"Bet juk išrinks valdžią už tave ir ne tokią, kokios tu nori, gal net dar blogesni ateis, eik, balsuok", – deja, tokie ir jokie kiti motyvai tokiems piliečiams negroja. "Tegul eina balsuoti tie, kam reikia, man tai kas!" – nukerta kaip kirviu. Jie paprastai žino geriausiai, kaip reikia gyventi: kaip valdyti valstybę, kaip žaisti krepšinį, kaip tiesti kelius ar statyti namus, kaip gydyti žmones, kaip mėtyti akmenis…
"Seimą lauk, Seimą lauk", "Žiurkės lauk", "Pyd… valdžia", "Laisvės", "Fašistai", "Landsbergis – gaidys", "Gėda!", "Šimonytę lauk!", "Diktatūrai – ne!", "Vagys", – kai eini balsuoti rinkimuose, tokių žodžių balsalapiuose nebūna. Nebent koks išskirtiniu save laikantis rinkėjas sugalvoja prirašyti ką nors ranka, bet tada ir jo balsas nueina šuniui ant uodegos. Užtat "viską žinantys" ne tik prie Seimo kalbines vingrybes demonstravo, bet ir pastatė kartuves, ant kurių buvo parašyta, kad jos skirtos Lietuvos išdavikams.
Principas "Lietuvi, dubasink kitą lietuvį!" niekaip nedera su demokratija.
Policijos ir viešojo saugumo pareigūnams, greitosios medicinos pagalbos darbuotojams irgi kliuvo. Ir ne tik žodžiais. O jie tiesiog dirbo savo darbą.
Ne vienas mitinge prie Seimo dalyvavęs pilietis tikino norintis bet kokios valdžios, tik ne šios. O ar dalyvavo rinkimuose? Ar rinko tą valdžią, kokios norėjo? Ar balsuos kituose rinkimuose? Ar vėl žygiuos rugsėjo 10-ąją prie Seimo su akmeniu rankoje arba užantyje?
Tikrai ne visiems šios valdžios ir ankstesnių valdžių sprendimams pritariu, bet šią valdžią išrinko dauguma, kaip ir prieš tai buvusią, o daugumos išrinkta valdžia – demokratijos išraiška. Demokratijos teise naudojosi ir mitinguotojai prie Seimo, bet principas "Lietuvi, dubasink kitą lietuvį!" niekaip nedera su demokratija.
Demokratijos grimasos: akmeniu pasinaudoti lengviau nei rinkimų teise?
Naujausi komentarai