip pat pareiškė, kad aktyvisto įkalinimas tik patvirtina, jog Kinija nuolat pažeidžia žmogaus teises ir pamatinių laisvių principus, taip pat ir žodžio laisvę. JAV ragino Kinijos vyriausybę puoselėti jos tarptautinius įsipareigojimus, susijusius su teisėsaugos principais ir sąžininga teismų eiga.
Huango Qi portalą 2016 metais apdovanojo organizacija „Reporteriai be sienų“. Po to praėjus vos kelioms savaitėms, pasak „Amnesty International“ organizacijos, aktyvistas buvo sulaikytas savo gimtajame mieste Čengdu.
Naujausi komentarai