Buvęs patarėjas: britų premjeras melavo apie pasilinksminimą karantino metu

 • Teksto dydis:

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) melavo parlamentui, kai tvirtino nieko nežinojęs apie savo darbuotojų planus organizuoti išgertuves karantino metu, sakė buvęs premjero patarėjas Dominicas Cummingsas (Dominikas Kamingsas).

B. Johnsoną užgriuvo kritikos banga pasirodžius panešimams, kad jis kartu su savo darbuotojais karantinų metų dalyvaudavo pasilinksminimuose, per kuriuos būdavo vartojamas alkoholis. Tirti šių pranešimų buvo paskirtas aukšto rango valstybės tarnautojas. 

Ministras pirmininkas atsiprašė už 2020 metų gegužės 20-ąją sode Dauningo gatvėje vykusį pasilinksminimą, tačiau tvirtino, jog nebuvo iš anksto apie jį informuotas ir manė dalyvaująs darbo renginyje.

D. Cummingsas, pats sulaukęs kaltinimų, kad 2020 metų pavasarį pažeidė karantino taisykles, apkaltino premjerą melu pirmadienį vakare socialiniuose tinkluose paskelbtoje žinutėje.

2020 metų lapkritį atsistatydinęs D. Cummingsas ir anksčiau ne kartą buvo viešai užsipuolęs savo buvusį viršininką. 

Buvęs B. Johnsono vyriausiasis patarėjas rašė, kad vakarėlį organizavo ministro pirmininko asmeninis sekretorius, kuriam du aukšto rango pareigūnai liepė jį atšaukti ir suderinti tą klausimą su B. Johnsonu.  

Pasak D. Cummingso, jis pats įspėjo premjerą apie vakarėlį, tvirtindamas, kad Dauningo gatvė virsta „beprotnamiu“. Tačiau B. Johnsonas, anot jo, „numojo į tai ranka“.

„Gegužės 20-osios renginys, jau nekalbant apie virtinę kitų renginių, reiškia, kad premjeras melavo parlamentui apie pasilinksminimus“, – sakė jis.

„Kalbos, esą premjeras buvo įspėtas (apie pasilinksminimą), yra netiesa“, – tvirtino vicepremjeras Dominicas Raabas (Dominikas Rabas) BBC radijui „Radio 4“, laidos vedėjui pareiškus, kad D. Cummingsas „metė granatą į savo buvusį bosą“. 

D. Raabas televizijai „Sky News“ sakė, kad „ministras pirmininkas leido aiškiai suprasti, jog tai netiesa, netikslu“.

Keli aukšto rango parlamentarai ragina B. Johnsoną atsistatydinti dėl pranešimų apie galimai neteisėtai organizuotus pasilinksminimus visuotinio karantino metu.

Dauningo gatvė atsiprašė monarchės Elizabeth II (Elzbietos II), kai buvo pranešta, kad premjero darbuotojai organizavo kolegų išleistuves, kai šalyje buvo paskelbtas nacionalinis gedulas dėl karalienės vyro princo Philipo (Filipo) mirties pernai balandį. 

Dienraštis „The Times“ antradienį rašė, kad paviešinti faktai B. Johnsonui „daro didžiulę žalą“.

D. Cummingsas savo tinklaraštyje rašė, kad 2020 metų gegužės 15 dieną sode Dauningo gatvėje organizuotas susibūrimas, kuriame jis buvo nufotografuotas kartu su B. Johnsonu ir jo žmona Carrie (Keri), visgi nebuvo vakarėlis.

Anot jo, tuo laikotarpiu darbuotojai buvo skatinami organizuoti susitikimus lauke, ir nors susitikimo metu buvo patiektas vynas, jo metu buvo aptariami darbiniai klausimai.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių