Vizija, kuri turi tapti realybe

 • Teksto dydis:

Vakarų Lietuvos vizija: bendra viešojo transporto sistema, maistas mokyklose iš vietos ūkininkų ir jūrinių verslų plėtra. Visa tai gali tapti realybe, neabejoja darbą pradėjęs asociacijos „Klaipėdos regionas“ prezidentas, Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas. Pasak jo, asociacija jungia net septynias savivaldybes – Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Kretingos, Neringos, Palangos, Skuodo bei Šilutės, todėl regioninis bendradarbiavimas neišvengiamas.

Tikslas – dirbti bendrai

Asociacija „Klaipėdos regionas“ buvo sukurta stiprinti ir vienyti Vakarų regioną. Per tą laikotarpį įgyvendintas ne vienas tarptautinis projektas, davęs nemažai naudos.

Pasak ketverių metų kadencijai išrinkto prezidento, visų savivaldybių tikslas – dirbti kartu ir ieškoti kiekvienos savivaldybės stipriųjų pusių, kurios leistų regionui sparčiai vystytis.

Todėl svarbu toliau įgyvendinti užsibrėžtus ambicingus regiono tikslus ir siekti bendrų rezultatų, svarbių visoms savivaldybėms.

„Žinoma, viso to nepadarysime labai greitai, tačiau regioniniu mastu priimti sprendimai dažniausiai sukuria didesnę pridėtinę vertę ilgalaikėje perspektyvoje, sudaro sąlygas kiekvienai savivaldybei realizuoti savo idėjas ir įgyvendinti planuojamus tikslus“, – įsitikinęs jis.

Svarbiausias viso regiono laimėjimas, pasak B. Markausko, yra prieš dvejus metus patvirtinta Klaipėdos regiono specializacijos strategija iki 2030 m.

„Tai visų Vakarų Lietuvos regiono savivaldybių, partnerių, verslo, švietimo ir mokslo sektoriaus atstovų susitarimas, kur ir kaip judėsime pirmyn. Ir tai tikrai ne dokumentas, kuris guli stalčiuje, o pagrindas mums visiems kurti, siekti ir, susitarus, – veikti“, – teigė B. Markauskas.

Būtų idealu, jeigu Skuode įlipęs gyventojas viešuoju transportu pasiektų Nidą. Ir tai tikrai yra įmanoma.

Anot jo, būtent specializacijos strategija yra pagrindas regiono lyderystei, mat Lietuvoje tokį dokumentą turi ir juo vadovaujasi tik Vakarų Lietuvos regionas.

Iš Skuodo – į Nidą

Jūriniam ir kurortiniam regionui viena svarbiausių krypčių – darnaus jūrinio ir pakrančių turizmo vystymas, infrastruktūros plėtra.

„Svarbus ne tik turizmas, bet ir patogus bei saugus viešasis transportas, kelių ir dviračių takų sistemos, jungiančios visas septynias vakarų regiono savivaldybes. Ieškosime geriausio sprendimo dėl vieningo viešojo bilieto. Būtų idealu, jeigu Skuode įlipęs gyventojas viešuoju transportu pasiektų Nidą. Ir tai tikrai yra įmanoma, reikia ne tiek ir daug“, – įsitikinęs prezidentas.

Pasako jo, artimiausiu metu regionas turės priimti svarbius sprendimus turizmo klausimais, kad galėtų tinkamai paskirstyti išteklius, pritraukti vietos ir ES lėšų turizmo plėtrai, regiono įvaizdžio formavimui. Todėl regiono tikslas dar aktyviau dirbti kartu, kurti Vakarų Lietuvos regiono patrauklumą bei kryptingai vykdyti turizmo rinkodarą.

Bronius Markauskas. Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr.

B. Markauskas greta pažymi ir tvaraus pakrančių teritorijų planavimo poreikį bei visų grandžių bendradarbiavimo svarbą – kad kiekviena šioje srityje dirbanti institucija žinotų kitos institucijos veiklas ir planus, kad pakrančių organizavimo ir teritorijų planavimo darbai vyktų nuosekliai ir racionaliai.

Ne ką mažiau regionui, o ir visai Lietuvai, reikšminga bioekonomika ir jūrinė ekonomika. Asociacijos prezidentas patikina, kad šios krypties plėtra taip pat bus vienas jo prioritetų: „Mums, kaip jūriniam regionui, svarbus akvakultūros sektoriaus stiprinimas, mėlynosios bioekonomikos kompetencijų auginimas ir telkimas regione.“

Vaikams – ūkininkų produkcija

Regione daug dėmesio skiriama sveikesniam moksleivių ir darželinukų maitinimui produktais, kuriuos užaugina vietos ūkininkai. B. Markauskas įsitikinęs – būtina skatinti savo regiono ūkininkų užaugintų ir pagamintų maisto produktų vartojimą, nes taip kuriama žiedinė ekonomika ir mažinama klimato kaita.

„Tai yra vienas geriausių bendradarbiavimo pavyzdžių: vietos ūkininkai turi kur realizuoti savo produkciją, o vaikai gauna sveiką, kokybišką maistą. Sumažėja ir transporto grandinės, o tai – jau tvarumo, kuriam irgi skiriame daug dėmesio, tema“, – sakė prezidentas.

Savivaldybių rūpesčiai

Visos Vakarų Lietuvos regiono savivaldybės turės toliau ieškoti sprendimų dėl daugiabučių namų renovacijos, mažiau taršaus viešojo transporto, investuoti į atsinaujinančius elektros energijos šaltinius, modernizuoti šildymo sistemas, bendrauti ir bendradarbiauti su verslu, sudarant sąlygas darniam ir tvariam vartojimui.

Pasak B. Markausko, regionas bus sėkmingas tiek, kiek kiekviena savivaldybė bus stipri. Tam svarbu skatinti bendradarbiavimą ne tik tarp savivaldybių ir jų įstaigų, bet ir tarp gyventojų, verslų.

„Man atrodo, kad mes jau išmokome bendrauti ir bendradarbiauti, supratome to prasmę ir džiaugiamės pasiektais rezultatais. Visos Vakarų Lietuvos savivaldybės, būdamos tokios skirtingos ir unikalios, geba rasti bendrus susitarimus“, – pastebėjo B. Markauskas.

Kadenciją pradėjęs prezidentas vienu savo darbų įvardijo asociacijos įsipareigojimų peržiūrą, kad kiekviena partnerystė su vietos ar tarptautinėmis organizacijomis neštų didesnę vertę regionui.

„Esame pasirengę ne tik perimti patirtį, bet ir būti pavyzdžiu bei lyderiais, kurie pasiruošę dalintis“, – sako jis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Neabejoju

Neabejoju portretas
kad ypač didelį indėlį į šitą mero ateities planavimą įneš turtuolių rezervatai. Ten esantys, kaip rajono gyventojai, tikrai nebus abejingi šitiems kilniems tikslams, rems vietos bendruomenes, stengsis padėt įgyvendinti pono mero Markausko siekius ir aktyviai dalyvaus ,,..akvakultūros sektoriaus stiprinime, mėlynosios bioekonomikos kompetencijų auginime ir regiono telkime.“:D) Pradėkite nuo gentvilioko kvartalo Drevernos Švencelėje. Kur beveik prie kiekvieno kotedžo prakastas nuo Marių kanalas su krantine jachtoms priplaukt o keliai nelegaliai nutiesti už LR biudžeto pinigus

Ašis

Ašis portretas
Ponas Markauskai, nuo vizijų ir kitokių padebesių nusileiskit ant žemės ir iš Gargždų tarnybiniu ar nuosavu automobiliu pamėginkit įveikti priemiestinę tramplyninę per išdaužytas duobes Laukų gatvę. Pakratys smegenis ir gal sugrąžins į tikrovę. Apgailėtiną, nes žmonių poreikiai saugiam eismui - dzin.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

 • Helovynas – kiekvieną dieną
  Helovynas – kiekvieną dieną

  Šių metų paskutinėmis spalio dienomis buvo daug diskutuojama apie Helovyną. ...

 • Kiek galima verkšlenti?
  Kiek galima verkšlenti?

  Nuolat skaitau „Klaipėdą“ ir visada atsiverčiu šeštąjį puslapį „Nuomonės“, nes jis – vienas įdomiausių. Pasakysiu atvirai, mane jau vemti verčia nuo tų veikėjų, kurie vis reguliariai verkšlena, ka...

 • Ar jiems vieta Lietuvoje?
  Ar jiems vieta Lietuvoje?

  Pranešta, kad planuojama deportuoti iš Lietuvos buvusios nusikaltėlių organizacijos „Jedinstvo“ vadą Valerijų Ivanovą. Keista, kad jis dar iki šiol gyvena Lietuvoje. Jeigu nepriklausomoje valstybėje taip blogai, kodėl ta...

 • Miegančios antisemitų lervos
  Miegančios antisemitų lervos

  Žydų tema – it lakmuso popierėlis, nes sužinojus pašnekovo nuomonę apie šios tautos atstovus galima pasakyti apie jį beveik viską. ...

  1
 • Ar Palangos sėkmės istoriją galima perkelti į Briuselį ir Europos Parlamentą?
  Ar Palangos sėkmės istoriją galima perkelti į Briuselį ir Europos Parlamentą?

  Per visą savo politinį darbą liudijau ir mačiau ne vieną Tėvynės Sąjungos – Lietuvos Krikščionių Demokratų bendruomenės pergalę, sėkmę, klaidą ar nesėkmę, ir niekada nesibaiminau apie tai viešai kalbėti. Tačiau niekada n...

  3
 • Įspūdžiai iš koncerto
  Įspūdžiai iš koncerto

  Paskutinėmis šių metų vasaros dienomis aš, lietuvė, tikroji Sąjūdžio įkūrėja, nusprendžiau nuvažiuoti į buvusio milicininko valdomą laikinąją sostinę ir dalyvauti žymaus lietuvių estrados dainininko Babuino Staugūno Putinelo k...

  5
 • Dviračius išradinėja kas nori
  Dviračius išradinėja kas nori

  Stebėjau LKL rungtynes tarp Jonavos „CBet“ ir Vilniaus „Wolves“, taip pat žaidė Šiaulių ir Gargždų komandos. Mane nustebino rungtynių komentatoriai Vidas ir Lukas, kurie prasidėjus pertraukai paskelbė ne minutės pertrau...

 • Helovynas nėra blogai
  Helovynas nėra blogai

  Inkštimas, kad Valentino diena (vasario 14 d.) ir Helovynas (spalio pabaiga) kelia grėsmę lietuvių nacionalinei skaistybei ir patriotiškumo dvasiai, nėra neregėtas. ...

 • Civilizuota sistema – tik Klaipėdoje
  Civilizuota sistema – tik Klaipėdoje

  Teko ne kartą įsitikinti, kad Klaipėdoje autobusai atvyksta laiku, tiksliai pagal grafiką, transporto priemonėse švaru, žiemą – šilta, o vasarą jose veikia kondicionieriai. ...

  4
 • Netrukdykite naujajai valdžiai
  Netrukdykite naujajai valdžiai

  Patarimas tiems, kas trukdo naujai miesto valdžiai ir klaipėdiečių išrinktam merui: baikite. Baikite pjudyti Klaipėdos žmones. Ypač dėl brangių buvusios valdžios projektų, kurie dabar yra stabdomi, nes bent truputį mąstančiam žmogui tikra...

  4
Daugiau straipsnių