Britų princas Williamas padėkojo Lenkijos žmonėms už pagalbą Ukrainai

  • Teksto dydis:

Britų princas Williamas (Viljamas) ketvirtadienį pagerbė per ankstesnius karus žuvusių lenkų atminimą ir padėkojo Lenkijos žmonėms už jų teikiamą humanitarinę ir karinę pagalbą Ukrainai.

Šis vizitas pabrėžė Jungtinės Karalystės paramą Kyjivui ir Varšuvai, kuri yra viena svarbiausių Ukrainos sąjungininkų, priėmusi ukrainiečių pabėgėlius ir padedanti Ukrainai pasipriešinti Maskvos invazijai.

Princas Williamas ant nežinomo kareivio kapo padėjo nacionalinėmis Lenkijos spalvomis – balta ir raudona – puoštą vainiką ir iškilmingai nulenkė galvą. Šiuo paminklu pagerbiami lenkai, žuvę įvairiuose karuose, įskaitant Antrąjį pasaulinį – kai Lenkija ir JK buvo sąjungininkės.

Jo paliktame raštelyje ant vainiko užrašyta: „Tiems, kurie paaukojo savo gyvybę, atminti“.

Tiesiog norėjau atvykti čia ir asmeniškai padėkoti už viską, ką darote, už tai, kad užtikrinate visų saugumą ir stebite, kas vyksta.

Paskui jis nuvyko į prezidentūrą ir ten susitiko su Lenkijos lyderiu Andrzejumi Duda (Andžejumi Duda), kuris yra itin svarbus Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio sąjungininkas nuo pat Rusijos įsiveržimo į Ukrainą daugiau nei prieš metus. A. Dudos kanceliarija nurodė, kad pokalbio metu daugiausiai dėmesio buvo skirta humanitarinei pagalbai Ukrainai.

„Velso princas padėkojo lenkams už jų dosnumą ir svetingumą“, – teigė A. Dudos kanceliarija.

Baigdamas dviejų dienų vizitą, Williamas nuvyko į populiarią maitinimo įstaigą, kur susitiko su jaunais ukrainiečiais, dirbančiais ar tęsiančiais studijas Lenkijoje.

Britų princas savo netikėtą vizitą Lenkijoje pradėjo trečiadienį susitikdamas sus Jungtinės Karalystės ir Lenkijos kariais Žešuve – 200 000 gyventojų turinčiame pietryčių Lenkijos mieste, kuris tapo karinės ir humanitarinės pagalbos, skirtos Ukrainai, paskirstymo centru.

„Tiesiog norėjau atvykti čia ir asmeniškai padėkoti už viską, ką darote, už tai, kad užtikrinate visų saugumą ir stebite, kas vyksta“, – teigė jis.

Vėliau jis apsilankė Varšuvos ukrainiečių centre, kuriame šiuo metu gyvena apie 300 neseniai iš Ukrainos atvykusių asmenų, bendravo su jais ir su vaikais žaidė stalo tenisą.

JK yra viena iš aktyviausiai pasisakančių už NATO rytinio sparno stiprinimą Rusijos agresijos akivaizdoje. Londonas į Lenkiją ir Baltijos šalis yra pasiuntęs savo karius, o Ukrainai skyrė daugiau kaip 2,3 mlrd. svarų sterlingų (2,61 mlrd. eurų) vertės karinės pagalbos. Jungtinė Karalystė taip pat pažadėjo skirti 220 mlrd. svarų sterlingų (249, 51 mlrd. eurų) humanitarinės pagalbos.

Tačiau populiaraus 40-mečio princo, kariuomenės veterano, kuris taip pat dirbo civiliniu gelbėjimo iš oro ir jūros pilotu, vizitas suteikia daugiau asmeniškumo. Britų politiniai lyderiai reguliariai lankosi Lenkijoje, kad pareikštų savo paramą NATO ir Ukrainos reikalui, o toks įtakingas karališkosios šeimos atstovas kaip Williamas yra tautos simbolis, galintis padėkoti kariams už jų tarnybą be partinio politinio bagažo.


Šiame straipsnyje: princas Williamaskaras UkrainojeJungtinė Karalystėparama

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių