D. Trumpas atleido R. Tillersoną ir paskyrė naują valstybės sekretorių

 • Teksto dydis:

JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) atleido iš valstybės sekretoriaus pareigų Rexą Tillersoną (Reksą Tilersoną), skelbia dienraštis „The Washington Post“, cituodamas Baltųjų rūmų pareigūnus.

R. Tillersoną valstybės sekretoriaus poste pakeis Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) direktorius Mike'sa Pompeo (Maikas Pompėjas).

„CŽV direktorius Mike'as Pompeo taps mūsų naujuoju valstybės sekretoriumi. Jis atliks fantastišką darbą!“ – sakoma D. Trumpo „Twitter“ žinutėje.

„Rexai Tillersonai, ačiū už tavo tarnybą!“ – pridūrė jis.

Tuo tarpu į atsilaisvinantį CŽV vadovo postą prezidentas nurodė paskirsiantis profesionalią žvalgybininkę Gina Haspel (Džiną Haspel). Ji yra pirmoji į šias pareigas pasiūlyta moteris.

D. Trumpas gyrė M. Pompeo, buvusį JAV armijos karininką ir Kongreso narį, vadovavusį CŽV beveik 14 mėnesių, vadino jį „tinkamu asmeniu darbui tokiu kritišku metu“.

„Jis toliau tęs programą, kuria siekiama atkurti Amerikos vietą pasaulyje, stiprinti mūsų aljansus, kovoti su mūsų priešininkais ir siekti Korėjos pusiasalio denuklearizavimo“, – pažymėjo prezidentas.

D. Trumpas ėmėsi esminių pokyčių savo nacionalinio saugumo komandoje Vašingtonui pradėjus trapias derybas su Šiaurės Korėja.

„Prezidentas norėjo įsitikinti, kad jo komanda jau surinkta, artėjant deryboms su Šiaurės Korėja“, – pridūrė pašnekovas.

Ši administracijos pertvarka atliekama praėjus kelioms dienoms nuo įspūdingo paskelbimo apie D. Trumpo derybas su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong Unu (Kim Čen Unu); tiesa, derybų data ir dienotvarkė dar nenustatyta.

D. Trumpas ragino kuo greičiau patvirtinti M. Pompeo naujoms pareigoms, kai administracijai reikia ruoštis svarbioms deryboms.

Tačiau jis pagailėjo pagyrų R. Tillersonui, kuris lankosi Afrikoje tuo metu, kai D. Trumpas praėjusią savaitę apsisprendė priimti Kim Jong Uno pasiūlymą susitikti.

Paskelbus tą žinią, R. Tillersonas apkarpė savo kelionių dienotvarkę, nes esą „sunegalavo“, ir galiausiai nutraukę kelionę ir grįžta į Vašingtoną.

„Noriu padėkoti Rexui Tillersonui už jo tarnybą, – sakė D. Trumpas. – Daug kas nuveikta per pastaruosius 14 mėnesių; linkiu jam ir jo šeimai gerovės“.

Buvusiam firmos „Exxon“ vadovui vyriausiojo JAV diplomato poste nelabai sekėsi, ir senokai sklando gandai, kad jo paslaugų bus atsisakyta.

R. Tillersonui vis tekdavo neigti, kad esąs susipykęs su D. Trumpu, ir sakydavo liksiąs poste, net ir po sensacingo pranešimo, kad jis kartą pavadinęs prezidentą silpnapročiu („moron“).

Gerbiamas žmogus naftos versle, 65-erių teksasietis dėl savo tarnybos Valstybės departamente susilaukė paniekos iš D.Trumpo oponentų, buvusių diplomatų ir Vašingtono politikos elito.

Vadovaudamas departamentui jis susidūrė su didžiausiu pluoštu užsienio politikos iššūkių: nuo Šiaurės Korėjos grėsmės iki Rusijos ardomosios veiklos ir išpuolių prieš JAV diplomatus Kuboje.

Jo pastangas užtemdydavo nediplomatiškas D. Trumpo stilius ir tarptautinę įtampa keliančios pastarojo pašaipios žinutės socialiniame tinkle „Twitter“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kęstas

Kęstas portretas
Oi Linai, Lineli, tu mūsų paršeli, gal eik tu skandintis į gilų upelį... Ir nepamiršk pasiimti D. Grybauskaitę. Gal prisimenate Liną? Tai Linas Linkevičius, buvęs aršus komjaunuolis (kaip ir D. Grybauskaitė), dabar pavirtęs aršiu globalistu ir likęs mūsų užsienio reikalų ministru. O kam skandintis? Amerikos prezidentas D. Trumpas pakeitė globalistą Tillersoną patriotu Pompeo Amerikos užsienio reikalų ministro poste. Dabar niekas netrukdys prezidentui D. Trumpui vykdyti Amerikai, o ne globalistams, naudingą užsienio politiką. Lino Linkevičiaus ir D. Grybauskaitės reikalai tampa dar prastesni. O čia dar tas S. Skvernelis pradeda nepriklausomai tvarkyti Lietuvos užsienio politiką Lenkijoje ir Rusijoje. Tikras galvos skausmas globalistams. Nuorodas ir platesnį aptarimą galima rasti, guglinant žodžius apie mokslą-studijas-ekonomiką.

tai

tai portretas
ko gero jis tik pasirase o /valyma/ daro masonai kuriu niekas neignoruoja ir ko gero i tuos postus skiriami zydu tautybes atstovai nes ju veikla suaktyvejo visose salyse o kuriama itampa ir kt. negeroves priskiriamos kitu valstybiu darbui tuo dar labiau supriesinant ir skaldant .......
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių