Europos Komisija (EK) „nustatė, kad „TikTok“ nepateikia būtinos informacijos apie reklamų turinį, vartotojus, kuriems skiriamos reklamos, ir apie tai, kas sumoka už reklamas“, sakoma pareiškime.
Tai pirmas kartas, kai Briuselis oficialiai apkaltino „TikTok“ pažeidus Skaitmeninių paslaugų aktą (SPA) – vieną ambicingiausių interneto turinio kontrolės teisės įstatymą.
„Mūsų preliminaria nuomone, „TikTok“ nesilaiko SPA svarbiausiose savo reklamos saugyklos srityse, o tai užkerta kelią visapusiškam jos reklamos ir nukreipimo sistemų keliamos rizikos patikrinimui“, – sakė ES technologijų vadovė Henna Virkkunen.
„TikTok“ teigė, kad peržiūri EK išvadas ir yra įsipareigojusi laikytis SPA.
„Nesutinkame su kai kuriais komisijos aiškinimais ir pažymime, kad gairės pateikiamos preliminariomis išvadomis, o ne aiškiomis viešomis gairėmis“, – sakė „TikTok“ atstovas spaudai.
SPA taip pat nustatyta, kad didžiausios pasaulio skaitmeninės bendrovės privalo sukurti reklamos biblioteką, kurioje būtų pateikiama informacija apie jų platformose rodomas reklamas.
ES tikisi, kad tyrėjai ir pilietinė visuomenė galės lengvai naudotis šia reklamos biblioteka, kad galėtų aptikti sukčiavimo atvejus ir hibridinių grėsmių kampanijas.
„TikTok“ tendencijos
Pernai įsigaliojusiu SPA siekiama pažaboti technologijos gigantų monopolį skaitmeninėje rinkoje. Jis suteikia ES teisę skirti įmonėms baudas, kurios sudarytų iki 6 proc. metinių pajamų.
Nuo 2024-ųjų vasario vis dar atliekamas tyrimas dėl „TikTok“ , nuogąstaujant, kad kinų programėlė nepakankamai stengiasi užkirsti kelią vaikams internete kylantiems pavojams.
Didžiausią nerimą kelia vadinamasis „triušio olos“ efektas, kuris pasireiškia tada, kai naudotojams pagal algoritmą pateikiamas susijęs turinys, galintis vesti prie pavojingesnio turinio.
Dabar „TikTok“ turi teisę susipažinti su komisijos dokumentais ir pateikti raštišką atsakymą.
Praėjusiais metais ES pradėjo oficialų tyrimą, kilus įtarimams, kad Rusija pasinaudojo šia platforma, siekdama paveikti Rumunijos prezidento rinkimų rezultatus. EK taip pat pradėjo tyrimą dėl „TikTok Lite“ programėlės.
Rugpjūtį „TikTok” patvirtino, kad Prancūzijoje ir Ispanijoje iš programėlės „Lite“ versijos visam laikui pašalins „premijavimo“ funkciją, reguliavimo institucijoms įspėjus, kad ji gali sukelti didelę priklausomybę.
ES valstybės, įskaitant Belgiją ir Prancūziją, taip pat neseniai išreiškė susirūpinimą dėl vaizdo įrašų pažymėtų grotažyme „SkinnyTok“, kuriuose propaguojamas ekstremalus lieknumas.
„TikTok“ teigė, kad neleidžia rodyti ar reklamuoti pavojingo elgesio, susijusio su valgymo įpročiais ir svorio metimu.
SPA nustatė griežtesnes taisykles didžiausioms platformoms ir reikalauja, kad technologijų milžinės dėtų daugiau pastangų kovojant su neteisėto ir žalingo turinio bei dezinformacijos plitimu.
Pernai ES apkaltino JAV technologijų magnato Elono Musko socialinį tinklą „X“ pažeidus SPA dėl pasikeitusios politikos, susijusiomis su mėlynomis varnelėmis paskyrose.
Atlikdama plataus masto tyrimą, ES tiria kaip „X“ laikosi SPA įpareigojimų, susijusių su dezinformacija ir neteisėto turinio platinimu bloke.
Naujausi komentarai