Šią savaitę į "Klaipėdos" skaitytojų pateiktus klausimus rubrikoje "Klausk valdžios drąsiai" atsako Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas.
– Laisvosios rinkos instituto atlikto tyrimo duomenimis, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos darbuotojų skaičius didėja mažėjant gyventojų mieste skaičiui. Kaip paaiškintumėte, kodėl savivaldybės administracijoje dirba tiek daug žmonių ir jų vis daugėja?
– Laisvosios rinkos instituto pateikti duomenys neatspindi tikrosios padėties, nes tyrimas atliktas neišsamiai, nagrinėta tik siaura sritis ir išvados padarytos neįsigilinus į problemą įvairiais požiūriais. Dėsninga, kad per 4 metus Klaipėdos savivaldybėje padaugėjo darbuotojų, nes miesto biudžetinėse įstaigose buvo panaikinti buhalterių etatai, o dalis atleistų darbuotojų tapo savivaldybės administracijos tarnautojais sukūrus savivaldybėje Centralizuotos buhalterijos skyrių. Suskaičiuota, jog per metus po reorganizacijos savivaldybė jau sutaupė 600 tūkst. eurų. Sutaupytos lėšos jau 2015 m. investuotos į mokyklų bei darželių aplinkos gerinimą, naujų vietų darželiuose steigimą. Tačiau nauda ne tik tokia, akivaizdžiai pagerėjo buhalterinės apskaitos kokybė.
Dar viena priežastis, kodėl neatsižvelgiant į gyventojų skaičiaus kaitą savivaldybės administracijoje per pastaruosius 10 metų padaugėjo tarnautojų, tai valstybės savivaldybei deleguojamos atlikti valstybinės funkcijos, kurioms įgyvendinti reikalingos papildomos pajėgos. Pripažįstu, kad per pastaruosius ketverius metus darbuotojų skaičius Klaipėdos savivaldybėje išaugo ir šiandien pas mus dirba 450 žmonių, tačiau mes esame pirmajame penketuke iš 60 savivaldybių, kurių valdymo išlaidos vienam gyventojui yra mažiausios.
Prisiminkime, jog tas pats Laisvosios rinkos institutas jau kelerius metus iš eilės skelbia Klaipėdos miesto savivaldybę dirbant efektyviausiai, Pateikdamas savo tyrimo duomenis, institutas nemini tos aplinkybės, kad savivaldybės turi teisę organizuoti darbą socialines paslaugas teikiant tiek per savivaldybės administraciją, tiek ir per biudžetines bei viešąsias įstaigas, todėl mes pavasarį siūlėme institutui atkreipti dėmesį į tai ir vertinti ne tik savivaldybės administracijos, bet ir biudžetinių bei viešųjų įstaigų darbuotojų skaičių. Taip būtų galima pamatyti realią padėtį visose savivaldybėse. Pvz., vienos savivaldybės socialinėms paslaugoms teikti įsteigia atskiras įstaigas, o kitos gi teikia jas per savivaldybės administraciją. Tokiu atveju savivaldybės administracijoje darbuotojų skaičius bus didesnis, o paslaugos teikimo išlaidos išliks tos pačios. Taigi teigti, kad savivaldybė per daug išlaidi bei yra per didelė našta mūsų miestui ir kad čia tarnautojų skaičius didėja sparčiausiai šalyje, yra neteisinga. Tiksliau būtų sakyti, kad savivaldybėje darbuotojų skaičius didėja proporcingai didėjančiam darbo krūviui.
– Kodėl savivaldybės administracija nusprendė iš S.Daukanto gatvės 24-ojo namo iškelti Sportininkų namus?
– Klaipėdos miesto savivaldybė svarsto galimybę iš Valstybės turto fondo perimti pastatą Danės g. 17, visiems labiau žinomą kaip miesto rotušę, kurioje dirba ne tik Klaipėdos meras, jo aparatas, bet ir kiti administracijos padaliniai. Be savivaldybės darbuotojų, pastate dar veikia įvairios valstybinės institucijos. Tam, kad jos išsikeltų, savivaldybė turėtų atrasti alternatyvą ir pasiūlyti valstybinėms institucijoms kitas patalpas. Beieškant išeities, kaip viena galimybių buvo pasiūlytos patalpos S.Daukanto g. 24, kur įsikūręs Sporto skyrius ir Sportininkų namai. Vedėme derybas su Valstybės turto fondu, jo atstovai lankėsi S.Daukanto g. 24, apžiūrėjo patalpas. Iškėlus Sportininkų namus čia galėtų įsikurti buvę rotušės nuomininkai, o miestas susigrąžintų savo istorinį pastatą.
– Ar savivaldybė turi numačiusi kitas patalpas, kurios atitiktų Sportininkų namų poreikius?
– Be abejo, ieškome ir svarstome įvairius variantus. Savivaldybės administracija vadovaujasi kovo mėnesį patvirtintu veiksmų planu, pagal kurį 2016 m. vasarį Sportininkų namai turėtų būti iškelti į kitas patalpas, tačiau procesas gali ir užtrukti. Kol kas nėra apsispręsta, kur tai bus – ar Turgaus gatvėje buvusio Dienos centro patalpose, ar toje pačioje rotušėje. Administracija sieks, kad Sportininkų namai įsikurtų reprezentacinėje vietoje ir toliau sėkmingai vystytų savo veiklą, kad juose ir ateityje veiktų muziejus.
– Ar bus organizuojamas savivaldybės vadovų susitikimas su miesto sporto bendruomene, siekiant paaiškinti, kad savivaldybė neturi tikslo atimti iš sporto bendruomenės patalpų?
– Sporto bendruomenės ryžtas ar net grasinimas piketuoti byloja, kad klaipėdiečiai neturi visos informacijos ir yra klaidinami. Klaipėdos savivaldybės siekis – ne tik įgyvendinti savo planus, bet ir suteikti galimybę veikti, dirbti, vystytis visiems be išimties. Noriu pabrėžti, kad muziejus nebus iškeltas į niekur. Užtikrinu, kad veiksime skaidriai, – kol nebus surastos naujos patalpos, Sportininkų namai ir toliau veiks esamose patalpose, o jei bendruomenei kils klausimų, į juos atsakysime aiškiai ir, jeigu bus poreikis, susitiksime.
Naujausi komentarai