Vaikams - „Du gaideliai“, tėvams - „Trys mergelės“

Jau 65 metus leidžiama "Kauno diena", nepaisant pasikeitusio laikraščio pavadinimo, jame dirbančių žmonių, technikos pažangos ir dėl jos pasikeitusio dizaino buvo ir yra miesto gyvenimo atspindys.

Pavarčius dienraščio puslapius galima bent pabandyti įsivaizduoti, kuo gyveno Kaunas 1990-aisiais ar net tolimaisiais 1970-aisiais. Kronikos kalba - autentiška.

1970

Eilutės iš laiškų

Maisto produktai suvyniojami negailint popieriaus. Duona niekada. Ją tenka neštis nevyniotą visą kvartalą. Tai labai neestetiška ir nehigieniška. Kai kuriose parduotuvėse dar gali gauti popieriaus, supiaustyto siauromis juostelėmis, bet ne visada. Kodėl taip?

Lankytojai sako: "Skanu"

Ilgai laukė kauniečiai, kada po rekonstrukcijos duris atvers jų mėgstama Pieno kavinė. Ir štai ji svetingai sutiko pirmuosius lankytojus. Tiesa, kavinės salė nepadidėjo. Bet naujų, patogių baldų bei vedėjos N.Railienės sumanumo dėka sutaupytas plotas dvylikai vietų. Dabar vienu metu prie šešiaviečių stiklo laku padengtų staliukų galės susėsti ne 60, o 72 žmonės. Jaukų interjerą puošia dekoratyvinės lubos iš balanų. (...) Gražų derinį su lubomis sudaro kai kurie keramikiniai indai, apipinti vytelėmis.

Kauniečių įnašas

Vakar miesto darbo žmonės su dideliu pakilimu ir entuziazmu dalyvavo komunistinėje lenininėje jubiliejinėje šeštadienio talkoje. Preliminariais duomenimis, vakar talkoje dalyvavo daugiau kaip 100 tūkstančių kauniečių (be moksleivių). (...) Preliminariais duomenimis, miesto pramonės įmonių kolektyvai vakar pagamino produkcijos už milijonus rublių.

Sparčiai į priekį

Prieš keletą dienų į "Trijų mergelių" kavinę atėjo laiškas iš anapus Atlanto. Jungtinių Amerikos Valstijų gyventoja Ana Jakštis, praėjusiais metais viešėjusi Kaune, rašo: - Perskaičiusi spaudoje, kad "Trys mergelės" dalyvaus visasąjunginiame konkurse Maskvoje, nenustebau. Juk pas jus viskas taip skoningai įrengta ir išpuošta. (...) Kavinėje jau tapo tradicija, net ir žiemos speigui stūgaujant, pradžiuginti lankytojus gyvu rožės, raudono gvazdiko žiedu, kurį pasiūlo žavi mergelė - gėlių pardavėja su pintu krepšeliu rankose. Įdomi, savita ir kiekvieną vakarą atliekama meninė programa, kurios repertuare nemažai kūrinių, skirtų tik šiai kavinei. Štai ir šiomis dienomis kompozitorius V.Baumilas atsiuntė naują dainą "Trys mergelės", kuriai tekstą parašė poetas J.Lapašinskas.

Daugiau Kauno kronikos detalių ras ištikimi "Kauno dienos" prenumeratoriai.

Penktadienį "Kauno diena" dovanoja naują žurnalą prenumeratoriams "Kaimynai". "Kaimynai" bus leidžiamas kas ketvirtį ir jį nemokamai gaus kiekvienas, užsisakęs "Kauno dieną".NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių