Slovakų dailininkai Vilniuje atskleis klasikinę grafikos techniką Pereiti į pagrindinį turinį

Slovakų dailininkai Vilniuje atskleis klasikinę grafikos techniką

Slovakų dailininkai Vilniuje atskleis klasikinę grafikos techniką
Slovakų dailininkai Vilniuje atskleis klasikinę grafikos techniką / Organizatorių archyvo nuotr.

Vilniuje, Radvilų rūmų muziejuje, atidaryta slovakų grafikos meno paroda, kurioje  daugiau nei 100 kūrinių atskleidžiama klasikinės grafikos technika.

Parodoje pristatomi dvidešimt penkių menininkų darbai, iš viso 100 kūrinių. Visi jie supažindina su XX amžiaus pradžios Slovakijos grafikos meno tradicijomis. Tarp jų ir vieno garsiausių kūrėjų – Albino Brunovskio išugdytos jauniausios trisdešimtmečių kartos kūryba.

„Parodoje eksponuojami ir pačių seniausių, ir jaunosios kartos grafikų darbai. Tai ir pirmosios meno mokyklos - Bratislavos dailės akademijos dėstytojo Vincento Hložniko, vadovavusio grafikos katedrai absolventų darbai, tarp jų ir paties garsiausio Albino Brunovskio grafika“, – sako parodos kuratorė Zora Petrašova.

Slovakijos grafikos meno pradžia siejama su 1921–aisiais, kai Košicėje buvo įkurta Eugeno Krono grafikos mokykla. 1948 m. slovakų grafikai susibūrė į draugiją, atsidarė Slovakijos nacionalinė galerija, kiek vėliau įkurta Bratislavos dailės akademija.

Vienas labiausiai pripažintų Slovakijos menininkų Albinas Brunovskis išugdė ištisą kartą menininkų, vienas jo mokinių grafikas Marijanas Komačekas sako, kad Brunovskis visus studentus mėgdavo suburti rengdamas bendras parodas.

„Mūsų maža šalis, todėl vieni kitus gerai pažįstame, dėstytojas Brunovskis rengdavo bendras parodas, pamenu tokią vieną jo jubiliejinę Prahoje, į kurią buvo sukvietęs kelias dešimtis savo mokinių“, – žurnalistams pasakoja dailininkas Marianas Komačekas.

Pasak parodos kuratorės, šia paroda siekta per kelių kartų menininkų darbus atskleisti klasikinės grafikos technikos įvairovę nuo medžio raižinio, litografijos, oforto ar sausos adatos.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų