Neturėtume atlaidžiai žiūrėti į repuojamą padugnių leksiką

Turbūt kaip ir visus padorius žmones, mane sukrėtė laikraštyje perskaitytas A.Aleksėjūnaitės straipsnis "Vietoj kultūros – keiksmų lavina ir belangės žargonas" ("Klaipėda", 2021 11 24).

Civilizuotoje visuomenėje tokia nepilnametė, įžūliai repuojanti pagal pasišlykštėjimą sukeliančią zonos leksiką, būtų nusiųsta pas psichiatrą, o tėvai bent jau gautų rimtą įspėjimą už spragas auklėjant savo vaikus.

Nusistebėjimą sukelia ne tik jaunųjų klausytojų ovacijos, kaip reakcija į šį moralinį purvą, bet ir kai kurių miesto politikų nuomonė – atseit, čia nieko blogo ir miesto renginių kokybei tai nedaro įtakos.

Tikrai nesutikčiau. Daro įtaką. Ir dar kaip daro! Tarp kitko, visa tai verčia suabejoti ir kai kurių mūsų politikų moralinėmis nuostatomis.

Jei toks, atsiprašant, žodinis mėšlas jiems nėra smerktinas ir, kaip jie patys sako," mergaitei priekaištų neturi", galima tik paklausti, iš kokių šeimų šie ponai patys atėjo?

Neturiu pakankamai kompetencijos spręsti apie repą kaip apie muzikinį žanrą. Kartais jis man net patinka, nes yra dinamiškas ir autentiškas.

Bet žinome ir tai, kad nemažai pasaulinio garso reperių yra teisti ir ilgiems metams patupdyti į belangę už smurtą, prievartavimus ir net kraupias žmogžudystes.

Pirmiausia juk būna Žodis. Šiuo atveju užuomina į smurtą, kartais net atviras kvietimas smurtauti. Na, o po to neretai jau prasideda veiksmas.

Turėjau progos tuo įsitikinti. Prieš kokius 12 metų teko lankytis Paryžiuje. Papuolė man traukinyje į rankas prancūzų žurnalas. Toks visai padorus, populiarus, skirtas plačiajai skaitytojų auditorijai. Pagrindinė žurnalo tema buvo repas.

Nepatingėjau ir perskaičiau visus ten išspausdintus repo atlikėjų – daugiausia išeivių iš Afrikos ir Artimųjų Rytų – dainų tekstus.

Perskaičiau ir išsigandau. Na, pagalvojau, dabar jums, prancūzai, bus nelinksma. Laukite teroro.

Taip ir nutiko. Pasipylė veiksmai, kurie reperių dainose buvo nuolat minimi. Žodis pavirto kūnu.

Tad ar bereikia stebėtis, kad, esant tokiam moraliniam nemažos dalies ir mūsų piliečių nuopuoliui, nesubrendusių individų polinkiui į agresyvumą, smurtas Lietuvoje beveik nemažėja?

Esu įsitikinusi – neturėtume atlaidžiai žiūrėti į padugnių leksiką. Ypač jei ji reiškiama viešose erdvėse.NAUJAUSI KOMENTARAI

Algis

Algis portretas
Čia ne jaunimo išsidūkimas, o tiesiog jaunųjų šlykštynų naglas pirmasis debiutas. O kas bus paskui? Eis ir drabstys visur tą mėšlą aplinkui, o gal, pajutę nebaudžiamumą, ir smurto imsis?

Anonimas

Anonimas portretas
Jaunimas yra jaunimas,išsidūks ir su laiku patys su nuostaba žiurės ką jau jų vaikai ar anūkai išdarinėja.Kažkada ir rokas seniams buvo sunkiai suprantamas ir jie šaukė kad visai moralė griūva.

Šita mato tik tai,ką nori matyti

Šita mato tik tai,ką nori matyti portretas
Pirma atsiranda problema, paskui ji persikelia į muziką,kiną ir visur kitur.Kuo skambiau ir iššaukiančiau ji išeskaluojama,tuo didesnė tikimybė,kad bus imtasi priemonių,tai problemai spręstiŽinoma yra skystalų kategorija,kuri linkusi to nematyti, negirdėti ir neigti,bet kokią problemos viešinimo taktiką.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

 • Iš kur atsirado toji rusofobija?
  Iš kur atsirado toji rusofobija?

  Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerijos Informacijos ir spaudos departamento direktorė Marija Zacharova vis kalba apie Lietuvą ir kitas Baltijos šalis, esą šalia Rusijos susiformavo fašistinės valstybės, esą jose įsivyra...

 • Piliavietė ilgisi rūpestingų rankų
  Piliavietė ilgisi rūpestingų rankų

  Nuolat galima girdėti gerų atsiliepimų apie mūsų uostamiestį. Tačiau taip dažniausiai šneka mandagūs atvykėliai. ...

 • Pirma pažvelkime į save
  Pirma pažvelkime į save

  Dabar visi laiko savo pareiga pasmerkti Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą. Įvyko, kaip praėjusį pirmadienį (2022 08 08) "Klaipėdos" laikraštyje rašė S.Pocius: "jei jau ką nors didžiajame mūsų kaime velėja, tai visi...

  8
 • Klaipėdoje – Dzūkų diena
  Klaipėdoje – Dzūkų diena

  Šį penktadienį, rugpjūčio 12 d. – paskutinė Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Interaktyvios vasaros skaityklos Karlskronos aikštėje veiklos diena. Biblioteka nori, kad ji būtų įsimintina, ...

 • Dievo Motinos šventė – Žolinė
  Dievo Motinos šventė – Žolinė

  Kai Lietuvos darželiai pražysta gražiausiomis gėlėmis, sodai linksta nuo vaisių gausybės, rugpjūčio 15-ąją švenčiame Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų iškilmę, Žolinę. ...

 • Reikėtų daugiau tualetų
  Reikėtų daugiau tualetų

  Nesu susijęs su žemės ūkiu, bet aplinkosaugos šefai kaip L.Jonauskas ir S.Gentvilas piktai kalba, kad didžiausias teršėjas Lietuvoje – žemės ūkio objektai. Su tuo nenoriu sutikti. ...

 • Greičio ribojimas – perteklinis
  Greičio ribojimas – perteklinis

  Jau kuris laikas Herkaus Manto gatve reikalaujama važiuoti 30 kilometrų per valandą. Taip nutarė miesto politikai. ...

 • Nematome, kad karaliai – nuogi
  Nematome, kad karaliai – nuogi

  Skaičiau, kad vienai poniai nepatinka S.Pociaus straipsniai, o aš visą savaitę laukiu pirmadienio, kada "Klaipėdoje" išvysiu jo parašytus tiesos žodžius, nesuvyniotus į vatą. ...

  1
 • Z. Šličytės kalba buvo puiki
  Z. Šličytės kalba buvo puiki

  Esu iš tų antikvarinių asmenybių, kuri bene nuo 1981 metų iki šiol skaito popierinį "Klaipėdos" laikraštį. ...

  7
 • Šventėme jubiliejų ar sukaktį?
  Šventėme jubiliejų ar sukaktį?

  Jau praėjo Jūros šventė, praėjo ir Klaipėdos miesto gimtadienis. Todėl po visko jau galima padaryti išvadas. Suprantama, viskas buvo gražu. Miestas nuoširdžiai šventė, meras didvyriškai atliko savo pareigas iki pat p...

  3
Daugiau straipsnių