ES žada Afrikai ir kitoms šalims 600 mln. eurų maisto krizei įveikti

Europos Sąjunga (ES) antradienį pažadėjo papildomai skirti 600 milijonų eurų padėti pažeidžiamoms valstybėms atlaikyti aprūpinimo maistu krizę, kurią pablogino Rusijos karas su Ukraina.

Lėšos apima 150 milijonų eurų humanitarinei pagalbai Afrikos, Karibų jūros ir Ramiojo vandenyno valstybėms ir 350 milijonų eurų tvariai maisto gamybai ilgesniu laikotarpiu. „Rusijos agresijos karas daro didelę ir beprasmę žalą ne tik Ukrainos gyventojams, bet ir labiausiai pažeidžiamiems žmonėms visame pasaulyje“, – sakė Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen. „Rusija vis dar blokuoja milijonus tonų labai reikalingų grūdų. Siekdami padėti savo partneriams sutelksime papildomus 600 mln. eurų, kad išvengtume maisto krizės ir ekonominio šoko“.

Vakarai ir Ukraina kaltina Maskvą siekiant paspausti jas padaryti nuolaidų blokuojant gyvybiškai svarbų grūdų eksportą per Juodąją jūrą ir kurstant baimę dėl pasaulinio bado. Tačiau ES stengiasi atremti Kremliaus teiginius, kad dėl kylančių kainų ir deficito Artimuosiuose Rytuose bei Afrikoje kaltos Rusijai įvestos bloko sankcijos. ES užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis pirmadienį pavadino Rusijos blokadą „tikru karo nusikaltimu“ ir perspėjo, kad Maskva bus laikoma atsakinga, jei ir toliau stabdys eksportą.

ES remia Jungtinių Tautų pastangas tarpininkauti Ukrainos, Rusijos ir Turkijos susitarimui dėl grūdų išvežimo, tačiau kol kas pažangos nėra. Briuselis bando padidinti eksportą iš Ukrainos naudojantis geležinkelių maršrutais, tačiau trūksta pajėgumų išvežti daugiau įstrigusių atsargų.


Šiame straipsnyje: badasEuropos SąjungasAfrika

NAUJAUSI KOMENTARAI

patarimas ES

patarimas ES portretas
ten yra daug zmoniu, statykite ten fabrikus, indai uz 100 eur i menesi dirba, ir skaito tai gera alga...afrikoje doleris i diena. na statykite ten fabrikus, ukiu laukus, o tuos visus su sautuvais korumpuotus valdziu karalius, ir diktatorius i tremti, i sibira, atorodo tiek nedaug truksta, kad si planeta, veiktu sistemingai, tiksliai, tvarkingai, neikas nebadautu, visi gerai gyventu, mokslo turetu ir technologiju ir darbo, truksta tik nevogti pinigu ir dirbti zmonems, be va, rusai korumpuociausia salis pasaulyje ir va matom rezultatus, kas korumpuotesnis, ta salis ir biednesne...tai gerai matosi visur, visa pietu amerika, siaures koreja ir t.t. nes ponai karaliu diktatoriu niekas nepasalina, visos vakaru salys kazkokios blevyzgos, tik pinigu sugeba duodi ir tiek...

Anonimas

Anonimas portretas
Ukrainai geriau paaukotu tuos pinigus
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių