J. Borrellis: naujas sankcijas Baltarusijai ES paskelbs artimiausiomis dienomis

Naujas sankcijas Baltarusijai dėl migrantų krizės Europos Sąjunga paskelbs artimiausiomis dienomis, pirmadienį, tam pritarus bloko užsienio reikalų ministrams, pareiškė Bendrijos diplomatijos vadovas Josepas Borrellis (Žozepas Borelis).

Po susitikimo su ministrais J. Borrellis sakė, kad naujosios sankcijos už prisidėjimą prie veiksmų, kuriais „skatinamas nelegalus ES sienos kirtimas“, palies „gana didelį skaičių“ asmenų ir organizacijų.

„Išplėsdami sankcijų apimtį galėsime taikytis į tuos, kas yra atsakingi už pažeidžiamų migrantų išnaudojimą“, – sakė J. Borrellis.

Pasak diplomatų, naujos sankcijos turėtų būti taikomos maždaug 30 baltarusių pareigūnų, valstybinei oro bendrovei ir kelionių agentūroms. Šie fiziniai ir juridiniai asmenys kaltinami pagalba gabenant migrantus prie sienos.

Prie Baltarusijos ir Lenkijos sienos sunkiomis sąlygomis stovyklauja tūkstančiai migrantų, daugiausia iš Vidurinių Rytų, įstrigę dėl pavojingos priešpriešos su Minsku.

Vakarai kaltina Baltarusijos autoritarinio lyderio Aliaksandro Lukašenkos vyriausybę surežisavus šią migrantų krizę – apgaulingais pažadais prisiviliojus šiuos žmones į savo šalį ir siunčiant juos veržtis per Lenkijos ir kitų kaimyninių ES šalių sienas, keršijant už Bendrijos anksčiau įvestas sankcijas Minsko režimui.

Briuselis spaudžia tokius svarbius tranzito taškus kaip Turkija ir Dubajus sustabdyti skrydžius į Minską, kad nutrūktų migrantų srautas į šią šalį.

ES taip pat spaudžia Jungtines Tautas įsikišti ir pasiūlyti pagalbą vyrams, moterims ir vaikams prie Baltarusijos sienos.

Blokas į savo „juodąjį“ sąrašą jau yra įtraukęs 166 su Baltarusijos režimu susijusius žmones, tarp jų A. Lukašenką ir jo sūnus, dėl susidorojimo su opozicija po ginčijamų praėjusių metų rinkimų.

Baltarusija skelbia, kad migrantų stovykloje yra maždaug 2 tūkst. žmonių, tarp kurių esama besilaukiančių moterų ir vaikų. Lenkija sako, kad pasienyje yra 3–4 tūkst. migrantų ir kasdien atvyksta naujų.

Pagalbos agentūros sako, kad jau mirė mažiausiai 10 migrantų, ir įspėja dėl humanitarinės krizės, oro temperatūrai nukritus žemiau nulio.

Vis dėlto pastarosiomis dienomis buvo ženklų, kad migrantų krizė galėtų rimti.

Baltarusijos nacionalinė oro vežėja „Belavia“ paskelbė, kad virtinės Vidurinių Rytų valstybių piliečiai nebebus įleidžiami į lėktuvus, skraidančius į Baltarusiją iš Turkijos ir Jungtinių Arabų Emyratų (JAE), to paprašius Ankarai ir Abu Dabiui.

Be to, Irako vyriausybė pirmadienį pranešė ketvirtadienį organizuosianti repatriacijos skrydį savo piliečiams, įstrigusiems Baltarusijoje prie sienos su Lenkija ir pageidaujantiems „savanoriškai“ grįžti į savo šalį.NAUJAUSI KOMENTARAI

wow

wow portretas
gera buti Europos seimoje!!!

Ha

Ha portretas
Pragydo lukošenkos ir putino subinlaižiai

Kodėl......

Kodėl...... portretas
Kodėl sankcijos ne Amerikai.......cirkas tai jos sukurtas.....ko čia Batka kaltas....
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių