ES paskelbė, kad balandį surengs Vidurinės Azijos viršūnių susitikimą Pereiti į pagrindinį turinį

ES paskelbė, kad balandį surengs Vidurinės Azijos viršūnių susitikimą

2025-02-11 19:43
BNS inf.

Europos Vadovų Tarybos (EVT) vadovas Antonio Costa (Antoniju Košta) antradienį pranešė, kad balandį blokas surengs pirmąjį Vidurinės Azijos viršūnių susitikimą, Briuseliui dedant daugiau pastangų, kad šis regionas būtų atplėštas nuo Rusijos.

ES paskelbė, kad balandį surengs Vidurinės Azijos viršūnių susitikimą
ES paskelbė, kad balandį surengs Vidurinės Azijos viršūnių susitikimą

Maskvos pradėtas karas Ukrainoje suartino Europos Sąjungą (ES) ir buvusias sovietines Vidurinės Azijos valstybes, ilgametėms Kremliaus sąjungininkėms apribojus santykius su Rusija.

ES nori stiprinti santykius su tokiomis naudingųjų iškasenų turtingomis šalimis kaip Kazachstanas, Europai siekiant diversifikuoti itin reikalingų medžiagų tiekimą.

Briuselis taip pat siekia plėsti prekybos santykius visame pasaulyje, JAV prezidentui Donaldui Trumpui (Donaldui Trampui) vykdant protekcionistinę politiką.

A. Costa patvirtino, kad viršūnių susitikimas Samarkande vyks balandį po pokalbio telefonu su Kazachstano prezidentu Kassymu-Jomartu Tokayevu (Kasymu Žomartu Tokajevu). A. Costą lydės Europos Komisijos (EK) pirmininkė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen).

A. Costa sakė, kad Kazachstanas „yra svarbus ES partneris, ir mes toliau stiprinsime prekybos bei kitus ryšius“.

Jis taip pat pasveikino Astanos „principingą poziciją remti taisyklėmis grindžiamą tarptautinę tvarką“.

Kazachstanas yra Rusijos vadovaujamos Kolektyvinio saugumo sutarties organizacijos (KSSO) narė, tačiau išreiškė susirūpinimą dėl beveik trejus metus trunkančio Rusijos karo Ukrainoje. K.-J.Tokayevas nepritaria Rusijos invazijai į Ukrainą.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas lapkritį lankėsi Kazachstane, siekdamas sustiprinti ryšius.

ES taip pat spaudžia Vidurinės Azijos šalis apriboti sankcijomis apmokestintų prekių, kurios gali būti naudojamos Maskvos karo veiksmams, srautą į Rusiją.

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų