„Amazon“ visi vertinami kaip lyderiai

  • Teksto dydis:

Praktika studijų metu gali tapti startu į nuostabią karjerą, ypač jei nusišypso sėkmė ją pradėti pasaulinio garso ir pripažinimo sulaukusioje įmonėje. Kauno technologijos universiteto informatikos fakulteto (KTU IF) trečiakursiui Martynui Stankevičiui svajonė tapo realybe – jis išvyko į penkių mėnesių stažuotę "Amazon", Dresdene, Vokietijoje. Dar tik neseniai pradėjęs dirbti, jis jau atsakingas už sistemas, kurios gali nulemti įmonės saugumą.

"Mane stebina tai, kad nors aš ir esu jauniausias žmogus biure, studentas ir neturiu daug patirties, su manimi bendrauja kaip su lygiu. Bendradarbiai išklauso mano nuomonės, padeda ir atsako į klausimus, kai kyla neaiškumų. Praktikantai yra kaip paprasti darbuotojai, kurie turi tikras užduotis, atsakomybes. Čia jaučiuosi vertinamas kaip bet koks kitas darbuotojas ir tai labai šaunu", – dalijasi pirmaisiais įspūdžiais studentas.

Išspręsti saugumo problemas

Daugumai žmonių "Amazon" asocijuojasi su internetine parduotuve. Studentas patikslina, kad "Amazon", arba, tiksliau, "Amazon Web Services" (tarptautinė santrumpa, AWS) yra didžiausias debesų kompiuterijos paslaugų teikėjas pasaulyje ir didelė dalis bendrovės pajamų atkeliauja būtent iš čia.

Stažuotės metu praktikantai gauna individualias užduotis – sukurti savo asmeninius projektus. Komanda, kuriai priklauso lietuvis studentas, yra atsakinga už branduolio (angl. kernel) ir hipervizoriaus (angl. hypervisor) testavimą. Tokia programinė įranga vis dar veikia tinkamai, tačiau veikia lėtai arba sunaudoja daugiau atminties nei anksčiau. Komandos rezultatai parodys, ar naujesnė programos versija dėl pakeitimų programos kode neatlieka klaidingų funkcijų, ar nėra saugumo spragų.

"AWS sudaro labai daug serverių, todėl testavimo rezultatai turi labai daug trukdžių, vadinamų triukšmu. Dėl jų rezultatus yra sudėtinga interpretuoti. Pavyzdžiui, nuspręsti, ar testas nepavyko dėl to, kad yra klaida programoje, ar dėl to, kad serverio procesorius yra labai įkaitęs. Kiti išoriniai veiksniai, tokie kaip aktyvi diena, taip pat gali lemti tinklo veiklos lėtumą, ir tai nėra programos klaida. Mano projektas turėtų sumažinti spėliojimą ir padėti inžinieriams daryti sprendimus remiantis testų rezultatais", – paaiškina studentas.

Be šio projekto, M.Stankevičius prisideda ir prie kitų komandos įrankių vystymo: tiekia testavimo serviso įrangą kitoms "Amazon" komandoms. Taip pat jis yra atsakingas už projekto pristatymo laiką, jo aktualumą ir "Amazon" vartotojų informavimą rūpimais klausimais.

Darbo vietoje yra gausybė skirtingų tautybių žmonių, daug skirtingų kultūrų, kalbų, pasaulėžiūrų.

Puiki atmosfera

"Amazon" darbo aplinka yra išties išskirtinė – kiekvienas darbuotojas turi vadovautis įmonės principais, juos taikyti kasdieniame darbe.

"Labai dažnai galima išgirsti kaip vienas darbuotojas giria kitą už kokį nors veiksmą. Pavyzdžiui, "Ačiū, kad prisiėmėte atsakomybę" arba: "Geras, į klientą orientuotas, problemos sprendimas". Taip pat įmonės principai atsispindi ir diskusijose, kai paremiamas vienas ar kitas sprendimas už tai, kad, pavyzdžiui, jis yra taupus, ar už tai, kad geriau sprendžia kliento problemą", – pateikia pavyzdžių pašnekovas.

Darbuotojams įmonė kelia didelius lūkesčius. Jie tikisi, kad kiekvienas taps lyderiu, o tai, pasak M.Stankevičiaus, gali būti sudėtinga. Dažnai darbuotojams tenka įveikti save: būti aktyviems, nebijoti nesutikti su kitų žmonių nuomone ir klausti, kad ir kokie tavo klausimai atrodytų elementarūs.

"Suteikiama daug atsakomybės ir savarankiškumo – turi pats išsiaiškinti, kaip spręsti problemą ir kaip ją įgyvendinti", – sako praktikantas.

Studentas džiaugiasi, kad gali tobulinti savo žinias pasaulinio lygio kompanijoje – jas gali pritaikyti dirbdamas su vienomis iš sudėtingiausių programinių įrangų pasaulyje. Tai vieta, kurioje dirba labai talentingi darbuotojai.

"Darbo vietoje yra gausybė skirtingų tautybių žmonių, daug skirtingų kultūrų, kalbų, pasaulėžiūrų. Žinoma, daugiausia biure yra vokiečių, bet, be to, yra labai daug žmonių iš skirtingų šalių: Venesuelos, Kazachstano, Kinijos, Indijos. Asmeniškai, man labai smagu ir įdomu pabendrauti su žmonėmis iš skirtingų kraštų ir sužinoti jų istorijas, patirtis, pasaulėžiūrą", – sako M.Stankevičius.

Po kelių savaičių praktikos vaikinas susipažino ir su vienu lietuviu – jie Dresdeno biure dirba dviese.

Norėtų likti

Prieš atranką M.Stankevičiui teko paplušėti – jis skaitė technines knygas, kurių tematika atspindėjo darbo "Amazon" specifiką, pavyzdžiui, apie operacines sistemas, algoritmus. Taip pat vaikinas sprendė programavimo užduotis. Žinoma, sukaupta patirtis irgi prisidėjo prie svajonių praktikos – buvę darbai, asmeniniai projektai, komandiniai KTU projektai, "Gifted" veiklos. Pašnekovo manymu, didelę dalį sėkmės sudaro ir patirtis, nesusijusi su įgūdžiais.

"Reikia turėti ne tik stiprius techninius pagrindus, bet ir būti užsiėmus kita veikla. Jeigu studentas, peržiūrėjęs "Amazon vadovavimo principų" sąrašą, kiekvienam principui gali sugalvoti bent po du pavyzdžius iš savo patirties, tokiu atveju jis yra geras kandidatas į "Amazon", – teigia studentas.

Dar studijų KTU metu M.Stankevičius siekė aukštų rezultatų – jau pirmame kurso dalyvavo talentingiausių studentų "Gifted" programoje. Tai bendruomenė, kurioje susirenka ne tik talentingi žmonės, bet ir motyvuoti, siekiantys nuolat tobulėti. Tokia aplinka paskatino pašnekovą žengti žingsnį savo svajonių karjeros link.

Studentas tikisi, kad praktikos metu pasirodys puikiai ir baigęs universitetą jis galės grįžti ir tęsti savo karjerą.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

  • Ar prezidento vadovaujama Valstybės gynimo taryba nieko nebereiškia?
    Ar prezidento vadovaujama Valstybės gynimo taryba nieko nebereiškia?

    Lietuvą pasiekė puiki žinia – Vokietijos gynybos pramonės gigantas ,,Rheinmetall AG‘‘ planuoja statyti Lietuvoje amunicijos gamyklą. Tai ne tik geros ir ilgalaikės darbo vietos viename iš Lietuvos regionų, Lietuvos eksporto didi...

    3
  • Žiurkėnas mumyse
    Žiurkėnas mumyse

    Reikia saugoti savo kailiuką, nes gyvename kosminės įtampos laikais. Todėl svarbu ne gynyba, o mityba. Visavertė. Tokia yra mūsų, žiurkėnų, ambicija. Misime iki susivėmimo ir gal išvengsime susinaikinimo. ...

    1
  • Po Sibirą – be vadovo
    Po Sibirą – be vadovo

    Įpusėjus 1911-ųjų vasarai, Josifas Visarionovičius Džiugašvilis (1878–1953) persikėlė į Vologdos miestą, mat caro valdžia jam čia leido pagyventi porą mėnesių. Vologdoje jis trumpam buvo užmezgęs romaną su paaugle Pelagėja Onufr...

    2
  • Kur dingo rinkimų kampanija?
    Kur dingo rinkimų kampanija?

    Gerai kažkas pastebėjo, kad pas mus nevyksta jokia rinkimų į šalies prezidentus kampanija. Praėjusią savaitę jau buvo paskelbti visi oficialūs kandidatai, tarp kurių yra milijonierių, tačiau nematyti nei plakatų, nei skelbimų su vieš...

    9
  • Ugnis ir vanduo
    Ugnis ir vanduo

    Pastarąsias dienas pasaulyje kažkaip nevaldomai įsišėlo ugnis ir vanduo – dvi iš keturių stichijų ar pradinių elementų, sukūrusių Žemę ir sudarančių jos egzistencijos pagrindą. Bent jau taip mąstyta Antikoje. ...

    1
  • Žodžiais dvoko nepridengsi
    Žodžiais dvoko nepridengsi

    Paputojo vienuoliktokų tarpinių patikrinimų jovalas, pakaitinis jo maišytojas garsiai trinktelėjo durimis, palikdamas dvoką uostyti 26 tūkst. gimnazistų, jų tėvams ir mokytojams. ...

    1
  • Jūros liga Trijų jūrų iniciatyvoje
    Jūros liga Trijų jūrų iniciatyvoje

    Geležinės uždangos jau seniai nebėra. Tačiau jos šešėlis dar juntamas. Kelių, geležinkelių, oro, energetikos ir kitokios jungtys yra prastesnės toje Europos pusėje, kuri patyrė komunistinį valdymą. Ypač prasta situacija dėl &Scaro...

  • Nevertiname, ką turime, prarandame – verkiame
    Nevertiname, ką turime, prarandame – verkiame

    Manau, kad kiekvienas žmogus tai galėtų pritaikyti sau, prisimindamas anapilin iškeliavusius artimus žmones ir nepanaudotą laiką bendravimui su širdžiai mielais. Bet šiandien ne apie tai. ...

    2
  • Kai net ir galvai reikia renovacijos
    Kai net ir galvai reikia renovacijos

    Atšyla oras, pakyla noras. Visų pirma, ginčytis, piktintis ir leisti žvygauti emocijoms dėl šildymo sezono (ne-)pabaigos. ...

    8
  • Vidaus vartojimas – Lietuvos ekonomikos augimo variklis
    Vidaus vartojimas – Lietuvos ekonomikos augimo variklis

    Išankstiniai indikatoriai rodo, kad ekonominis aktyvumas Lietuvoje laipsniškai atsigauna. Vis dėlto, kol daugelis pagrįstai Lietuvos ekonomikos atsigavimą sieja su eksporto ir pramonės rodikliais, vidaus vartojimas tampa ypač svarbiu kompone...

    1
Daugiau straipsnių