Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas penktadienį pareiškė, kad parlamentinė demokratija jo šaliai taptų "katastrofa".
Jaroslavlio mieste vykusiame susitikime su politologais D.Medvedevas sakė, kad jo šaliai nepriimtina parlamentinė demokratija, kurią pasirinko kaimyninė Kirgizija. Ši Centrinės Azijos šalis pakeitė savo konstituciją ir spalį planuoja išsirinkti parlamentą, kurio galios bus gerokai sustiprintos.
"Mums kalbama apie parlamentinę demokratiją. Mūsų draugai Kirgizijoje stojo į šį kelią. Bet Rusijai ir, manyčiau, Kirgizijai, parlamentinė demokratija - tai katastrofa", - pareiškė jis.
Rusijos politikoje dominuoja prezidentas ir įtakingas premjeras Vladimiras Putinas, o Valstybės Dūma paprastai be didesnių diskusijų tik patvirtina Kremliaus pateiktus įstatymų projektus.
D.Medvedevo šalininkai prezidentą vadina liberaliu reformatoriumi, tačiau kritikai jį kaltina nė nemėginant išardyti stiprios valstybės kontrolės, kuri daugelį metų vyrauja Rusijos politikoje.
Rusijos prezidentas pabrėžė, kad yra du požiūriai į demokratiją: vienas - tai, kad demokratija "yra raidos rezultatas, o kitas - kad ji yra pagrindas raidai".
Jis pažymėjo, kad kiekvienas iš šių požiūrių turi teisę egzistuoti, bet "demokratija, kuri pareiškia apie save, kad ji visiškai pasiekta ir yra didi, gali atsidurti istorijos sąvartyne".
Prezidento nuomone, demokratija Rusijoje - tai šalies raidos sąlyga".
"D.Medvedevas pažymėjo, kad "į demokratiją Rusijoje laikomasi sudėtingo požiūrio".
"Dešimtajame dešimtmetyje su žodžiu "demokratija" ir su reformų išdavomis atėjo liaudies nuskurdimas. Demokratija tapo kai kuriems skurdo ir didžiosios šalies subyrėjimo sinonimu", - sakė prezidentas.
Be to, D.Medvedevas pareiškė, kad Rusijoje neįmanoma įgyvendinti tą raidos kelią, kuriuo eina gretima Kinija.
"Kai kas pateikia Kinijos pavyzdį. Mūsų santykiai su Kinija geri, bet jų savas kelias, ir jis mums neįmanomas, ir ne tik dabar, bet ir prieš 20 metų, kai mes rinkomės savo raidos kelią. Dėl įvairių priežasčių neįmanomas", - pabrėžė Rusijos prezidentas.
"Kai kurie mano, kad jeigu SSKP CK politinio biuro nariai savo laiku būtų buvę įžvalgesni ir veikę atsargiai, tai pas mus būtų buvęs ir politinės sistemos stabilumas, ir ekonomikos plėtotė. Tačiau taip nėra", - pareiškė D.Medvedevas.
Naujausi komentarai