Indonezijos prezidentas: V. Putinas dar nenusprendė, ar dalyvaus G-20 viršūnių susitikime

Į karą prieš Ukrainą pasinėręs Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas vis dar nenusprendė, ar dalyvaus šį mėnesį vyksiančiame Didžiojo dvidešimtuko (G-20) lyderių viršūnių susitikime, penktadienį duodamas interviu sakė priimančiosios šalies – Indonezijos – lyderis.

Didžiausių pasaulio ekonomikų susitikimą nustelbė Rusijos invazija į kaimyninę šalį, abiem pusėms tęsiant mūšį be reikšmingų pokyčių.

Indonezijos prezidentas Joko Widodo (Džokas Vidodas) teigė, jog V. Putinas trečiadienį telefonu jam pasakė, kad jo dalyvavimas dviejų dienų susitikime kurortinėje Balio saloje tebekybo ant klaustuko.

„Jis (Putinas) norėjo dalyvauti, bet šiuo metu negali apsispręsti“, – penktadienį publikuotame interviu vietos laikraščiui „Kompas“ sakė J. Widodo.

Rugpjūtį jis pareiškė, kad Rusijos lyderis priėmė Džakartos kvietimą į viršūnių susitikimą lapkričio 15–16 dienomis, nepaisant Vakarų spaudimo neleisti Maskvai jame dalyvauti ir didėjančios Kremliaus tarptautinės izoliacijos.

Tačiau kariaujančios pusės tebėra įsitraukusios į užsitęsusį konfliktą, dėl kurio, Kyjivo teigimu, artėjant žiemai 4,5 mln. ukrainiečių liko be elektros.

Indonezija laikosi neutralios užsienio politikos Rusijos karo atžvilgiu ir į aukščiausiojo lygio susitikimą pakvietė Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį, kuris, kaip tikimasi, dalyvaus vaizdo ryšiu.

Ukraina nėra G-20 grupės narė.

V. Zelenskis pagrasino boikotuoti viršūnių susitikimą, jei jame dalyvaus V. Putinas.

„Jei jame dalyvaus Rusijos Federacijos vadovas, Ukraina nedalyvautų“, – sakė jis ketvirtadienį Kyjive surengtoje spaudos konferencijoje.

Trečiadienį kalbėdami telefonu V. Putinas ir J. Widodo taip pat aptarė susitarimą dėl Ukrainos grūdų eksporto per Juodąją jūrą, prie kurio Rusija vėl prisijungė šią savaitę, sakė Indonezijos lyderis.

Susitarimo, sudaryto tarpininkaujant Jungtinėms Tautoms ir Turkijai, numatyta atnaujinimo data – lapkričio 19 diena, praėjus trims dienoms po G-20 aukščiausiojo lygio susitikimo pabaigos.

Jei jame dalyvaus Rusijos Federacijos vadovas, Ukraina nedalyvautų.

Maskva teigė dar nenusprendusi, ar sutiks pratęsti susitarimą.

V. Zelenskis ir J. Widodo ketvirtadienį telefonu kalbėjosi apie pasirengimą Balyje vyksiančiam lyderių susitikimui bei palietė susitarimo dėl grūdų temą, tviteryje pranešė Ukrainos vadovas.

Indonezija paragino taikiai išspręsti nuo vasario trunkančią Rusijos invaziją į Ukrainą, o šalies prezidentas tapo pirmuoju Azijos vadovu, nuo karo pradžios apsilankiusiu ir Kyjive, ir Maskvoje.

J. Widodo teigimu, 17 G-20 lyderių jau patvirtino savo dalyvavimą viršūnių susitikime, įskaitant JAV prezidentą Joe Bideną (Džo Baideną) ir Kinijos vadovą Xi Jinpingą (Si Dzinpingą).NAUJAUSI KOMENTARAI

Čia,panašiai,kaip

Čia,panašiai,kaip portretas
Hitleris būtų kviečiamas į Jaltos konferenciją....

chutin puilo

chutin puilo portretas
Dar reikia dagyventi iki to susitikimo.

Cha cha cha

Cha cha cha portretas
Vargšas Putinėlis - niekur nepageidaujamas Pasaulio atstumtasis.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių