Šį savaitgalį turite unikalią galimybę aplankyti Taikomosios dailės muziejuje eksponuojamas parodas nemokamai su „Vilniaus dienos“ šeštadienio numeriu.
Provokuojanti mini mada
Jei dar neturite planų šeštadienio ar sekmadienio popietei, siūlome užsukti į Taikomosios dailės muziejų. Čia eksponuojamos dvi mados istoriko Aleksandro Vasiljevo iš Paryžiaus atvežtos parodos: „Nuo mini iki maksi. Septintojo dešimtmečio mada“ ir „Du mados dešimtmečiai“.
Vyriausia karta dar prisimena trumpų sijonėlių madą, kuri savo laiku buvo itin daug ir karštai aptarinėjama. Dabar ši mada – muziejuje, parodoje „Nuo mini iki maksi. Septintojo dešimtmečio mada“.
Joje išvysite per 70 septintojo dešimtmečio suknelių, kostiumėlių, per 200 aksesuarų, 62 išdidintas fotografijas.
„Visa paroda skiriama permainingai septintojo dešimtmečio madai“, - parodą pristatė kolekcininkas A.Vasiljevas. - Joje eksponuojami reti aukštosios mados drabužiai, pasiūti iš geriausių medžiagų geriausių siuvėjų.“
Dovana moterims
Antroji mados istoriko į Lietuvą atvežta paroda – „Du mados dešimtmečiai“. Šį kartą žymusis menininkas atveria duris į du šimtmečius apimantį mados istorijos laikotarpį. Parodoje pristatomi patys vertingiausi eksponatai iš A.Vasiljevo kolekcijos.
Užsukę išvysite per 60 suknelių, daugiau kaip 600 aksesuarų, fotografijų, grafikos ir tapybos darbų, taikomosios dailės kūrinių. Menininko teigimu, ši paroda yra dar viena dovana moterims, kuri padės pajusti, kaip puošėsi moterys tuos du šimtmečius, kokie suvaržymai jas ribojo, kaip jie keitėsi, o kai kurie ir iš viso negrįžtamai išnyko.
Parodoje pristatomi itin reti 1820–1940 m. moterų kostiumai ir daugybė moterims bei vyrams skirtų aksesuarų: vėduoklių, skėčių, skrybėlių, papuošalų, rankinių, liemenių, korsetų, lornetų ir daug kitų, dabar jau užmirštų, drabužių priedų.
„Lankytojai parodoje galės apžiūrėti itin retus senovinius aksesuarus: keliaraiščius, šukas, pinigines, vakarinius rankinukus ir rankines, taip pat garsių mados namų aukštosios mados pavyzdžius“, – parodą pristatė A.Vasiljevas.
Valdovų rūmų lobynas
Trečioji Taikomosios dailės muziejuje eksponuojama paroda – „Valdovų rūmų lobynas. Lietuvos ir Europos paveldo klodai“. Parodoje eksponuojami ilgiau negu du dešimtmečius kaupti ir kruopščiai restauruoti įvairūs archeologiniai radiniai bei istorijos ir kultūros vertybių rinkiniai.
„Tai unikalūs kultūros paveldo prasme keramikos, akmens, medžio, odos, metalo, stiklo ir kiti dirbiniai, dažnai per stebuklą išlikę drėgname dirvožemyje. Pristatomos ir išskirtinės Gotikos, Renesanso bei Baroko epochų Europos taikomosios ir vaizduojamosios dailės vertybės: baldai, gobelenai, žemėlapiai, grafikos kūriniai, Lietuvos valdovų ir didikų portretai, ginklai, šarvai, kitos lituanistinės relikvijos“, - parodą pristatė Jūratė Vaičiuvienė, Valdovų rūmų komunikacijos koordinatorė.
Visos šios vertybės atkūrus didžiųjų kunigaikščių rezidenciją taps nuolatinės Valdovų rūmų ekspozicijos dalimi.
Naujausi komentarai