Baltieji rūmai: J. Bidenas grąžins draudimą atvykti į JAV iš virtinės šalių

JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) grąžins draudimą atvykti į šalį daugumai ne JAV piliečių, buvusių Jungtinėje Karalystėje, Brazilijoje, Airijoje ir beveik visoje Europoje, sekmadienį pranešė vienas Baltųjų rūmų pareigūnas.

Naujajai administracijai griežtinant atsaką į koronaviruso pandemiją, J. Bidenas pirmadienį taip pat pratęs draudimą atvykti į šalį keliautojams, neseniai buvusiems Pietų Afrikoje.

Šie žingsniai bus atlikti ekspertams įspėjant, kad naujos, labiau užkrečiamos koronaviruso atmainos jau plinta Jungtinėse Valstijose, sakė minėtas pareigūnas, patvirtindamas žiniasklaidos pranešimus.   

Praėjusią savaitę prezidentu prisaikdintas J. Bidenas sugriežtino taisykles dėl kaukių dėvėjimo ir nurodė taikyti karantiną į Jungtines Valstijas atskrendantiems asmenims, siekdamas veiksmingiau kovoti su gilėjančia koronaviruso krize.  

J. Bidenas sakė, kad koronaviruso infekcijos aukų skaičius nuo 420 tūkst. ateinantį mėnesį tikriausiai išaugs iki pusės milijono, todėl būtina imtis drastiškų veiksmų.    

„Šalyje – ekstremali padėtis. Atėjo metas būtent taip ją ir traktuoti“, – sakė prezidentas ketvirtadienį.

Šalyje – ekstremali padėtis. Atėjo metas būtent taip ją ir traktuoti.

Paskutinėmis savo kadencijos dienomis Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) paskelbė, kad bus panaikintas draudimas atvykti į šalį iš Brazilijos ir didžiosios dalies Europos. Tačiau J. Bideno administracija iškart pareiškė, kad atšauks šį įsaką, turintį įsigalioti sausio 26 dieną.   

D. Trumpas pernai sausio 31 dieną uždraudė atvykti į šalį keliautojams iš Kinijos, neturintiems JAV pilietybės. Pandemijai įsisiautėjus, kovo 14 dieną į šalių, iš kurių draudžiama atvykti, sąrašą buvo įtrauktos Europos valstybės.  

Nuo pandemijos pradžios Jungtinėse Valstijose nustatyta per 25 mln. COVID-19 atvejų, rodo Johnso Hopkinso (Džonso Hopkinso) universiteto sekmadienio duomenys.

Prieš penkias dienas turtingiausioje ir pandemijos labiausiai paveiktoje pasaulio valstybėje COVID-19 aukų skaičius perkopė 400 tūkstančių.  

J. Bidenas  kovą su pandemija paskelbė savo administracijos prioritetu ir siekia kuo greičiau prastumti Kongrese 1,9 trln. JAV dolerių vertės ekonomikos skatinimo paketą, į kurį būtų įtraukti milijardai dolerių, skirti pagreitinti vakcinavimo kampaniją.

Sausio 20 dieną prezidentu prisaikdintas J. Bidenas sakė norįs, kad per pirmąsias 100 jo darbo dienų būtų paskiepyti 100 mln. amerikiečių. Jis taip pat paragino amerikiečius 100 dienų dėvėti kaukes.  NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių