Geriausiam santechnikui jau nerūpi klozetai

„Pažiūrėkite, ateina mūsų karalius", - taip nuo šiol kolegos pasitinka geriausiu santechniku išrinktą Ivaną Bankovskį. Tačiau jūsų namų kriauklės meistras nesutvarkys. „Turiu pernelyg daug užsakymų", - paaiškino jis.

 Keliasi vos prašvitus

Geri santechnikai būna ne tik iš Ukmergės. Tai žino visi vilniečiai, kurių klozetus, kriaukles, kitus vandentiekio įrenginius montavo I. Bankovskis. Geriausiu sostinės santechniku pripažintas vyras mėgsta savo darbą, todėl negaili nei jėgų, nei laiko.

Šalčininkuose gyvenančio santechniko diena prasideda vos prašvitus - 4.30 val. rytą. „Keliuosi, prausiuosi, rengiuosi, valgau mamos pagamintus pusryčius", - dėstė santechnikas. Į darbą I. Bankovkis važiuoja autobusu. Kelionė pirmyn ir atgal kainuoja 12 litų, tačiau tai vis vien pigiau nei automobiliu. Bendrovėje „Santechnikos verslas" darbas prasideda 7 val. ryto. „Atvažiavęs į objektą einu į specialų vagonėlį. Persirengiu darbiniais drabužiais, susirenku įrankius", - pasakojo vyras.

Kokius darbus atlieka santechnikai? „Tvarkyti šildymo, kanalizacijos, ventiliacijos, vandentiekio vamzdynus - mano sritys. Montuojame, paskui tikriname. Dabar dirbti lengviau, vamzdžiai ne metaliniai, o plastikiniai", - teigė pašnekovas.

Nuo 11 iki 12 val. - pietų pertrauka. Dažniausiai darbininkai susirenka vagonėlyje, ten juokaudami valgo iš namų atsineštus sumuštinius. „Kur dirbame, ten ir valgome. Taip sutaupome pinigų", - kalbėjo geriausias sostinės santechnikas.

 Kopia karjeros laiptais

Bendrovėje „Santechnikos verslas" trisdešimtmetis vyras dirba pusantrų metų. Baigęs devynias klases vaikinas atvažiavo į Vilnių ir statybininkų mokykloje mokėsi suvirintojo amato. Po kelerių metų Šalčininkuose baigė suaugusiųjų mokyklą. Pirma darbovietė - bendrovėje „Nalša".

Grįžęs į Vilnių I. Bankovskis dirbo ne vienoje įmonėje. „Visi žadėjo aukso kalnus, tačiau tai ir liko tik pažadai. Nusprendžiau dirbti sau", - apie karjeros posūkius pasakojo vyras.

Nors individualių užsakymų netrūko, po kelerių metų jis nusprendė dar kartą įsidarbinti bendrovėje. „Šįkart pasisekė. Paprastai bandomasis laikotarpis trunka 3 mėnesius. Tačiau bendrovės vadovai mano darbą įvertino jau po dviejų savaičių - iš ketvirtos kategorijos darbininkų pakilau iki antros", - santechnikas prisiminė, kad darbdaviai iš karto įvertino jo gebėjimus. I. Bankovkis tikisi, kad laimėtas geriausio santechniko titulas leis užkopti dar vienu karjeros laipteliu aukščiau - tapti brigadininku.

Tapęs savo profesijos meistru I. Bankovskis pripažįsta, kad nors darbas sunkus, kito dirbti nenorėtų. „Tai naudinga ir gerai mokama specialybė. Be to, įdomu", - šypsojosi geriausias santechnikas. Būti darbščiam, suprasti užduotį, išmanyti darbą ir turėti kantrybės - savybės, būtinos geram santechnikui.

 Pinigus taupo butui

Svajonė tapti brigadininku gali greitai išsipildyti. „Tokiame konkurse mūsų įmonė dalyvavo pirmą kartą. Džiaugiamės, kad laimėjo I. Bankovskis. Jei ir toliau taip gerai dirbs, daug pasieks", - darbuotoją gyrė bendrovės „Santechnikos verslas" gamybos vadovas Vygantas Norbutas.

Kiek uždirba santechnikai? „Vyrai gauna nuo 3 iki 5 tūkst. litų per mėnesį. Tie, kurie turi galvą ant pečių ir užsiima papildomais darbais, uždirba dar daugiau", - sakė 3200 litų uždirbantis santechnikas.

Jis turi tiek užsakymų, kad jūsų namų klozetą sutvarkytų nebent po mėnesio. Ir tai tik tuo atveju, jei būtų ir daugiau kanalizacijos sistemos gedimų. „Smulkių darbų neatlieku", - paaiškino jis.

Dar viena I. Bankovskio svajonė - nusipirkti butą sostinėje ir gyventi su žmona Irena. Šiuo metu pora gyvena atskirai. Registrų centre dirbanti santechniko žmona gyvena Vilniuje, prižiūri sergančią mamą. „Nenoriu joms painiotis po kojomis, kol kas gyvenu Šalčininkuose", - sakė I. Bankovskis.

Konkurse „Santechnikų dienos 2008" kelionę į Čekiją laimėjęs vyras tikisi ten nuvažiuoti rudenį. „O kol kas laukia daug darbų", - sakė I. Jankovskis. Laisvalaikį jis mėgsta leisti gamtoje: žvejoja, šaudo oriniu šautuvu, žaidžia krepšinį.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių