12 Ramiojo vandenyno regiono valstybių pasirašė sutartį dėl laisvos prekybos zonos Pereiti į pagrindinį turinį

12 Ramiojo vandenyno regiono valstybių pasirašė sutartį dėl laisvos prekybos zonos

2015-10-05 20:20
BNS inf.
Barackas Obama
Barackas Obama / Scanpix nuotr.

Dvylika Ramiojo vandenyno regiono valstybių pirmadienį pasirašė sutartį dėl didžiausios pasaulyje laisvos prekybos zonos įkūrimo, ir tai laikoma prezidento Baracko Obamos (Barako Obamos) politikos triumfu.

Ramiojo vandenyno partnerystės (Trans-Pacific Partnership, TPP) susitarimu, kurio priėmimui vadovavo Jungtinės Valstijos ir Japonija, siekiama nustatyti XXI amžiaus prekybos ir investavimo taisykles bei paspausti Kiniją, kuri nepriklauso sutartį pasirašiusių 12 valstybių grupei, derinti savo komercinį elgesį prie TPP standartų.

„Po penkerių intensyvių derybų metų pasiekėme susitarimą, kuris sukurs darbo vietų, paskatins pastovų augimą, integracinį vystymąsi ir skatins novatoriškumą Azijos ir Ramiojo vandenyno regione“, – sakė JAV prekybos atstovas Michaelas Fromanas (Maiklas Fromanas).

Sunkiai iškovotas susitarimas dėl didžiausios pasaulyje laisvos prekybos zonos, apimančios 40 proc. pasaulio ekonomikos, įkūrimo, buvo pasirašytas po penkias paras be pertraukos trukusių derybų viename Atlantos viešbučių, Džordžijos valstijoje.

JAV prezidentas B.Obama, paskelbęs TPP savo antrosios kadencijos prioritetu, sakė, kad Džordžijoje pasiektas susitarimas „atspindi Amerikos vertybes ir suteikia mūsų darbininkams sėkmės galimybę, kurios jie nusipelnė“.

„Kai daugiau nei 95 procentai mūsų potencialių klientų gyvena už mūsų sienų, mes negalime leisti tokioms šalims kaip Kinija diktuoti savo taisykles pasaulio ekonomikoje, – sakė B.Obama savo pareiškime. – Mes turime perrašyti tas taisykles, atverdami naujas rinkas Amerikos produktams ir nustatydami aukštus standartus, kad būtų apsaugoti darbininkai ir išsaugota mūsų aplinka“.

Dėl tokios partnerystės bus panaikinta daugiau nei 18 tūkst. mokesčių, kuriuos įvairios šalys taikė JAV produktams, pridūrė jis.

Miniomos 12 valstybių yra šios: Australija, Brunėjus, Čilė, Japonija, JAV, Kanada, Malaizija, Meksika, Naujoji Zelandija, Peru, Singapūras, ir Vietnamas.

Prognozuojama, kad šiai zonai teks maždaug 40 proc. pasaulio prekybos apimčių.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų