Gripo epidemija įgauna vis didesnį pagreitį. Epidemija šienauja vis plačiau. Likti namie, užsirakinti duris ir nieko neįsileisti. Epidemija.
Gerokai švelniau skamba žinia, kad daugėja sergančiųjų gripu ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcinėmis ligomis. Jei sergančiųjų skaičius nors vienu peržengė nurodytą ribą, ištrimituojama sukrečiama žinia – gripo epidemija.
Labai gerai. Suklustame. Imame atidžiau skaityti rekomendacijas, kaip elgtis siaučiant epidemijai. Daug naudingų patarimų perskaitome (tarsi juos būtume pamiršę nuo praėjusiųjų metų).
Dar iki paskelbiant gripo epidemiją vienų vaikų pediatrė nusistebėjo: „Labai daug vaikų serga. Gripo epidemija jau turėjo būti paskelbta.“
Tuo metu dar nebuvo masinės panikos. Po poros savaičių prasidėjo ligų bumas ir masiniai patarimai nesilankyti viešose vietose, kur didelis žmonių susibūrimas, sergant neiti į darbą, plauti rankas, valgyti daug daržovių.
Gydymo įstaigose – taip pat panika... Susirgo vaikas. Gydytojas telefonu mėgina išsiaiškinti situaciją. Bando nuraminti tėvus, kad nelėktų į polikliniką.
Tėvai ima aiškinti, kad per televiziją ragina susirgus nedelsiant kreiptis į gydymo įstaigą, nes tik ten gali atlikti būtinus diagnozei nustatyti tyrimus.
Gydytojai ir vėl mėgina aiškinti, kaip kokiu atveju elgtis, kad ne visada būtina lėkti į polikliniką ir platinti virusą, tačiau jei tėvai vis dėlto pasiryžę važiuoti ir sergantį vaiką tempti į gydymo įstaigą, gydytojo patarimai dažniausiai patiria fiasko.
Akių gydytojos kabinete suskamba telefonas. Paaiškėja, kad tėvai neatves sūnaus atlikti jam būtinų pratimų akims, nes bijo epidemijos. Gydytoja mėgina įtikinti, kad šalia akių kabineto nėra tokių ligų specialistų, pas kuriuos ateitų sergantys vaikai. Tėvai nusileidžia, tačiau ateis vis tiek ne nurodytą dieną, o šiek tiek vėliau.
„Taip visada. Kai tik paskelbia gripo epidemiją, visus apima panika“, – šyptelėja akių gydytoja. Čia pat trūktelėja pečiais garsiai mąstydama, kad bijoti iš tiesų nėra ko, gyvenimas nesustoja, tik va tas žodis epidemija, rodos, apverčia viską aukštyn kojomis.
O jei gripo epidemijai būtų sugalvotas džiuginantis, nuotaiką keliantis pavadinimas? Juk tikėjimas, sako, irgi gydo.
Naujausi komentarai