Šis Briuselio raginimas nuskambėjo po to, kai Tailandas pranešė, kad per naujus susirėmimus keliose ginčytinose pasienio su Kambodža teritorijose žuvo mažiausiai devyni civiliai gyventojai.
Šalys dėl sparčiai aštrėjančio ginčo nutraukė diplomatinius santykius.
Tailando kariuomenė nurodė, kad pradėjo antskrydžius prieš taikinius Kambodžoje.
„ES yra labai susirūpinusi dėl didėjančios įtampos pasienyje ir pranešimų apie civilių aukas. Raginame abi puses deeskaluoti ir išspręsti ginčus dialogu ir kitomis taikiomis priemonėmis, laikantis tarptautinės teisės“, – pareiškė ES atstovas spaudai Anouaras El Anouni (Anuaras Anunis).
Kambodžos gynybos ministerija teigė, kad Tailando kariuomenė panaudojo reaktyvinius lėktuvus, kurie numetė bombas ant kelio netoli senovinės Preah Vihėjos šventyklos.
Tailandiečių kariuomenė nurodė, kad daugiausia aukų buvo Si Sa Keto provincijoje, kur po šūvių degalinėje žuvo šeši žmonės. Trijose pasienio provincijose sužeista mažiausiai 14 žmonių.
Anksčiau ketvirtadienį buvo skelbiama, kad susirėmimai vyksta mažiausiai šešiose pasienio vietovėse.
Pirmasis susirėmimas ketvirtadienio rytą įvyko netoli senovinės Ta Muen Thomo šventyklos prie Surino ir Kambodžos Otar Meančėjaus provincijos sienos.
Tiek Tailandas, tiek Kambodža svaidosi kaltinimais dėl to, kas pradėjo šaudyti.
Ginčai dėl sienų yra ilgalaikė problema, dėl kurios tarp šalių periodiškai kyla įtampa. Ryškiausi ir smurtingiausi konfliktai kilo dėl tūkstančio metų senumo Preah Vihėjos šventyklos.
1962-aisiais Tarptautinis Teisingumo Teismas (TTT) pripažino šventyklos teritorijos suverenitetą Kambodžai ir tai tapo rimtu dirgikliu abiejų šalių santykiuose.
Kambodža vėl kreipėsi į teismą 2011 metais po kelių jos kariuomenės ir Tailando pajėgų susirėmimų, per kuriuos žuvo apie 20 žmonių ir tūkstančiai buvo priversti palikti namus. 2013-aisiais teismas dar kartą patvirtino sprendimą, kuris vis dar piktiną Tailandą.
Naujausi komentarai