Gyventojai pasigenda skaidraus administravimo Pereiti į pagrindinį turinį

Gyventojai pasigenda skaidraus administravimo

2013-05-16 23:59
Gyventojai pasigenda skaidraus administravimo
Gyventojai pasigenda skaidraus administravimo / Andriaus Aleksandravičiaus nuotr.

Kauno savivaldybei vienašališkai paskyrus savo būsto administravimo įmonę valdyti daugiau kaip 100 daugiabučių, atsiliepė anksčiau šios bendrovės prižiūrėtų namų gyventojai. Jie kaltina įmonę "Kauno komunalinis ir butų ūkis" netinkamu aptarnavimu.

Trūksta bendravimo

Varnių g. 32-ajame name gyvenanti Indrė mano, kad paskirtasis būsto administratorius turėtų rodyti iniciatyvą ir tartis su gyventojais dėl namo ūkio darbų.

"Jiems mokame administravimo mokestį, tačiau negauname jokio dėmesio ir informacijos. Kiek suprantu, pasamdytas administratorius už gaunamas pajamas turėtų daugiau rūpintis, kas vyksta jų valdomuose namuose", – įsitikinusi gyventoja.

Namo gyventojai sako patys organizuojantys paprastus namo remontus, renkantys pinigus. "Tačiau mes nesame tam įgalioti, todėl vieni duoda lėšų, kiti – ne", – pasakojo Indrė.

Kaunietė sako pasigendanti ir paprasčiausių pasiūlymų. "Šiuo metu populiari renovacijos tema. Kodėl bent nepasvarsčius apie tai, nes mūsų name žmonės už šildymą moka labai daug? Tačiau mes tik iš nuogirdų sužinojome apie pasikeitusį mums priskirtą administruojančios įmonės vadybininką. Jo niekada nebuvome matę, nežinome, kas atsakingas už mūsų ūkį ir dabar", – stebėjosi Indrė.

Pasigenda aiškumo

Kitas gyventojas Vaidas iš Varnių g. 36-ojo namo piktinasi, kad daugiabutis priežiūrimas neskaidriai – esą įmonės atstovai nepateikia gyventojams atliktų darbų aktų, sąmatų. Neseniai bendrovė suremontavo namo stogą.

"Įmonė ne tik nepateikia dokumentų apie atliktus darbus, bet ir nepaaiškina, kodėl nusprendė imtis šių darbų be mūsų žinios. Tiesiog vieną dieną atvyko darbininkai ir pradėjo remontą. Juk daugiabutis yra mūsų, butų savininkų, bendras turtas ir visi darbai, sąmatos turi būti derinami su mumis", – įsitikinęs Vaidas.

Pašnekovą stebina ir atsainus įmonės "Kauno komunalinis ir butų ūkis" požiūris į savo klientus. "Susiduriame su arogantišku darbuotojų bendravimu. Ne kartą sprendžiant paprastus klausimus teko brautis iki generalinio direktoriaus, nors užtektų dalykiškai dirbančio vadybininko", – mano Vaidas.

Neigia kaltinimus

Įmonės "Kauno komunalinis ir butų ūkis" generalinis direktorius Virginijus Tamošiūnas neigė, kad bendrovė vengia bendrauti su gyventojais. "Vilijampolėje kurį laiką tikrai buvo rūpesčių, nes teko atsisveikinti su ankstesne vadybininke, o naujoji neseniai pradėjo dirbti. Ji stengiasi, rengia susirinkimus, tikrai nesame užsisklendę", – tvirtino vadovas.

V.Tamošiūnas tikino, kad pateikiamos ir visos atliktų gyventojams darbų ataskaitos. "Su jomis galima susipažinti mūsų interneto svetainėje, ten labai išsamiai pagrindžiama, už kokius darbus renkamas mokestis. Informaciją teikiame ir namų skelbimų lentose. Jei reikia, iškilus klausimams aiškinamės su kiekvienu gyventoju individualiai, niekada nieko neslėpėme", – aiškino bendrovės vadovas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų