„Tu – stipri, turi gyventi“

Man jau 75 metai. Su sutuoktiniu Anatolijumi gyvename sodų bendrijoje, stengiamės riboti gyvą bendravimą su aplinkiniais, bet visiškai išvengti kontaktų nepavyksta. Turime nemažai ligų, todėl net raginama skiepytis šią mintį atmesdavau, nes buvau tikra, kad skiepo komplikacijų nepakelsiu.

Kai vieną vėstančio rudens dieną pajutau gerklės peršulį ir ėmiau kosėti, pamaniau, kad peršalau darbuodamasi sode. Kaip nuo tokios ligos gydytis, puikiai žinau, geriausias vaistas – žolelių arbatos su medumi.

Po dienos truputį palengvėjo, bet trečią negalavimo dieną pajutau, kad maistas nebeskanus.

Šis požymis privertė pasidaryti COVID-19 testą. Abejonės pasitvirtino, paaiškėjo, kad abu su vyru pasigavome virusą. Tikėjomės, kad liga nekamuos, pavyks lengvai persirgti. Anatolijus – stipresnės sveikatos, tvirtesnis, jo liga į lovą nepaguldė.

O aš kasdien jaučiausi vis prasčiau.

Svaigo galva, trūko oro, supratau, kad laikas kviestis greitąją. Jau greitosios pagalbos automobilyje buvau prijungta prie aparatų.

Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje man skubiai atliko tyrimus ir nuvežė į palatą. Ant galvos uždėjo skafandrą, buvo nejauku, jaučiau, kaip džiūsta burna.

Slaugytoja davė lašelį vandens. Trūko oro, plėšiau nuo savęs skafandrą, šaukiau, kad nenoriu mirti, nebegaliu kentėti. Pajutau, kad mano rankas ir kojas kažkas stipriai laiko.

Temstant sąmonei išgirdau dukros riksmą: „Mama, nemirk!“ Sūnus tarė griežtai: „Tu – stipri, turi gyventi, anūkai laukia.“

Iki šiol nesuprantu, kaip palatoje išgirdau savo vaikų balsus, nors jų ten nebuvo.

Slaugytojos visą laiką buvo šalia, gurkšnis vandens ir oro buvo didžiausia atgaiva, o gerosios sesutės tuo metu man lėmė gyvenimą, o ne mirtį.

Visi medikai, su kuriais teko susidurti ligoninėje, žinojo ir mokėjo, ką ir kaip daryti, kaip palengvinti būklę, kaip nuraminti ir padėti.

Nežinau, kiek praėjo mano kančios laiko, kai atsimerkusi pamačiau virš savęs dideles akis. Gydytoja klausė, kaip jaučiuosi. Mano skruostais riedėjo ašaros, dėkingumo negalėjau apsakyti žodžiais.

Ligoninėje praleidau 23 dienas. Nors buvau sunkios būklės, mačiau, kaip atsidavusiai dirbo medikai.

Dažnai klausiau slaugytojų, kaip visą darbo pamainą medikai ištveria su kaukėmis ir kitomis apsaugos priemonėms. Ne viena atviravo, kad grįžusi namo nori tik dviejų dalykų: kvėpuoti grynu oru ir miego. Bet niekada nesiskundė, neverkšleno.

Jau greitai bus dveji metai, kai medikai dirba taip sunkiai. Jie nekėlė riaušių. Kas būtų, jei jie elgtųsi taip, kaip tie, kurie prie Seimo griebėsi akmenų?

Esame karo zonoje, o medikai – pirmose fronto linijose. Ne vienos medikės klausiau, kodėl tiek daug dirba. Atsakė paprastai – vienoms reikia išlaikyti šeimą, kitos nori užsidirbti didesnę pensiją. Atlyginimo mokėjimo dieną mačiau verkiančią slaugytoją. Paaiškino, kad turėjo daug budėjimų, bet mokesčiai sudarė beveik pusę algos.

Norėčiau, kad mūsų valdžia rastų būdą, kaip medikai po sunkaus darbo su mirštančiais ligoniais patys galėtų atgauti jėgas. Kiekvienam jų turėtų būti nemokamai skiriami kelialapiai bent kelias dienas pailsėti kurortuose.

Siūlyčiau medikų darbą pagerbti gražioje Lietuvos vietoje pasodinant kiekvienam jų po pušį. Pušynas ilgus metus oštų ir džiugintų mūsų šalies žmones, primindamas apie sunkų metą, kai teko kovoti su nematomu priešu.

Jei būčiau pasiskiepijusi, tikiu, liga būtų kamavusi kur kas mažiau.

Laukiu tos dienos, kai jausiuosi visiškai sveika, tada uždegsiu gražiausią žvakę prie švenčiausios Mergelės Marijos skulptūros už Klaipėdos medikus, gydančius COVID-19 infekcijos sukeliamas ligas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Na

Na portretas
Aisku, kovidiniuose skyriuose medikai dirba sunkiai. Bet ne apie tai. Sis straipsnis, aisku, reklamuoja skiepus, bet faktas tas, kad serga, o ir sunkiai, paskiepyti. Sakau, nes kaip tik siuo metu respublikinėj guli artimas zmogus, paskiepytas abiem Faizer dozem. Serga sunkiai, bet aciu medikams, padetis gereja. As taip pat skiepytas, bet negaliu pakesti, kai visur kisama, kad skiepykites, nes sunkiai nesirgsit. Nepatinka melas ir prievarta.

Tomas

Tomas portretas
Nereikia žvakių, reikia pasiskiepyti ir baigti kankinti medikus ir nešioti virusą. Kol nepradeda dvasnoti, tol užsispyrę savo versijas aiškina.

Odets

Odets portretas
Ačiű tokiems medikams.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

 • Iš kur atsirado toji rusofobija?
  Iš kur atsirado toji rusofobija?

  Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerijos Informacijos ir spaudos departamento direktorė Marija Zacharova vis kalba apie Lietuvą ir kitas Baltijos šalis, esą šalia Rusijos susiformavo fašistinės valstybės, esą jose įsivyra...

 • Piliavietė ilgisi rūpestingų rankų
  Piliavietė ilgisi rūpestingų rankų

  Nuolat galima girdėti gerų atsiliepimų apie mūsų uostamiestį. Tačiau taip dažniausiai šneka mandagūs atvykėliai. ...

 • Pirma pažvelkime į save
  Pirma pažvelkime į save

  Dabar visi laiko savo pareiga pasmerkti Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą. Įvyko, kaip praėjusį pirmadienį (2022 08 08) "Klaipėdos" laikraštyje rašė S.Pocius: "jei jau ką nors didžiajame mūsų kaime velėja, tai visi...

  7
 • Klaipėdoje – Dzūkų diena
  Klaipėdoje – Dzūkų diena

  Šį penktadienį, rugpjūčio 12 d. – paskutinė Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Interaktyvios vasaros skaityklos Karlskronos aikštėje veiklos diena. Biblioteka nori, kad ji būtų įsimintina, ...

 • Dievo Motinos šventė – Žolinė
  Dievo Motinos šventė – Žolinė

  Kai Lietuvos darželiai pražysta gražiausiomis gėlėmis, sodai linksta nuo vaisių gausybės, rugpjūčio 15-ąją švenčiame Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų iškilmę, Žolinę. ...

 • Reikėtų daugiau tualetų
  Reikėtų daugiau tualetų

  Nesu susijęs su žemės ūkiu, bet aplinkosaugos šefai kaip L.Jonauskas ir S.Gentvilas piktai kalba, kad didžiausias teršėjas Lietuvoje – žemės ūkio objektai. Su tuo nenoriu sutikti. ...

 • Greičio ribojimas – perteklinis
  Greičio ribojimas – perteklinis

  Jau kuris laikas Herkaus Manto gatve reikalaujama važiuoti 30 kilometrų per valandą. Taip nutarė miesto politikai. ...

 • Nematome, kad karaliai – nuogi
  Nematome, kad karaliai – nuogi

  Skaičiau, kad vienai poniai nepatinka S.Pociaus straipsniai, o aš visą savaitę laukiu pirmadienio, kada "Klaipėdoje" išvysiu jo parašytus tiesos žodžius, nesuvyniotus į vatą. ...

  1
 • Z. Šličytės kalba buvo puiki
  Z. Šličytės kalba buvo puiki

  Esu iš tų antikvarinių asmenybių, kuri bene nuo 1981 metų iki šiol skaito popierinį "Klaipėdos" laikraštį. ...

  7
 • Šventėme jubiliejų ar sukaktį?
  Šventėme jubiliejų ar sukaktį?

  Jau praėjo Jūros šventė, praėjo ir Klaipėdos miesto gimtadienis. Todėl po visko jau galima padaryti išvadas. Suprantama, viskas buvo gražu. Miestas nuoširdžiai šventė, meras didvyriškai atliko savo pareigas iki pat p...

  3
Daugiau straipsnių