Trakuose prasideda tarptautinis riterių turnyras

Šiandien Trakų Pusiasalio pilyje prasideda dvi dienas truksiantis Lietuvos kariuomenės vado tarptautinis riterių turnyras. Dėl garbingo apdovanojimo kausis „riteriai" iš Lietuvos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Italijos, Latvijos, Lenkijos, Prancūzijos, kitų šalių.

Viduramžių šventę ir riterių turnyrą Trakų Pusiasalio pilyje rengia Trakų istorijos muziejus ir Trakų pilies brolija „Viduramžių pasiuntiniai". Šiais metais jubiliejinio dešimtojo renginio globėjas - Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdas Tutkus. Planuojama, kad Lietuvos kariuomenės vado tarptautiniai riterių turnyrai Trakuose vyks kiekvienais metais.

Šis XIV a. Lietuvos kunigaikštystės sostinėje Trakuose vyksiantis turnyras - proga parodyti senąsias Lietuvos karybos tradicijas lietuviams ir užsienio svečiams, pristatyti Lietuvos kariuomenę viduramžiais.

„Viduramžių riterių turnyras - tarsi atskira kovų meno šaka. Lietuvos kariuomenė yra Tėvynės ir jos istorijos sargyboje, todėl natūralu, kad šioje šventėje esame ir mes, Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai su XIV a. kario ginkluote ir ekipuote. Trakų Salos ir Pusiasalio pilys buvo Lietuvos karalystės valdovų rezidencija. Vienoje jų 1430 metais mirė Vytautas Didysis. Šis valdovas - ne tik legendinis karvedys, bet ir diplomatas, kūręs itin modernų to meto Lietuvos valstybės įvaizdį. Taigi ši vieta šiandien mums simbolizuoja romantišką valstybės galybės, charizmatiškojo valdovo ir piliečių gerovės epochą. Būsima šventė - ne tik senoviniai patiekalai, žiūrovų varžybos, riterių kovos. Tai, kad ji vyks čia, Trakų Pusiasalio pilyje, yra ženklas, kad mes visi kartu saugome nematerialų viduramžių kultūros paveldą", - sakė kariuomenės vadas gen. ltn. V. Tutkus.

Turnyro metu vyks riterių kovos pogrupiuose, o iš kiekvieno pogrupio į pusfinalį pateks po vieną riterį. Du stipriausi dalyviai susitiks renginio finale ir pats stipriausias, narsiausias ir ištvermingiausias riteris bus iškilmingai apdovanotas specialiu kariuomenės vado prizu.

Šventės kulminacija - šeštadienio vakaro batalija - medinės pilies šturmas. Lietuvos kunigaikštystės pajėgos šturmuos įsitvirtinusius kryžiuočių ordino karius. Šturmo metu bus pademonstruotos Lietuvos kariuomenės naudotos pilių šturmo technikos ir būdai. Lietuvių kariai šarvų ekipuotėje turės ir išskirtine lietuviška atributika pažymėtus skydus bei tunikas. XIV a. Lietuvos kario pėstininko skydas ir tunika buvo atkurti kariuomenės pastangomis. Šie riteriški atributai - su Lietuvos valstybės simboliu, Gediminaičių stulpais.

Turnyro metu bus įrengta viduramžių karo stovykla, kur riteriai ilsėsis ir ruošis kovoms. Stovykloje bus gaminami viduramžių valgiai, tvarkomi ginklai.

Šventės dienomis visi norintieji specialioje viduramžių palapinėje galės susipažinti su XIV a. Lietuvos kario šarvų projektu, pasimatuoti XIV a. lietuvio kario šalmą ir žieduotį. Žiūrovai taip pat turės galimybę varžytis šaudymo iš lanko, ieties metimo ir kitose rungtyse, o laimėtojai bus apdovanoti prizais.

Šventės metu vyks viduramžių šokių ir muzikos grupių bei gatvės artistų pasirodymai, įvairūs žaidimai. Šeštadienio vakare bus surengtas koncertas, kurį užbaigs „Viduramžių pasiuntinių" fakyrų mistiškas Ugnies šou ir fejerverkai.

Krašto apsaugos ministerijos nuotr.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių