D. Trumpas po audringo posėdžio Senate toliau remia B. Kavanaugh

 • Teksto dydis:

JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) ketvirtadienį po audringo svarstymo Senate tvirtai parėmė savo paskirtąjį Aukščiausiojo Teismo teisėją Brettą Kavanaugh (Bretą Kavaną).

Amerika buvo prikaustyta prie televizijos ekranų, kai universiteto profesorė Christine Blasey Ford (Kristin Bleizi Ford) Teismų komitetui liudijo, kad B. Kavanaugh prieš kelis dešimtmečius ją užpuolė, o teisėjas įnirtingai neigė kaltinimus.

Prasidėjus visą dieną trukusiam svarstymui, 51-erių Ch. B. Ford sausakimšoje salėje smulkiai papasakojo apie tai, ką pavadino B. Kavanaugh bandymu ją išžaginti prieš 36 metus.

Tuo tarpu 53 metų konservatyvus teisėjas įnirtingai gindamasis tvirtino, kad to niekada nebuvo, kaltino demokratus sugriovus jo reputaciją, o savo paskyrimo patvirtinimo mūšį pavadino „nacionaline gėda ir cirku“.

„Teisėjas Kavanaugh parodė Amerikai, kodėl jį ir pasiūliau“, – pasibaigus posėdžiui po kelių minučių socialiniame tinkle „Twitter“ parašė prezidentas.

„Jo liudijimas buvo įtaigus, garbingas ir jaudinantis, – rašė D. Trumpas. – Demokratų strategija ieškoti ir naikinti yra gėdinga, o šis procesas buvo visiška apgaulė ir pastanga vilkinti, trukdyti ir priešintis. Senatas privalo balsuoti!“

Kalifornijoje psichologijos profesore dirbančios Ch. B. Ford kaltinimai grasina sužlugdyti D. Trumpo bandymą daugeliui metų pakreipti Aukščiausiąjį Teismą dešinėn.

Kaltinimai B. Kavanaugh iškilo tęsiantis judėjimui „#MeToo“, o per posėdį vykę smarkūs respublikonų ir demokratų ginčai atspindėjo Vašingtone tvyrančią nuožmaus politinio susiskaldymo atmosferą.

Senato Teismų komitetas, kuriame yra 11 respublikonų ir 10 demokratų, dėl B. Kavanaugh paskyrimo turi balsuoti penktadienį. Jei komitetas jo paskyrimą patvirtins, šis klausimas bus pateiktas visam Senatui, kur respublikonai turi 51 vietą, o demokratai – 49 vietas.

„Aš kategoriškai ir nedviprasmiškai neigiu dr. Ford pareiškimą“, – gindamasis pareiškė B. Kavanaugh. Jam darant savo pareiškimą, jo balsas drebėjo iš pykčio, jis ne kartą tramdė ašaras.

„Niekada nieko seksualiai neužpuoliau, nei vidurinėje, nei koledže, nei kada nors, – sakė jis. – Aš nekaltas dėl šio kaltinimo.“

Anksčiau per keturias valandas trukusį liudijimą Ch. B. Ford sakė esanti „100 procentų“ įsitikinusi, kad B. Kavanaugh yra jos užpuolikas ir kad tai „absoliučiai nėra“ klaidos dėl tapatybės atvejis.

„Aš čia šiandien esu ne todėl, kad norėčiau čia būti“, – sakė ji ir papasakojo apie įtariamą užpuolimą per vidurinės moksleivių vakarėlį vienuose priemiesčio namuose Merilande 1982 metais.

„Man labai baisu. Esu čia todėl, jog manau, kad mano pilietinė pareiga pasakyti jums, kas man nutiko“, – sakė Ch. B. Ford. Jos balsas dažnai virpėjo.

„Reputacijos griovimas“

Ši ištekėjusi dviejų vaikų motina, kuri buvo su akiniais ir vilkėjo santūrų tamsiai mėlyną kostiumėlį, prie liudininkų stalo atrodė susijaudinusi, bet tvardėsi. Kartais ji pasitardavo su savo advokatu.

Pasak jos, B. Kavanaugh ir jo draugas Markas Judge'as (Markas Džadžas) per minimą 1982 metų vakarėlį buvo girti ir įstūmė ją į miegamąjį.

„Brettas ir Markas įėjo į miegamąjį ir užrakino duris, – pasakojo ji. – Aš buvau nustumta ant lovos ir Brettas užgriuvo ant manęs.“

„Maniau, kad jis mane išžagins. Bandžiau šauktis pagalbos. Kai tai padariau, Brettas ranka užspaudė man burną, kad nešaukčiau, – tęsė ji. – Man buvo sunku kvėpuoti ir maniau, kad Brettas netyčia mane nužudys.“

Ch. B. Ford sakė, kad ištrūkti jai pavyko M. Judge'ui užšokus ant lovos ir visiems trims nusiritus ant grindų.

B. Kavanaugh sakė nežiūrėjęs Ch. B. Ford liudijimo, bet kategoriškai neigė jos kaltinimus.

„Visos šios dviejų savaičių pastangos buvo apskaičiuotas ir surežisuotas politinis smūgis, pakurstytas turbūt tramdomo pykčio dėl prezidento Trumpo ir 2016 metų rinkimų, – sakė jis. – Tai cirkas.“

„Mano šeimą ir mano vardą visiems laikams sugriovė pikti ir neteisingi kaltinimai. Šis patvirtinimo procesas tapo nacionaline gėda“, – tvirtino B. Kavanaugh.

Tačiau jis sakė, kad nebus „įbaugintas“ atsiimti kandidatūrą į vieną iš devynių vietų Aukščiausiajame Teisme. „Galite nugalėti mane per paskutinį balsavimą, bet niekada nepriversite manęs trauktis. Niekada“, – sakė jis.

„Aš jumis tikiu“

D. Trumpas paskyrė B. Kavanaugh į šiemet pensijon išėjusio teisėjo Anthony Kennedy (Entonio Kenedžio) vietą. A. Kennedy palaikydavo tai vieną, tai kitą stovyklą AT, kuriame dabar liko keturi konservatyvūs ir keturi liberalūs teisėjai.

Teismų komiteto demokratai gyrė Ch. B. Ford už tai, kad ji prabilo viešai, ir kėlė klausimus dėl B. Kavanaugh gėrimo vidurinėje. Jie klausinėjo, ar jam yra buvę, kad jis neprisimintų, ką darė būdamas girtas.

„Aš jumis tikiu“, – teisėją kaltinančiai moteriai pasakė Konektikutui atstovaujantis demokratų senatorius Richardas Blumenthalis (Ričardas Blumentalis).

Jis taip pat užsipuolė D. Trumpą, neleidusį atlikti FTB tyrimo dėl Ch. B. Ford įtarimų.

„Sprendžia Jungtinių Valstijų prezidentas ir tai, kad jis nepaprašė FTB tyrimo, prilygsta dangstymui“, – pareiškė R. Blumenthalis.

Keli respublikonų senatoriai apkaltino demokratus bandymu atidėti B. Kavanaugh paskyrimą iki lapkričio, viliantis per kadencijos vidurio rinkimus perimti Senato kontrolę.

„Tai neetiškiausia apgaulė per tą laiką, kai esu politikoje, – sakė Pietų Karolinai atstovaujantis senatorius Lindsey Grahamas (Lindsis Gremas). – Viliuosi, kad Amerikos žmonės permato šią apgaulę.“

„Ketinu balsuoti už jus ir tikiuosi, kad taip balsuos visi, kas galvoja teisingai“, – sakė jis, kreipdamasis į B. Kavanaugh.

Ch. B. Ford sakė neturinti politinių motyvų: „Esu pašėlusiai nepriklausomas žmogus ir nesu niekieno marionetė.“NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių