Prokurorams antausį kirtusį kaunietį palaikė būrys pasekėjų Pereiti į pagrindinį turinį

Prokurorams antausį kirtusį kaunietį palaikė būrys pasekėjų

2012-02-02 10:44
Prokurorams antausį kirtusį kaunietį palaikė būrys pasekėjų Prokurorams antausį kirtusį kaunietį palaikė būrys pasekėjų Prokurorams antausį kirtusį kaunietį palaikė būrys pasekėjų Prokurorams antausį kirtusį kaunietį palaikė būrys pasekėjų Prokurorams antausį kirtusį kaunietį palaikė būrys pasekėjų Prokurorams antausį kirtusį kaunietį palaikė būrys pasekėjų Prokurorams antausį kirtusį kaunietį palaikė būrys pasekėjų Prokurorams antausį kirtusį kaunietį palaikė būrys pasekėjų Prokurorams antausį kirtusį kaunietį palaikė būrys pasekėjų Prokurorams antausį kirtusį kaunietį palaikė būrys pasekėjų Prokurorams antausį kirtusį kaunietį palaikė būrys pasekėjų Prokurorams antausį kirtusį kaunietį palaikė būrys pasekėjų

Kauno apylinkės teismo teisėja Birutė Drozdienė buvo priversta išsikviesti policiją ir tramdyti į posėdžių salę besiveržiančią minią, kuri susirinko palaikyti prokurorus tėvynes išdavyste apkaltinusio kauniečio.

Kaunietis Letas Palmaitis prokurorams kirto drastišką antausį – Vytauto Pociūno žūties aplinkybes tyrusį prokurorą Justą Laucių jis pavadino V.Pociūno nužudymo juridiniu bendrininku, o Eglės Kusaitės bylą nagrinėjusį prokurorą Mindaugą Dūdą apkaltino pakenkus Lietuvos pilietei (E. Kusaitei – red. past.) ir talkinus „svetimos valstybės (Rusijos – red. past.) kriminaliniams interesams“.

Internete išplatintuose savo svarstymuose L. Palmaitis minėtus prokurorus pavadino Lietuvos išdavikais ir nusikaltėliais, o Generalinę prokuratūrą – kriminaline organizacija.

Kaltinamuoju tapęs L.Palmaitis į pirmąjį teismo posėdį trečiadienį kaip liudytojus pasikvietė monsinjorą Alfonsą Svarinską, parlamentarą Naglį Puteikį, signatarą Algirdą Endriukaitį. Palaikyti kaltinamojo susirinko gerokai per pusšimtį aktyvistų, kurie nesutilpo į gana nedidelę posėdžių salę.

Nuskambėjo reikalavimai posėdį perkelti į erdvesnes patalpas ir taip užtikrinti, pasak reikalaujančiųjų, konstitucinę teisę į teismo posėdžių viešumą.

B. Drozdienė aiškino, kad į kitas patalpas persikėlimas nenumatytas ir kad posėdžių salėje negali būti stovinčiųjų, todėl neturintys vietos atsisėsti privalo palikti salę. Teisėja pabrėžė, kad nepaklusniems gresia areštas.

Norintieji stebėti, kaip vyksta procesas, replikavo, kad jie, mokesčių mokėtojai, teisėjai mokantys atlyginimą, todėl ji privalanti pasirūpinti erdvesnėmis patalpomis.

Buvo nuspręsta iškviesti policiją, kuri sugebėjo nuraminti įsiaudrinusius piliečius.

Prokuroro Audriaus Meilučio perskaitytame kaltinime pabrėžiama, jog prokurorams mesti kaltinimai  – sunkus nusižengimas ir kad jis buvo padarytas tyčia.

L.Palmaitis teigė, jog nenorėjo niekam pakenkti ir kad jo pareiškime nubuvo piktos valios.

„Išvadas apie prokurorų darbą padariau remdamasis viešai skelbta medžiaga. Apgailestauju, kad prokurorus teko taip negražiai pavadinti. Savo raštą, kuriuo taip nepatenkinti prokurorai, nusiunčiau ir pačiai generalinei prokuratūrai. Taigi nesislapsčiau, bet elgiausi etiškai“, -- dėstė L. Palmaitis.

Trečiadienį vykusiame posėdyje buvo apklausti prokurorai ir kai kurie liudininkai.

Griežčiausia numatyta atsakomybė už šmeižimą – dvejų metų laisvės atėmimo bausmė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų