ES pristatė „atsargų kaupimo strategiją" Pereiti į pagrindinį turinį

ES pristatė „atsargų kaupimo strategiją"

2025-07-09 20:19
BNS inf.

Europos Sąjunga (ES) trečiadienį paskelbė pirmąjį savo planą, kuriuo siekiama padėti sukaupti būtiniausių prekių, pavyzdžiui, maisto, vandens, degalų ir vaistų, atsargas krizių atveju.

Europos Sąjunga
Europos Sąjunga / Scanpix nuotr.

Briuselio „atsargų kaupimo strategija“ parengta NATO perspėjant, kad Rusija, šiuo metu kariaujanti su ES kaimyne Ukraina, gali būti pasirengusi per penkerius metus užpulti Aljansą.

27 valstybių blokas pradėjo plataus masto pasirengimo kampaniją, kad sustiprintų savo karines pajėgas ir užtikrintų, jog iki 2030 metų galės apsiginti.

„Tikslas labai paprastas – užtikrinti, kad visada būtų galima gauti būtiniausių atsargų, kurios užtikrina mūsų visuomenės funkcionavimą, ypač tų, kurios gelbsti gyvybes“, – sakė krizių valdymo eurokomisarė Hadja Lahbib (Hadža Lahbib).

„Kuo geriau pasiruošime, tuo mažiau panikuosime“, – pabrėžė ji.

ES teigia, kad naujuoju atsargų kaupimo planu siekiama užtikrinti pagrindinių prekių prieinamumą įvairių krizių metu, „pavyzdžiui, didelių energijos tiekimo sutrikimų, stichinių nelaimių, konfliktų ar pandemijų metu“.

Jis apima šalių tinklo sukūrimą, kad būtų galima geriau koordinuoti atsargų kaupimą, nustatyti trūkumus ir padidinti „ES lygmens atsargas“.

ES piliečių pasirengimo krizėms lygis įvairiose šalyse labai skiriasi.

Valstybės narės, pavyzdžiui, Suomija, įsikūrusi prie rytinės ES sienos, jau seniai stengiasi, kad visuomenė būtų pasirengusi galimam konfliktui.

„Žinoma, jei turite 1 tūkst. kilometrų sieną su Rusija, jausitės potencialią karo grėsmę“, – sakė H. Lahbib.

„Tačiau normalu, kad Ispanijoje jaučiama didesnė gaisrų grėsmė. Nėra vieno visiems tinkančio modelio“, – nurodė ji.

H. Lahbib tvirtino, kad nepriklausomai nuo krizės priežasties – ar tai būtų konfliktas, ar stichinės nelaimės – poveikis piliečiams, pavyzdžiui, nutrūkęs elektros tiekimas, gali būti panašus.

„Žmonės lieka be energijos, todėl visur Europos Sąjungoje turime kaupti atsargas“, – sakė ji.

Kovo mėnesį ES patarė kiekvienam namų ūkiui turėti trijų dienų išgyvenimo rinkinį, kuriame būtų vandens, maisto ir žibintuvėlių, paruoštų ekstremalioms situacijoms.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Lapitalas valdo

Žaliosios alyvuoges idarytos migdolais sovietmeciu net part sekretoriams nepasiekiama
0
0
suka

nuo manes tiek mokesciu nuskuta ir nurauna, tiek prievoliu, tiek visokiu draudimu leidimu lizingu licenziju patentu jog visai, visai, visiskai nesinori nieko tokio ka butu galima atimt arba apmokestint kaupt... nakui eikit... prikursit kriziu karu ir konfliktu, lazda pasiimu ir einu apie lanzbergiu uki langus barskindimas reikalaudamas VALDOVE grazink pavogtus prihvatizacijos cekiu dividendus... nieko asmenisko ...tiesiog psd yra, gpm pvm yra...akcizai yra... vanduo nuo stogo apmokestintas pvm, a oras apmokestintas ekologijom....nu va mokesciu prisirinkot prisipleset tai ir kaupkit...
0
0
Visi komentarai (2)

Daugiau naujienų