CŽV yra prašiusi įtraukti Bostono sprogdintoją į teroristų sąrašą

JAV Centrinė žvalgybos valdyba (CŽV) yra prašiusi pagrindinės kovos su terorizmu agentūros įtraukti dabar jau nukautą numanomą Bostono maratono sprogdintoją į įtariamų teroristų sąrašą likus daugiau nei metams iki šios atakos, trečiadienį nurodė pareigūnai.

Šis žingsnis buvo žengtas, kai Rusijos pareigūnai susisiekė su savo partneriais CŽV 2011-ųjų rugsėjį, informuodami, kad Tamerlanas Carnajevas gali būti susijęs su teroristine veikla. Šis 26 metų čečėnas buvo nukautas per susišaudymą su policija praeitą savaitę.

T.Carnajevo jaunesniajam broliui - 19-mečiui Džocharui - buvo pateikti federaliniai kaltinimai dėl terorizmo, tarp jų dėl masinio naikinimo ginklo panaudojimo per dvigubą sprogdinimą balandžio 15 dieną Bostono maratono trasoje netoli finišo linijos, kai žuvo trys žmonės, o dar bent 264 buvo sužeisti.

Tamerlanas buvo teisėtas nuolatinis JAV gyventojas, todėl CŽV tuomet pasidalijo informacija su atitinkamais federaliniais departamentais ir agentūromis, nurodydama, kad šis asmuo gali jas „dominti“, vienas JAV žvalgybos pareigūnas sakė naujienų agentūrai AFP.

Tarp tų duomenų, „beveik identiškų“ informacijai, kurią Federalinis tyrimų biuras (FTB) gavo šešiais mėnesiais anksčiau - 2011-ųjų kovą - buvo dvi galimos gimimo datos, T.Carnajevo vardas ir galimas jo variantas, pridūrė pareigūnas.

„Nebuvo jokios klaidingai į stebėjimo sąrašų sistemą įvestos informacijos; visa informacija buvo pateikta tiksliai kaip ją perdavė užsienio vyriausybė“, - aiškino jis.

T.Carnajevo pavardė buvo įtraukta į Teroristų tapatybės duomenų aplinką (TIDE), nors neaišku, kuri agentūra įkėlė šiuos duomenis. TIDE, kuri yra pagrindinė JAV duomenų bazė apie įtariamus teroristus, yra tvarkoma Nacionalinio kovos su terorizmu centro.

Pagal šią duomenų bazę sudaromi kai kurie vyriausybės stebėjimo sąrašai, įskaitant FTB pagrindinę Teroristų patikros duomenų bazę ir Susisiekimo saugumo administracijos (TSA) asmenų, kuriems draudžiama skraidyti lėktuvais, sąrašą.

Tarp informacijos, pateiktos Jungtinėms Valstijoms Rusijos federalinės saugumo tarnybos (FSB), buvo dvi galimos T.Carnajevo gimimo datos, jo vardas kirilica ir galimi vardo variantai.

CŽV pasidalijo šiais duomenimis su Nacionaliniu kovos su terorizmu centru, Nacionalinio saugumo departamentu, Valstybės departamentu, ir FTB.

Naujausias CŽV pareiškimas atskleidžia, kad JAV žvalgybos agentūroms T.Carnajevo galimi ryšiai su ekstremizmu buvo žinomi anksčiau nei iki šiol manyta.

Įstatymų leidėjai reiškia didėjantį susirūpinimą, jog šis atvejis atspinti besitęsiančias problemas vyriausybės agentūroms dalijantis informacija. Šios problemos anksčiau buvo įvardytos kaip viena iš pagrindinių priežasčių, sudariusių galimybę teroristams smogti užgrobtais lėktuvais Niujorke ir Vašingtone per 2001 metų rugsėjo 11-osios atakas.NAUJAUSI KOMENTARAI

kaunietis

kaunietis portretas
man , kaip ir likusiems 3 mln normaliu lietuviu visiskai nusispjauti tiek i amerikosu, tiek ir i zydu problemas.... :))))) Mums kur kas artimesnes musu bedos... kodel kaunadiene neraso apie galimai tuoj tuoj uzlinksianti SWEDBANKA??????

C

C portretas
Rusija susitarus su JAV naikina čečėnų tautą ir nori, kad niekas nesipriešintų.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių