Interviu su ISIS teroristu

Vasara – pats nuobodžiausias metų laikas televizijos žiūrovams. Kas nesusijaudina spoksodamas, kaip du pienburniai atiduoda duoklę tautos demografijai tiesioginio eterio metu, tam lieka tenkintis veiksmo filmu su Jeanu Claude‘u Van Damme‘u. Ir nuobodybė būtų užsitęsusi, jei ne nauja TV laida, pasirodžiusi gegužės 31-osios naktį.

Televizorių įsijungusius žmones pasitiko mergaitiškų bruožų vyriškos lyties vedėjas. Jis ištarė: "Sveiki, jūsų dėmesį tikisi nugvelbti gyvenimo būdo laida "Kaip pasiklosi, taip išmiegosi". Šį vakarą mes jums paruošėme išskirtinę dozę pikantiškos informacijos. Jūsų dėmesiui niekur nematyti kadrai iš Pippos Middleton pirmosios vestuvių nakties, taip pat buvusios dainininkės džiaugsmas dėl pagaliau atrastos laimės buvusio SS karininko glėbyje ir, žinoma, ISIS smogiko išpažintis.

Pirmasis šio vakaro pasakojimas mus nukels ten, kur jau kelerius metus liejasi kraujas, taigi – į Siriją. Machmudas al Skarabajevas – kuklus vyriškis, nešiojantis akinius. Pažvelgęs į jį, niekada neįtartum, kad šis žmogus galėtų žudyti. Šį vakarą – išskirtinis pokalbis su juo.

– Sveiki, Machmudai.

– Sveiki.

– Pastaruoju metu vis pranešama apie žūstančius ISIS lyderius bei prarandamas teritorijas Sirijoje ir Irake, tačiau beprotiški smurto protrūkiai vis dar krečia Europą ir Artimuosius Rytus. Kokios nuotaikos vyrauja ISIS gretose?

– Prastos, kai dar pats buvau tarp jų, vyresni džihadistai nuolatos dejuodavo, jog viskas nebe taip, kaip anksčiau. Visus yra apėmęs kartėlis ir nusivylimas. Vadai žiūri savo kailio, jiems rūpi tik pinigai, klesti korupcija, dauguma nusigręžė nuo idealų bei vertybių. Net galvas pjaustę asmenys tvirtino, kad šios rieda nebe taip gražiai, kaip seniau.

– Bet juk žiaurūs išpuoliai, už kuriuos atsakomybę prisiima ISIS, vis dar rengiami?

– Tai desperacijos ženklas. Terorizmui labai svarbūs viešieji ryšiai. Smogikui, kad ir kokią doktriną jis išpažintų, svarbiausia, kad terorizuojama visuomenė žinotų, kas surengė išpuolį ir kodėl. Tokiu būdu siunčiama žinia ir daromas spaudimas tai visuomenei, o ši daro įtaką politikams bei jų sprendimams. Keli dideli išpuoliai vienas po kito yra bejėgiškumo ženklas, siekis priminti sau ir kitiems, jog tu vis dar galingas.

– Kaip jūs pasukote šiuo keliu?

– Aš esu trečios kartos emigrantas. Mano seneliai atvyko į Europą po Antrojo pasaulinio karo.

– Ir jūsų sąmonė atmetė vakarietiškas vertybes?

– Ne visai. Man visada patiko Vakarų Europa, JAV ir jų vertybės. Čia viskas buvo puiku, kol buvau jaunesnis, tačiau vėliau gyvenimas mane ėmė vis skaudžiau talžyti. Sunkiai sekėsi baigti mokslus, tačiau juos pabaigiau ir tapau viešųjų ryšių specialistu, įsidarbinau reklamos agentūroje. Vis dėlto per tiek metų pyktis ir agresija mano jauname prote vis augo ir kaupėsi. Paskutinis lašas, perpildęs mano kantrybės taurę, buvo, kai dirbant reklamos agentūroje buvo atmesta mano idėja gaiviajam gėrimui "Coca Cola".

– Papasakokite, kokia ji buvo?

– Sumanymas buvo toks. Vyksta mitingas, kalba koks nors pamišęs diktatorius (pvz., Kim Jong Unas). Kalbėtojas vis rėkia, šaukia, atrodo, kad tuoj sprogs. Minia jo klausosi. Tik staiga pilkoje masėje išnyra vyrukas su smokingu – Jamesas Bondas (agentas 007). Jis išsitraukia iš švarko kokakolos buteliuką ir, priartėjęs prie diktatoriaus, jį apipila. Šis ima tirpti, tarsi deginamas sieros rūgšties. Minia priblokšta, J.Bondas patenkintas ramiai išeina, vis atsigerdamas kokakolos. Reklamos agentūra pasakė, kad ši idėja diskredituoja reklamuojamą prekę. Be to, negalima painioti meno ir politikos. Tada aš supratau, kad politinis korektiškumas, tiek metų palaikęs tautines bei religines mažumas, atsisuko prieš mane kaip kūrėją. Mečiau viską ir išvykau niekam nieko nesakęs.

– Išvykote į Siriją?

– Į Ukrainą, į Donbasą. Nors esu pakistanietis, apsimečiau čečėnu ir prisijungiau prie Ramzano Kadyrovo išsigimėlių padalinio, siunčiamo plėšti ir naikinti Ukrainos žmonių. Ten išbuvau keletą mėnesių ir vėliau FSB dalį mūsų per Krymą išsiuntė į Siriją padėti Basharui al-Assadui bei ISIS.

– Bet juk Rusija ir Sirijos režimas deklaruoja kovojantys prieš ISIS?

– O aš deklaruoju esąs Elvis Presley‘is.

– Ar tai vienintelė Rusijos slaptųjų tarnybų sąsaja su ISIS?

– Ne vienintelė. Dažnai pas mus atvykdavo svarbūs žmonės, susiję su Sirijos režimu ar Rusijos tarnybomis. Netgi pats S.Lavrovas kartą buvo atvykęs. Mes juos priimdavome kaip karalius, leisdavome pasimėgauti savo sekso vergių draugija. Ir ne tik moterų.

– Ko jie norėdavo?

– Dažniausiai jie mūsų prašydavo padidinti pabėgėlių srautus į Europą ar smogti prieš Sirijos režimą kariaujantiems sukilėliams, taip pat susisiekti su savo žmonėmis bei surengti išpuolių Europoje arba JAV, dažniausiai prieš svarbius rinkimus arba referendumus tam, kad Kremliui palankūs kandidatai įgytų rinkėjų simpatijų.

– Tai jūs pritariate senatoriaus Johno McCaino išsakytai minčiai, kad Vladimiras Putinas – pavojingesnis už ISIS?

– Taip.

– Ką jūs pats veikėte ISIS? Už ką buvote atsakingas?

– Aš buvau atsakingas už narkotikų logistiką ir mūsų smogikų aprūpinimą amfetaminų grupės stimuliantais.

– Kaip jums pavyko ištrūkti iš ISIS? Kaip jūs vėl atsidūrėte Europoje?

– Paprasčiausiai viską mečiau ir gumine valtimi vienas perplaukiau Viduržemio jūrą.

– Taip paprastai?

– Taip paprastai.

– Ar jums teko kam nors nupjauti galvą?

– Ne, bet esu praėjęs specialius galvų pjovimo kursus. Turiu pažymėjimą.

– Kaip manote, kodėl žmonės tampa islamo teroristais? Ir ką pasakytumėte tiems, kurie deda lygybės ženklą tarp etninės-religinės priklausomybės bei polinkio į smurtą ir terorą?

– Žmonės visur vienodi. Religiniai, kultūriniai, tautiniai skirtumai, visa tai – tik fasadas. Noras kontroliuoti kitus, priversti juos gyventi pagal savo suvokimą visuose žmonėse yra vienodas. Jis neturi nieko bendra su religija. Na, kuo geresnis vegetaras, diskredituojantis visavalgius, arba blaivininkas – mėgstantis išgerti? Užmaukite jiems turbaną, apklijuokite dinamitu ir paleiskite į koncertą, kur galima išgerti alkoholio bei užkrimsti mėsos, gausite tą patį ISIS galvažudį.

– Ačiū už pokalbį, Machmudai.

– Ačiū jums.

Po reklamos matysite išskirtinius kadrus iš pirmosios P.Middleton vedybų nakties.NAUJAUSI KOMENTARAI

super

super portretas
labai pralinksmino, labai geras.

Draugelis

Draugelis portretas
Surasti gaidi ir nukankinti
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

 • Piliavietė ilgisi rūpestingų rankų
  Piliavietė ilgisi rūpestingų rankų

  Nuolat galima girdėti gerų atsiliepimų apie mūsų uostamiestį. Tačiau taip dažniausiai šneka mandagūs atvykėliai. ...

 • Pirma pažvelkime į save
  Pirma pažvelkime į save

  Dabar visi laiko savo pareiga pasmerkti Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą. Įvyko, kaip praėjusį pirmadienį (2022 08 08) "Klaipėdos" laikraštyje rašė S.Pocius: "jei jau ką nors didžiajame mūsų kaime velėja, tai visi...

  6
 • Klaipėdoje – Dzūkų diena
  Klaipėdoje – Dzūkų diena

  Šį penktadienį, rugpjūčio 12 d. – paskutinė Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Interaktyvios vasaros skaityklos Karlskronos aikštėje veiklos diena. Biblioteka nori, kad ji būtų įsimintina, ...

 • Dievo Motinos šventė – Žolinė
  Dievo Motinos šventė – Žolinė

  Kai Lietuvos darželiai pražysta gražiausiomis gėlėmis, sodai linksta nuo vaisių gausybės, rugpjūčio 15-ąją švenčiame Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų iškilmę, Žolinę. ...

 • Reikėtų daugiau tualetų
  Reikėtų daugiau tualetų

  Nesu susijęs su žemės ūkiu, bet aplinkosaugos šefai kaip L.Jonauskas ir S.Gentvilas piktai kalba, kad didžiausias teršėjas Lietuvoje – žemės ūkio objektai. Su tuo nenoriu sutikti. ...

 • Greičio ribojimas – perteklinis
  Greičio ribojimas – perteklinis

  Jau kuris laikas Herkaus Manto gatve reikalaujama važiuoti 30 kilometrų per valandą. Taip nutarė miesto politikai. ...

 • Nematome, kad karaliai – nuogi
  Nematome, kad karaliai – nuogi

  Skaičiau, kad vienai poniai nepatinka S.Pociaus straipsniai, o aš visą savaitę laukiu pirmadienio, kada "Klaipėdoje" išvysiu jo parašytus tiesos žodžius, nesuvyniotus į vatą. ...

  1
 • Z. Šličytės kalba buvo puiki
  Z. Šličytės kalba buvo puiki

  Esu iš tų antikvarinių asmenybių, kuri bene nuo 1981 metų iki šiol skaito popierinį "Klaipėdos" laikraštį. ...

  7
 • Šventėme jubiliejų ar sukaktį?
  Šventėme jubiliejų ar sukaktį?

  Jau praėjo Jūros šventė, praėjo ir Klaipėdos miesto gimtadienis. Todėl po visko jau galima padaryti išvadas. Suprantama, viskas buvo gražu. Miestas nuoširdžiai šventė, meras didvyriškai atliko savo pareigas iki pat p...

  3
 • Maestro nusipelnė dar daugiau
  Maestro nusipelnė dar daugiau

  Labai žavu, kad pagaliau Klaipėda įvertino didelį muzikos šviesulį uostamiestyje. Tai profesorius Saulius Šiaučiulis. ...

  1
Daugiau straipsnių